Kupowanie hurtowe: 5 produktów do uzupełnienia i 5 produktów, których należy unikać

z Stały wzrost cen żywnościCzęsto sugeruje się kupowanie hurtowe jako łatwy sposób na zrobienie tego Cięcie kosztów.

Ale czy to zawsze dobra strategia?

Podczas gdy kupowanie dużych ilości niektórych produktów może zaoszczędzić pieniądze, składowanie innych może być niewłaściwą ekonomią.

Chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na duży zakup?  Rzeczy ważą to, co powinieneś - a nie powinieneś - kupować hurtowo.

Katarzyna George/personel

Chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na duży zakup? Rzeczy ważą to, co powinieneś – a nie powinieneś – kupować hurtowo.

Oto pięć produktów do kupienia luzem i pięć, których należy unikać:

Czytaj więcej:
* Budżet a marka: ile Nowozelandczycy mogą zaoszczędzić na jedzeniu?
* Wysokie koszty produktów dla dzieci wywierają presję na rodziny
* Pięć tanich i zdrowych alternatyw dla pozbawionego gotówki kiwi

Kupowanie hurtem: kosmetyki

Produkty takie jak mydło, dezodorant, szampon i odżywka nie mają daty ważności, więc kupowanie hurtowe ma sens, zwłaszcza jeśli robisz zakupy dla rodziny. Na przykład butelka szamponu Sunsilk o pojemności 350 ml kosztowała 6,50 USD w czwartkowe odliczanie, podczas gdy butelki 700 ml były wyjątkowe za 9 USD — dwa razy więcej małych głowic myjących za jedyne 2,50 USD.

Kawa smakuje najlepiej, gdy jest świeża, więc kupuj tylko tyle, ile potrzebujesz na około tydzień.

Nathan Dumlau / Unsplash

Kawa smakuje najlepiej, gdy jest świeża, więc kupuj tylko tyle, ile potrzebujesz na około tydzień.

Unikaj: świeżej kawy

Nie bez powodu miłośnicy kawy kupują ziarna w małych torebkach – najlepiej smakująca filiżanka pochodzi ze świeżo palonych ziaren. Aby uniknąć nudnej jesieni, kupuj tylko tyle kawy, ile wypijesz za tydzień lub dwa.

Zakup hurtowy: suszona fasola

Suszona fasola jest tania, pożywna i ma długi okres przydatności do spożycia. Jest to również ogólnie lepsza wartość niż odmiany w puszkach, ponieważ nie płacisz za płyn wokół niego.

Unikaj: orzechów

Często taniej jest kupować orzechy w większych ilościach, ale ich wysoka zawartość tłuszczu (co sprawia, że ​​są tak smaczne) może spowodować ich bardzo szybkie zepsucie. Jeśli znajdziesz więcej orzechów, niż możesz zjeść, pozostaną świeże nawet przez rok, gdy są zapakowane i przechowywane w zamrażarce.

Kupowanie luzem: ryż i makaron

Ryż to stare, ale dobre danie – trwa prawie wiecznie i pasuje do każdego białka, które na niego wrzucisz. Suszony makaron jest na drugim miejscu i będzie przechowywany do dwóch lat, o ile jest przechowywany w szczelnym pojemniku w chłodnej, ciemnej szafce.

Unikaj: świeżych produktów

Jeśli masz miejsce w zamrażarce, jedz orzechy, gdy zobaczysz coś wyjątkowego w świeżym mięsie, owocach lub warzywach. W przeciwnym razie kupowanie większej ilości świeżych produktów, niż faktycznie spodziewasz się spożyć, zanim się zepsują, często prowadzi do marnowania żywności i pieniędzy.

Kupowanie hurtowe: pieluchy

Każdy wie, kto używał jednorazowych pieluch Ile bloku wyjmują z budżetu tygodniowego. Jeśli zauważysz dobrą ofertę specjalną lub dużą przecenę, warto zaopatrzyć się w zapasy (pamiętaj o gwałtownych wzrostach, aby nie zostać z dziesiątkami zbyt małych pieluch). Lub pracuj na rzecz środowiska i zainwestuj w szereg nowoczesnych pieluch materiałowych, z których wiele można modyfikować w miarę wzrostu dziecka.

Sensowne jest zaopatrzenie się w pieluchy, gdy pieluchy są wyjątkowe, ale z myślą o gwałtownym wzroście.

Chris McCain/Personel

Sensowne jest zaopatrzenie się w pieluchy, gdy pieluchy są wyjątkowe, ale z myślą o gwałtownym wzroście.

Unikaj: kremów przeciwsłonecznych

Kosztem niektórych filtrów przeciwsłonecznych Setki dolarów za litrNa początku lata może kusić zakup dużej butelki. ale Składniki blokujące promieniowanie UV w kremie przeciwsłonecznym mogą z czasem zacząć ulegać degradacjiTo sprawia, że ​​wszelkie resztki z czasem stają się mniej skuteczne.

Kupowanie luzem: konserwy

Pokarmy w puszkach, takie jak ryby i zupy, są nie tylko często znacznie tańsze niż świeże, ale mają również długi okres przydatności do spożycia. Nie musisz nawet przychodzić z najlepszą randką wcześniej.

Unikaj: drożdży

Po otwarciu drożdże powinny wytrzymać do 4 miesięcy w lodówce lub 6 miesięcy w zamrażarce, więc to, ile możesz uzyskać kupując luzem, zależy w dużej mierze od tego, ile pieczesz. Zawsze dobrze jest sprawdzić datę ważności na pudełku lub słoiku przed zakupem (zwłaszcza jeśli przechowujesz) i ponownie przed pieczeniem, aby uniknąć rozczarowania słabym bochenkiem.

inna rzecz:

Kupując hurtowo, zawsze otrzymujesz lepszą ofertę w przeliczeniu na jednostkę, ale opłaca się dokładnie sprawdzić.

Niektóre sklepy podają cenę jednostkową na etykietach półek, ale jeśli jej brakuje, pomocne (dosłownie) jest samodzielne wykonanie obliczeń.

dostarczony

Niektóre sklepy podają cenę jednostkową na etykietach półek, ale jeśli jej brakuje, pomocne (dosłownie) jest samodzielne wykonanie obliczeń.

Aby obliczyć cenę jednostkową — cenę litra, grama, kilograma lub sztuki tego, co chcesz kupić — podziel cenę produktu przez standardową jednostkę miary.

Na przykład, gdy worek mąki 1,5 kg jest sprzedawany za 3 dolary, cena jednostkowa wynosi 2 dolary za kilogram. Torba o wadze 5 kg, która kosztuje 8,50 USD, to 1,70 USD za kilogram – wyższy koszt początkowy, ale warty wydania, jeśli dużo pieczesz.

Większy jest lepszy tylko wtedy, gdy jest naprawdę tańszy i masz pewność, że wszyscy go użyjesz, więc podejdź realistycznie do swojego zużycia i zawsze kalkuluj.

READ  Morgan ujawnia zupełnie nową Super 3

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top