Lekarze z Christchurch nie mają zaufania do dostaw szczepionki Covid-19 na ten obszar

Lekarze z Canterbury są sfrustrowani niewystarczającymi i mylącymi informacjami na temat dostępności i czasu podania szczepionki Covid-19 dla mieszkańców w okolicy.

Osoby w wieku powyżej 65 lat pytają lekarzy w okolicy „codziennie”, kiedy mogą otrzymać szczepionkę Covid-19, powiedział przedstawiciel GP Papanui z New Zealand Medical Association i Papanui GP.

Winnink powiedziała, że ​​powiedziała pacjentom, że jest przekonana, że ​​otrzymają szczepionkę, ale nie może powiedzieć, kiedy to nastąpi – co jest trudne.

„Staram się być pozytywny, ponieważ naprawdę chcę wspierać wprowadzenie szczepionki i naprawdę chcę zachęcać ludzi, ale chcę też być szczery i powiedzieć, że nie mam pełnego zaufania do systemu społecznościowego, który to zapewni oparte na planach, które widziałem do tej pory ”.

Przedstawiciel krajowy Weimacariere Matt Dossi powiedział, że jest również zaniepokojony rozpoczęciem wdrażania w regionie, mówiąc, że mieszkańcy są „karani”.

Czytaj więcej:
* Covid-19: dawny sklep obuwniczy przekształcił się w klinikę szczepień Covid-19 w Christchurch
* Covid-19: Systemy rezerwacji i luki w zatrudnieniu są największymi wyzwaniami dla celów szczepień
* Canterbury ma opóźnienia we wprowadzaniu szczepionki Covid-19

Doocey powiedział, że jest zaniepokojony informacjami udzielonymi starszej osobie w odpowiedzi na zapytanie dotyczące szczepionki.

W odpowiedzi członek Rady Zdrowia Hrabstwa Canterbury (CDHB) powiedział, że na tym obszarze nie ma wystarczającej liczby szczepionek.

„Ustalona liczba dawek została przydzielona w Canterbury do lipca, a ta liczba nie jest wystarczająca do zaszczepienia naszej grupy 1 i 2, dlatego nie będziemy szczepić grup 3 i 4 do lipca”.

„To oburzające, że ludzie zagrożeni w Canterbury muszą czekać dłużej niż ludzie w innych częściach Nowej Zelandii, aby otrzymać szczepionkę Covid-19” – powiedział Duce.

Dlaczego jesteśmy karani za życie w Canterbury?

Jednak rzeczniczka Ministerstwa Zdrowia powiedziała Rzeczy / Rada Zdrowia szczepiła już „ograniczoną liczbę osób z trzeciej grupy”.

READ  Covid-19: Kolejna śmierć w Auckland, gdy w epidemii zgłoszono 103 nowe przypadki społeczności

„Gdy przejdą do trzeciej grupy, będą nadal zapraszać innych do rezerwacji w czerwcu i lipcu”.

Rzeczniczka powiedziała, że ​​Nowa Zelandia otrzymała wystarczającą ilość szczepionki Pfizer dla wszystkich Nowozelandczyków kwalifikujących się do szczepień w tym roku, ale terminy będą się różnić w zależności od komisji ds. Zdrowia.

Powiedzieli, że plan ministerstwa dotyczący rozmieszczenia różnych grup priorytetowych był „kompleksowym przewodnikiem” do ustalania priorytetów ludzi zgodnie z ich ryzykiem.

za Sprawozdanie audytora generalnego W tym tygodniu powiedział, że istnieje „realne ryzyko”, że wdrożenie potrwa dłużej niż planowano.

Winink powiedział, że mylące komunikaty dotyczące wdrożenia wdrożenia od Rady Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia były rozczarowujące.

Powiedziała, że ​​NZMA wezwała do przejrzystości na wszystkich poziomach, aby zwiększyć zaufanie między lekarzami a pacjentami w tym procesie.

Mieszkańcy Kantabrii w wieku powyżej 65 lat mogą czekać do lipca, aby otrzymać szczepionki Covid-19 - miesiące opóźnione.  (Plik graficzny).

Andy Jackson / personel

Mieszkańcy Kantabrii w wieku powyżej 65 lat mogą czekać do lipca, aby otrzymać szczepionki Covid-19 – miesiące opóźnione. (Plik graficzny).

Weinink powiedział, że podano różne powody ograniczonej dostawy szczepionek do Canterbury.

„Szczerze mówiąc, nie mogę uzyskać prostej odpowiedzi. Zapytałem DHB, a oni obwiniają model ministerstwa, a mówią mi, że istnieje przydział na podstawie modelowania, mogą o to poprosić”.

„Ministerstwo twierdzi, że informacje o dostawach zostały dostarczone do DHB i mają wszelkie uprawnienia, aby zapytać, co im się podoba”.

Winnink powiedział, że lekarze pierwszego kontaktu zostali niedawno powiadomieni przez CDHB, że powiedzą im, kiedy mogą powiedzieć swoim pacjentom, jak, gdzie i kiedy mogą otrzymać szczepionkę.

Powiedziała, że ​​„lekceważący” ton rozmowy sprawił, że lekarze byli na spalonym.

Trzecia grupa – osoby z wysokim ryzykiem zarażenia się ciężką chorobą wywołaną przez Covid-19 – znalazły się 1 maja, zgodnie z rządowym planem.

Obejmuje osoby w wieku powyżej 65 lat, osoby z podstawowymi schorzeniami, kobiety w ciąży i osoby niepełnosprawne oraz osoby przebywające w areszcie.

Czwarta grupa, czyli reszta populacji, rozpocznie szczepienia od lipca.

Grupy 1 i 2 rozpoczęły szczepienia wcześniej w tym roku. Do tych grup zaliczono pracowników przygranicznych, ich rodziny i pracowników służby zdrowia spoza linii frontu, podobnie jak osoby mieszkające w miejscach wysokiego ryzyka.

jak dotąd, W całym kraju podano 47435 dawek, Z 152 933 drugimi dawkami.

Od niedzieli do dystrybucji było 353 130 szczepionek.

Więcej informacji można znaleźć na temat działania szczepionki u osób starszych i wrażliwych z grupy III Tutaj.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top