Luizjana przygotowuje się na „wyjątkowo niebezpieczny” huragan Ida

Luizjana przygotowuje się na „wyjątkowo niebezpieczny” huragan Ida

Amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huragan poinformowało, że huragan Ida przekształcił się w poważny huragan wczesnym rankiem w niedzielę czasu lokalnego i oczekuje się, że spowoduje przypływ sztormowy, uszkodzenia spowodowane wiatrem i ulewne deszcze na północnym wybrzeżu Zatoki Perskiej.

Pracownicy sklepu pomagają mieszkańcom załadować generator na ciężarówkę w Macomb w stanie Mississippi.
Zdjęcie: Francja Agencja prasowa

NHC poinformował w niedzielę, że Ida znajduje się obecnie około 170 kilometrów na południowy wschód od ujścia rzeki Missisipi, przy maksymalnym wietrze 185 km/h.

Burza nasiliła się szybciej niż oczekiwali urzędnicy w sobotę, gdy mieszkańcy wybrzeża Zatoki Perskiej ewakuowali się, a firmy zamykano.

Południowa Luizjana wciąż walczy z huraganem Laura rok temu. Stan ma również trzeci najwyższy wskaźnik przypadków Covid-19 na 100 000 osób w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Wiatry w Idzie będą intensywne i rozprzestrzenią się na 480 km, powiedział w sobotę gubernator Luizjany John Bel Edwards, prawdopodobnie najgorszy bezpośredni cios w stan od lat 50. XIX wieku.

Zniszczył również Luizjanę 16 lat temu w tym tygodniu, w której zginęło ponad 1800 osób.

Edwards powiedział, że stan nie planuje ewakuacji szpitali, które są teraz napięte przez napływ pacjentów z COVID-19.

„Konsekwencje burzy kategorii 4, gdy szpitale są pełne, wykraczają poza to, co zwykle sobie wyobrażamy” – powiedział Edwards na konferencji prasowej w sobotnie popołudnie.

W piątek zgłoszono ponad 3400 nowych infekcji, a około 2700 osób zostało hospitalizowanych z wirusem.

READ  Aung San Suu Kyi: Sąd w Birmie skazał obalonego przywódcę na cztery lata więzienia

„Rozmawialiśmy ze szpitalami, aby upewnić się, że ich generatory działają, że mają pod ręką więcej wody niż zwykle i mają pod ręką środki ochrony osobistej” – powiedział Edwards.

Urzędnicy zarządzili ewakuację na dużą skalę obszarów nisko położonych i przybrzeżnych, zakorkowanie autostrad i wysuszenie niektórych stacji benzynowych, gdy mieszkańcy i wczasowicze uciekali z wybrzeża.

„To potężna i niebezpieczna burza – porusza się szybciej, niż myśleliśmy, więc mamy mniej czasu na przygotowania” – powiedział dr Joseph Kanter, naczelny lekarz w Luizjanie.

„Jest tam dużo Covid – jest tam duże ryzyko”.

Mieszkańcy jadą na północ (L) drogą międzystanową 55 w pobliżu Magnolia w stanie Mississippi, ewakuując się z Nowego Orleanu 28 sierpnia 2021 r., Przed przybyciem huraganu Ida.

Kierowcy jadą autostradą w pobliżu Magnolii w stanie Mississippi podczas ewakuacji z Nowego Orleanu.
Zdjęcie: Francja Agencja prasowa

Przewiduj przerwę w dostawie prądu

Obiekty sprowadzały dodatkowe załogi i sprzęt, aby poradzić sobie z przewidywanymi stratami energii. Prezydent Joe Biden powiedział, że skoordynował współpracę z dostawcami energii elektrycznej i 500 federalnymi pracownikami reagowania kryzysowego w Teksasie i Luizjanie, aby zareagować na burzę.

Amerykańskie firmy energetyczne ograniczyły produkcję ropy na morzu o 91 procent, a rafinerie benzyny ograniczyły operacje w zakładach w Luizjanie na ścieżce burzy. Regionalne ceny paliw wzrosły w oczekiwaniu na straty produkcyjne i zwiększony popyt z powodu eksmisji.

Z powodu burzy rafinerie na wybrzeżach i śródlądach zaczęły ograniczać produkcję. Philips 66 zamknął swoją fabrykę Alliance na wybrzeżu w Bell Chass, podczas gdy ExxonMobil zmniejszył produkcję w swojej rafinerii Baton Rouge w stanie Luizjana w sobotę.

39-letni Jean-Paul Borg planował przetrwać burzę w Morgan City na zachód od Nowego Orleanu. Jego szwagier został niedawno zwolniony ze szpitala po zarażeniu się Covid-19 i zabezpieczył generator, aby w razie potrzeby zapewnić dostęp do tlenu.

„Niekoniecznie możesz spotykać się z członkami swojej rodziny podczas Covid”, powiedział Borg po ścięciu drzew i ułożeniu sklejki w swoim domu. „Więcej ludzi jest w ruchu, niż myślisz”.

Ropa, zmniejsz produkcję paliwa

Amerykańskie firmy energetyczne ograniczyły produkcję ropy na morzu o 91 procent, a rafinerie benzyny ograniczyły operacje w zakładach w Luizjanie na ścieżce burzy. Regionalne ceny paliw wzrosły w oczekiwaniu na straty produkcyjne.

Patrick DeHaan, szef analizy ropy naftowej w firmie GasBuddy, powiedział, że popyt na benzynę w Luizjanie wzrósł o 71 procent w tygodniu kończącym się w piątek.

Prognozy twierdzą, że Ida, dziewiąty i czwarty huragan atlantyckiego sezonu huraganów 2021, może przewyższyć siłę huraganu Laura, ostatniej burzy kategorii 4, która uderzyła w Luizjanę, zanim wyląduje.

Obszar ten został zdewastowany w sierpniu 2005 r. przez huragan Katrina, który zabił ponad 1800 osób.

– Reuters

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *