ŁAMANIE: Wyścig Newcastle 500 2024 został odwołany

ŁAMANIE: Wyścig Newcastle 500 2024 został odwołany

Wyścig Newcastle 500 2024 został odwołany. Zdjęcie: w zestawie

Burmistrz Nuthalie Nelmes potwierdziła, że ​​wyścig Newcastle 500 2024 został odwołany.

Cr Nelmes ujawnił tę wiadomość dziś rano w ABC Radio Newcastle, mówiąc, że dyrektor generalny Supercars, Shane Howard, skontaktował się z nią, aby poinformować ją, że kategoria wybrała plan rezerwowy na inauguracyjny sezon 2024, rozumiany jako Bathurst.

Decyzja ta nastąpiła po tym, jak wczoraj premier Chris Minns wezwał Radę Miasta Newcastle do podjęcia decyzji, czy utrzymać kontrakt, czy też nie, w związku z przyszłoroczną imprezą.

Rząd Nowej Południowej Walii oferuje tymczasową roczną umowę na rok 2024 ze względu na „czarną dziurę” w budżecie, ale według premiera prowadzi już rozmowy z Supercars na temat nowej pięcioletniej umowy.

Finałowy wyścig Mistrzostw REPCO SUPERCARS 2023 na jednym z najlepszych torów ulicznych na świecie. Ciesz się tym wszystkim w VAILO ADELAIDE 500, Kliknij tutaj, aby kupić bilety

Chociaż wcześniej uznała wyścig Newcastle 500 za „niezwykle udany” wyścig dla miasta, Cr Nelms twierdzi teraz, że sprzymierzyła się z lokalnym parlamentarzystą stanowym Timem Crackanthorpem.

W ostatnich miesiącach wyrażał swój sprzeciw wobec tej imprezy, co wynika z sondażu, który wykazał, że większość mieszkańców sprzeciwia się nowemu porządkowi imprezy.

„Wydarzenie tej wielkości i zakresu musiałoby mieć poparcie lokalnych parlamentarzystów stanowych, aby mogło się odbyć, więc decyzja tak naprawdę należy do rządu Nowej Południowej Walii” – Cr Nelms powiedział ABC Radio.

„Tim dał jasno do zrozumienia, że ​​nie będzie wspierał tego wydarzenia [following] Konsultacje, które odbyliśmy na jego własnym terenie i w pełni szanujemy…jego decyzję.

„I nie ma możliwości kontynuowania wydarzenia tej wielkości i zakresu, jeśli lokalni przedstawiciele stanowi go nie wspierają”.

Jak wcześniej informowała firma Speedcafe, zalecenie to wydawało się zawierać pewne nietypowe odpowiedzi i nie wykluczało możliwości, że poszczególne osoby odpowiedziały wielokrotnie na komponent online.

READ  Konferencja: Rygorystyczny i wciągający dramat II wojny światowej

Jednakże rząd laburzystowski w dalszym ciągu wspierał to wydarzenie, podczas gdy samorząd lokalny, który miał większość Partii Pracy, odmówił przyjęcia rocznej oferty z podanego powodu, że nie odpowiadała ona pięcioletnim konsultacjom. Wsparcie.

Wczoraj premier Means określił to stanowisko jako „irracjonalne”.

Newcastle 500 stanowiłoby trójstronne porozumienie pomiędzy rządem stanowym (za pośrednictwem agencji turystycznej/wydarzeń Destination NSW), miastem Newcastle i samą firmą Supercars.

Oświadczenie Cr Nelmesa niekoniecznie wyklucza powrót Newcastle 500 w 2025 r. i później.

Stwierdziła jednak, że będzie to zależało także od stanowiska lokalnego przedstawiciela państwa.

„W tej chwili nie ma porozumienia z rządem Nowej Południowej Walii i lokalnymi parlamentarzystami stanowymi, którzy reprezentują nas wszystkich tutaj, w Newcastle w tym regionie, w parlamencie stanowym” – powiedział Nelms.

„Będą musieli dojść do porozumienia, zanim w ogóle spojrzymy na cokolwiek w przyszłości”.

Jak na ironię, w nieodległej przyszłości może zostać reprezentantką państwa.

Komisja Antykorupcyjna stanu Nowa Południowa Walia prowadzi dochodzenie w sprawie Crackanthorpe w związku z nieujawnieniem majątku rodzinnego i do czasu rozstrzygnięcia może zostać wydalony z Partii Pracy.

Nelms jest jedną z faworytek do zdobycia preselekcji/poparcia na ogólnie bezpieczną siedzibę Partii Pracy, a zastępca burmistrza Declan Clausen prawdopodobnie zajmie jej miejsce, jeśli zostanie wybrana do parlamentu stanowego.

Jednakże Cr Clausen jest obecnie przedstawicielem okręgu 1 w systemie okręgów Rady Newcastle, gdzie znajduje się tor Newcastle East Street Circuit, więc wydarzenie to było dla niego również napięte politycznie.

Plan awaryjny Bathurst, ujawniony przez Speedcafe, zakłada połączenie 12-godzinnego wyścigu z wyścigiem supersamochodów.

Rozumie się, że oznacza to przedłużenie wydarzenia do 10-dniowego „festiwalu sportów motorowych”, aby zapobiec przekroczeniu liczby widzów na Mount Panorama zgodnie z ustawodawstwem stanowym, które ogranicza je do pięciu całkowitych zamknięć torów rocznie.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *