Kwestia standardu inteligentnego domu została odłożona do 2022 r. ze względu na rozwój i skutki COVID-19

Urządzenia inteligentne obejmują głośniki, żarówki, telewizory, systemy dostępu do drzwi i garażu, a także urządzenia zabezpieczające, takie jak kamery internetowe i alarmy.

Posiadanie jednego standardu dałoby konsumentom większą kontrolę i nie wymagałoby od nich posiadania jednej marki ani nawet systemu operacyjnego, aby mieć pewność, że mogą kontrolować wszystkie swoje inteligentne urządzenia.

Tobin Richardson, prezes i dyrektor generalny Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej, ogłosił odroczenie publikacji na stronie internetowej organizacji, mówiąc, że plan posiadania pierwszych certyfikowanych urządzeń do końca 2021 r. został przełożony.

„Nasi członkowie zaktualizowali harmonogram, aby odzwierciedlić zobowiązanie do zapewnienia, że ​​SDK (Software Development Kit) i powiązane narzędzia są gotowe do spełnienia oczekiwań rynku w momencie wprowadzenia na rynek i stworzenia dużego ekosystemu interoperacyjnych produktów Matter” – napisał Richardson.

Ekspert ds. inteligentnych domów Stacy Higginbotham Mówi Opóźnienie będzie oznaczać, że konsumenci będą prawdopodobnie musieli poczekać do końca przyszłego roku, aby uzyskać dostęp do urządzeń obsługujących protokół.

Oprócz czekania na przygotowanie SDK, Richardson wyjaśnił również, że opóźnienie wynikało z rejestracji większej liczby firm w Matter, a także z nowego wariantu Delta COVID-19.

To złożone zadanie, które pozwala ponad 200 globalnym firmom dostosować się do jednego standardu, ale mimo opóźnień Richardson nadal jest zadowolony.

„Jesteśmy jeszcze mniej niż dwa lata w realizacji projektu i nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani tym, dokąd zmierza ta inicjatywa i jej wpływem na konsumentów, producentów urządzeń, firmy technologiczne, budowniczych, zarządców nieruchomości, sprzedawców detalicznych i nie tylko ,” on napisał.

„Zwykle potrzeba wielu lat pracy, aby stworzyć nowy standard, aby dojść do punktu, w którym jest dzisiaj”.

READ  The Tower: Down dodaje wersję Switch, która została opóźniona do 19 stycznia 2023 r.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *