Lionel Messi do Roberta Lewandowskiego: Spojrzenie na piłkarzy, którzy strzelili najwięcej goli w roku kalendarzowym od 2017 roku, Wiadomości sportowe

Napastnik Bayernu Monachium, Robert Lewandowski, był najlepszym strzelcem roku kalendarzowego w 2021 roku, z 69 golami w 59 meczach. Polski napastnik przez lata był płodnym strzelcem swojej drużyny narodowej i gigantów Bundesligi, ale w ciągu ostatnich kilku lat przeniósł swoją grę na zupełnie nowy poziom.

Lewandowski od kilku lat rządzi na liście najlepszych strzelców Bundesligi i jest siłą nie do powstrzymania dla Bayernu Monachium. Być może nie udało mu się zdobyć swojej pierwszej Złotej Piłki w 2021 roku, ale Lewandowski pobił kilka rekordów swoimi wyczynami w strzelaniu bramek przez cały rok, kiedy zakończył jako najlepszy strzelec w 2021 roku.

Tutaj przyjrzymy się najlepszym strzelcom w roku kalendarzowym od 2017 roku:

2017 – Harry Kane (56 bramek z 52 meczów)

Napastnik Anglii i Tottenhamu Hotspur miał swój najlepszy sezon w 2017, kiedy strzelił 56 bramek w 52 występach dla klubu i kraju. Kane stał się pierwszym graczem, który w tym roku przewyższył Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo swoją ekscytującą karierą. Wygrał Złotego Buta Premier League za sezon 2016-2017, a także pobił rekord Alana Shearera w strzeleniu największej liczby bramek w Premier League w roku kalendarzowym.

2018: Lionel Messi (51 bramek w 54 meczach)

Lionel Messi, który jest rekordzistą w liczbie bramek w roku kalendarzowym dla dowolnego zawodnika z 91 golami w 2012 roku, był na szczycie rankingu strzelców w sezonie 2018. Argentyńczyk, jeden z najlepszych piłkarzy wszechczasów, strzelił 51 goli w 54 meczach w 2018. Po raz ósmy w ciągu dziewięciu lat Messi strzelił 50 lub więcej goli w roku kalendarzowym, zwiększając swoją dominację w światowej piłce nożnej.

2019 – Robert Lewandowski (54 gole w 58 meczach)

Robert Lewandowski miał niezwykły sezon z Bayernem Monachium, kończąc 2019 rok z największą liczbą bramek w roku kalendarzowym dla klubu i reprezentacji narodowej łącznie. Polski napastnik strzelił imponujące 54 gole w 58 meczach, zostawiając w tyle Messiego i Ronaldo, by zostać najlepszym strzelcem roku. Jego błyskotliwa kariera pomogła Bayernowi Monachium zdobyć tytuł Bundesligi i zdobyć potrójną koronę.

READ  Robert Lewandowski z Bayernu Monachium zdobywa nagrodę Piłkarza Roku FIFA | Sport | Niemieckie wiadomości piłkarskie i najważniejsze międzynarodowe wiadomości sportowe | DW

Czytaj też: Robert Lewandowski do Karima Benzemy: Pięciu najlepszych strzelców w rozgrywkach klubowych w 2021 roku

2020: Robert Lewandowski (47 goli w 44 meczach).

Robert Lewandowski kontynuował swoją imponującą błyskotliwość strzelecką w 2020 roku, kiedy ponownie został najlepszym strzelcem w roku kalendarzowym z 47 golami w 44 meczach dla klubu i reprezentacji we wszystkich rozgrywkach. Lewandowski odegrał kluczową rolę w pomocy Bayernowi w wygraniu Ligi Mistrzów w 2020 roku i przegapił swoją pierwszą zasłużoną nagrodę Ballon d’Or, ponieważ nagrody zostały odwołane z powodu COVID-19.

2021 Robert Lewandowski (69 bramek w 55 meczach).

Marzenie Roberta Lewandowskiego trwało do 2021 roku, kiedy po raz kolejny pozostał nie do zatrzymania z Bayernem Monachium w Bundeslidze i Lidze Mistrzów. Polski napastnik podniósł swoje występy na jeszcze wyższy poziom, strzelił 69 goli w zaledwie 59 meczach. Pobił rekord niemieckiej legendy Gerda Mullera w liczbie goli w jednym sezonie Bundesligi z 41 golami w zaledwie 29 meczach ligowych. Dla Polski strzelił 11 bramek w 12 meczach, aby zakończyć rok z największą liczbą bramek dla każdego gracza na świecie.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top