Lepsza bramka, gdy Bairstow ponownie rozpala awanturę Ashes

Lepsza bramka, gdy Bairstow ponownie rozpala awanturę Ashes

Jonny Bairstow w ramach swojej pierwszej szczegółowej refleksji na temat kontrowersyjnego uderzenia przez Alexa Careya w drugim teście stwierdził, że Australia dokonała nielegalnego połowu podczas Ashes.

Kiedy Bairstow zszedł ze swojego pola gry po ostatniej piłce ostatniego dnia na Lord’s, bramkarz Carey rzucił piłkę pod pachą na kikut.

Over nie został ogłoszony, ale decyzja Australii o niewycofywaniu odwołania doprowadziła do twierdzeń Anglików, że stumpowanie, choć legalne, nie jest zgodne z duchem gry.

Furtka stanęła, a Australijczycy, którzy byli słownie obrażani przez fanów i członków pawilonu, gdy wychodzili na lunch, wygrali drugi test.

Ten zaskakujący incydent uwydatnił napiętą serię, która zakończyła się decyzją Anglików o nieotwieraniu australijskich przebieralni dla ich zwyczajowych piw po serii.

Jednak Bairstow milczał na temat tego zdarzenia, dopóki nie opublikował w angielskiej gazecie The Telegraph fragmentów książki Lawrence’a Bootha i książki Nicka Holta Buzzball.

„Podjęto decyzję, że wyszedłem i ruszyłem dalej” – powiedział Bairstow.

„Od tego czasu nie poruszałem tego tematu. Zachowałem milczenie. To ich wina”.

„Jeśli to właśnie chcą zrobić i wygrać mecz krykieta czy coś, niech tak będzie”.

Wszechstronny weteran Moeen Ali zwrócił uwagę, że Australia przegapiła okazję do wypędzenia wszelkich pozostałych demonów z sagi o manipulowaniu piłkami w Newlands z 2018 r., po czym uznano ich za oszustów.

„Oczywiście moim zdaniem to już koniec” – Ali powiedział pisarzom Bazzbull.

„Pomyślałem, że to świetna okazja dla (kapitana) Pata Cumminsa, aby cofnąć wiele rzeczy, które wydarzyły się wcześniej.

„Nie tylko idą spać, ale także usuwają etykietę, którą mieli przez jakiś czas przy „Sandpapergate”.

Bairstow powiedział, że istnieje różnica pomiędzy trafieniem odbijającego wymykającego się z załamania w cynicznych celach a złapaniem nieświadomego odbijającego, tak jak zrobiła to Australia.

READ  Drugi doroczny pokaz piwa w Dunkierce w sobotę | Wiadomości, sport, praca

„Jeśli próbujesz uzyskać przewagę, jest to uczciwa gra” – powiedział.

„Ale gdybym zaczął cię zgniatać, zginałem się, stukałem, stukałem, drapałem. Nawet wyciągnąłem kij, spojrzałem w górę i odszedłem.

„Nigdy nie widziałem czegoś takiego u kogoś, kto zaczynał od zagięcia. Nie sądzę, że chcesz, aby to przeniosło się na krykiet dla dzieci”.

Bairstow oskarżył także Australię o nieuczciwe połowy w polu podczas popiołów.

Zastanawiał się, czy piłka uderzyła w ziemię, zanim Steve Smith przejął ją i wyrzucił Joe Roota drugiego dnia w Lord’s.

Bairstow miał również wątpliwości, czy Marnus Labuschagne bezbłędnie złapał Harry’ego Brooka w drugiej rundzie pierwszego testu w Edgbaston.

„Istnieją spekulacje na temat wszystkiego” – powiedział.

„Palce pod piłką, gdy piłka wciąż dotyka ziemi. Świętowanie, gdy piłka dotyka ziemi. ” Marnus świętował w Edgbaston z krótką nogą.

„Potem ten, któremu uległ „Rotty” w Lord’s, kiedy on (Smith) powiedział, że jego palce znajdują się pod piłką. Jednak były szeroko rozstawione.

„Ale to zostało rozpowszechnione, nie ma w tym nic złego, jest to nieodłączna część gry i decyzji podejmowanych przez sędziów”.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *