Kyle MacDonald: Pandemia i nasz zbiorowy żal

styl życia

Jesteśmy w szponach pandemii, a jedyną pewnością jest niepewność. Zdjęcie/Michael Craig

Opinia:

W tym tygodniu jest Tydzień Świadomości Zdrowia Psychicznego, w wyniku którego prawdopodobnie przytłoczą Cię dobre intencje – i bardzo korzystne – pomysły na temat wszystkich dobrych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoje zdrowie psychiczne.

Ale Tydzień Świadomości Zdrowia Psychicznego powinien być czymś więcej niż tylko okazją dla wpływowych osób online do odświeżenia nowych memów związanych z dobrym samopoczuciem na Instagramie.

Zdrowie psychiczne i odporność psychiczna to zawsze równowaga między robieniem rzeczy, które sprawiają, że czujemy się dobrze – a wpatrywaniem się w twarz. Może to być trudne, gdy rzeczywistość, na którą patrzymy, nie jest tym, co chcemy widzieć.

Psychoterapia to poszukiwanie prawdy – bez względu na to, jak bardzo jest bolesne – ponieważ tak wielu z nas ma problemy emocjonalne z powodu skomplikowanych sposobów, w jakie staramy się unikać prawdy.

W zeszłym tygodniu pojawiła się nowa fala opinii, które błagają o pewność, krzyczą o jasną datę, kiedy będziemy mogli podróżować, kiedy nasi ludzie za granicą mogą wrócić do domu, a kiedy możemy „wrócić do normalności”.

Albo twierdzić, że nasz rząd „używa strachu”, aby zarządzać reakcją na pandemię i narysować paralele z Koreą Północną.

Prawda jest taka, że ​​Covid jest naprawdę do bani na skalę, jakiej nigdy wcześniej nie widzieliśmy. jest do bani w skali globalnej.

Jesteśmy w szponach pandemii, wydarzenia, które prawdopodobnie zapamiętamy jako najgorsze lata naszego życia. Nasze dzieci zapamiętają ją do końca swoich lat, a pod względem wydarzeń historycznych pandemia prawdopodobnie będzie znakiem rozpoznawczym pierwszej połowy XXI wieku, podobnie jak wojny światowe XX wieku.

READ  Rosja buduje własny suwerenny internet — z pomocą Apple i Google

A skupianie się wokół gniewu, żądania pewności, niekończących się żądań, które stawiamy i „życia z wirusem” jest zbiorowym zaprzeczeniem ogromnego żalu, z którym wszyscy musimy się zmierzyć.

Żal z powodu wielu aspektów życia, które odeszły.

Swoboda podróżowania po całym świecie w ciągu kilku chwil. Umiejętność spokojnego planowania na następny tydzień, miesiąc lub rok. Przywilej poznania przyszłości jest czymś bezpiecznym i przewidywalnym, na co możemy liczyć.

Policja na przejściu granicznym Auckland/Waikato.  Zdjęcie/Michael Craig
Policja na przejściu granicznym Auckland/Waikato. Zdjęcie/Michael Craig

Duzi i mali wszyscy tracimy przyszłość, którą myśleliśmy, że mamy, i to boli, gniewne zaprzeczanie jest zrozumiałe. Ale jeśli pozostawi się to bez kontroli, to zaprzeczenie zabija, ponieważ nie dostosowuje się i nie robi tego, co jest konieczne, aby chronić nas wszystkich przed okropnym, czasem przerażającym wirusem.

Zwracając naszą uwagę na to poprzez modelowanie, naukę i otwarcie na temat myślenia, którego używają do planowania, naszym rządem nie rządzi strach.

Reguluje korzystanie z rzeczywistości.

Tak więc, dowiedz się w tym Tygodniu Zdrowia Psychicznego ze wszystkich powodów, aby być wdzięcznym, połączyć się z naturą lub cokolwiek, co sprawia, że ​​czujesz się naprawdę dobrze.

Ale także poświęć trochę czasu na poznanie żalu, ale nie rób tego sam. Ponieważ jasną stroną tego żalu jest to, że jest to żal zbiorowy. Wszyscy jesteśmy w tym razem – bez względu na to, jak źle będzie.

I w końcu razem odnieśliśmy sukces, co daje nam siłę, by wspólnie stawić czoła smutkowi i wreszcie dostosować się, zmienić i przyjąć nową przyszłość, której jeszcze nie poznaliśmy.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top