Kraje, które nadal wymagają testów przed wyjazdem i kwarantanny dla podróżnych

Kraje, które nadal wymagają testów przed wyjazdem i kwarantanny dla podróżnych

Dr Aisha Feral, minister odpowiedzi na Covid-19, odpowiedziała pytaniami o decyzję o zaprzestaniu zabierania osób przyjeżdżających do Nowej Zelandii na szybkie testy antygenowe przed wyjazdem. Wideo / Mark Mitchell

Od miesięcy Kiwis obserwuje, jak kraje na całym świecie znoszą wymagania dotyczące kwarantanny i testów przed wyjazdem dla w pełni zaszczepionych podróżnych. Następnie 20 czerwca poszliśmy w ich ślady.

Jednak niektóre miejsca docelowe nadal muszą usunąć tę ostatnią przeszkodę dla podróżnych – nawet jeśli w ogóle zezwalają na odwiedzających.

Oto niektóre z miejsc, w których nadal obowiązują ograniczenia związane z Covid dla turystów.

Chiny

Zamknięte dla wszystkich turystów

Jeden z najczęściej odwiedzanych krajów przez Kiwi w 2019 roku, Chiny pozostają zamknięte dla turystów, ponieważ kontynuują strategię zerowego Covid.

Tylko osoby posiadające obywatelstwo, stałe miejsce zamieszkania i inne kryteria kwalifikacyjne mogą odwiedzać, chociaż kwarantanna dla tych odwiedzających została skrócona do siedmiu dni (plus trzy dni w samoizolacji), a loty międzynarodowe są powoli wznawiane.

Tajwan

Zamknięte dla większości turystów

Jedynym innym krajem całkowicie zamkniętym dla turystów, niezależnie od stanu szczepień czy testów przed wyjazdem, jest Tajwan.

Osoby podróżujące w interesach mogli odwiedzać od marca do 25 lipca. Kraj umożliwia teraz również cudzoziemcom ubieganie się o specjalne zezwolenia na wjazd do pracy wolontariackiej, religijnej, religioznawczej, staży, wymian międzynarodowych i planów urlopów roboczych.

Hongkong

Otwarte, ale wymaga kwarantanny

W maju Hongkong otworzył swoje drzwi dla nierezydentów, ale wizyta nadal obejmowała wiele obręczy związanych z Covid. Podróżni muszą przejść test przed odlotem w ciągu 48 godzin przed wylotem i udowodnić, że zarezerwowali siedem nocy w zatwierdzonym hotelu kwarantanny.

Po przylocie turyści muszą wykonać na lotnisku testy PCR i RAT, przejść testy podczas kwarantanny i zarezerwować testy w lokalnych ośrodkach testowych w 9 i 12 dniu podróży.

READ  Epidemia COVID-19 Omicron: 14 494 nowych przypadków społeczności, 8 zgonów; 896 w szpitalu, 18 na oddziale intensywnej terapii

Jeśli w dowolnym momencie wynik testu jest pozytywny, należy udać się do izolatki lub szpitala ogólnego.

Japonia

Otwarte, ale tylko dla niektórych turystów

Kiedy 10 czerwca Japonia otworzyła się na zagranicznych gości z Nowej Zelandii i 97 innych krajów „niskiego ryzyka”, wywołała wiele fanfar. Jednak haczyk polega na tym, że podróżni muszą odwiedzić w ramach zatwierdzonej przez rząd wycieczki z przewodnikiem.

Jeśli odwiedzasz tę wycieczkę, musisz uzyskać wizę i test przed wyjazdem w ciągu 72 godzin od wyjazdu.

Fidżi

Otwórz z testem w dniu przyjazdu

Fidżi jest otwarte dla turystów od grudnia 2021 r., ale ostatnio zrezygnowano z wymagań dotyczących testów przed wyjazdem w maju.

Teraz podróżni muszą wstępnie zarezerwować RAT tylko na pierwsze 72 godziny od przybycia. Często jest dostępny w hotelach lub w ich pobliżu, a jeśli wynik testu będzie pozytywny, podróżni muszą się odizolować na siedem dni.

Kanada

Otwórz z testem dostępu losowego

Podróżni udający się do Kanady mogą nie potrzebować testu przed wyjazdem, ale mogą zostać losowo wybrani do testu po przyjeździe.

Uczestnicy z zagranicy do Vancouver, Montrealu, Toronto i Calgary mogą zostać wybrani do testu, który należy zdać w ciągu jednego dnia. Turyści, u których wynik testu jest pozytywny, muszą izolować się przez 10 dni.

Vanuatu

Otwórz z testami przed wyjazdem

Podróżni z zagranicy mogą odwiedzać Vanuatu od 1 lipca, chociaż przed wejściem na pokład muszą przedłożyć negatywny test przed odlotem.

Korea Południowa

Otwarte z testami przed odlotem i przylotem

Korea Południowa jest technicznie otwarta dla wszystkich turystów, ale wizyta nie jest łatwa.

Pasażerowie muszą przed odlotem przedstawić negatywny test przed odlotem, a także wcześniej zarezerwować test PCR, który ma zostać wykonany w ciągu jednego dnia od przylotu.

Osoby, które w dniu przyjazdu uzyskały wynik pozytywny, muszą pozostać w miejscu kwarantanny.

READ  Biden chce ocenić stanowisko Xi Chin w sprawie wojny z Rosją

Samoa

Otwarte z testami przed odlotem i przylotem

Podobnie Samoa jest otwarte dla turystów międzynarodowych od wczoraj i muszą oni przedłożyć negatywny test przed wyjazdem i drugi test po przyjeździe.

Jednak podróżni muszą umówić się na RAT piątego dnia swojej wizyty. Wyniki te są zgłaszane do Ministerstwa Zdrowia, a jeśli wynik testu jest pozytywny, musisz izolować przez siedem dni.

Tonga

Otwarte z testami przed odlotem i przylotem

Tonga również otworzyła wczoraj swoje drzwi dla międzynarodowych turystów i wymaga negatywnego testu przed wyjazdem, a także testu PCR po przyjeździe. Należy to zrobić w zatwierdzonym ośrodku zdrowia 3 do 5 dni po przybyciu.

Wynik musi zostać zgłoszony do Ministerstwa Zdrowia, a jeśli jest pozytywny, podróżni muszą izolować się przez pięć dni.

Kolejnym ograniczeniem dla podróżnych będą loty. Do 28 sierpnia będą dwa loty tygodniowo, a następnie trzy loty tygodniowo, aż do podwojenia liczby lotów po 31 października.

Niue

Otwarte z testami przed odlotem i przylotem

Jeśli skorzystasz z Niue Travel Bubble, który został otwarty 27 czerwca, musisz złożyć test PCR przed odlotem, który trwa nie więcej niż 48 godzin przed lotem, a także testy PCR w 1. i 3. dniu w szpitalu Niue Foou.

Pasażerowie, u których wynik testu jest pozytywny, muszą izolować się przez siedem dni.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *