macOS 12 ujawnia rozdzielczość wyświetlacza nowego MacBooka Pro

W tym tygodniu firma Apple wydała plik macOS Monterey 7. beta, który został ogłoszony na WWDC 2021 i ma być dostępny jeszcze w tym roku wraz z podobno Macami M1X. Co ciekawe, wewnętrzny kod systemu ujawnił obsługę dwóch nowych rozdzielczości wyświetlacza Retina, które mogą pochodzić z nowego 14-calowego i 16-calowego MacBooka Pro.

jak widzieliśmy plotki o Macu Potwierdziłem również to 9to5Mac, najnowsza wersja beta systemu macOS Monterey dodaje w swoich wewnętrznych plikach odniesienia do dwóch nowych minut przeglądania. Mówiąc dokładniej, pliki te zawierają listę obsługiwanych rozdzielczości, która pojawia się w menu Grafika/Wyświetlacze w aplikacji Informacje o systemie.

Dwie nowe rezolucje to 3024 × 1964 piksele I 3456 x 2234 pikseli. Obecnie nie ma Maca z wbudowanym wyświetlaczem Retina opartym na tej rozdzielczości.

Dla porównania, 13-calowy MacBook Pro ma ekran 2560 x 1600, podczas gdy obecny model 16-calowy ma ekran 3072 x 1920 – co prowadzi nas do założenia, że ​​nowa rozdzielczość może dotyczyć nowych modeli MacBooka, ponieważ jest nieco wyższa niż jego poprzednicy, ale nie wystarczająco blisko 4K, aby mógł być używany przez komputer iMac lub monitor zewnętrzny.

Podczas gdy uzyskanie wyższej rozdzielczości w nowym 14-calowym MacBooku Pro byłoby oczekiwanym ulepszeniem ze względu na większy ekran, 16-calowy model powinien również uzyskać lepszy wyświetlacz w nowszej wersji. Nowa rozdzielczość powinna umożliwić ekranowi pracę z oryginalną rozdzielczością Retina 2x, podczas gdy obecne ekrany MacBooków opierają się na rozdzielczościach gradientowych, aby nieznacznie zmniejszyć rozmiar elementów interfejsu.

Na podstawie tych liczb gęstość pikseli wzrośnie z 227 dpi do 257 dpi. Możesz sprawdzić poniższe porównanie, używając 13-calowego i 14-calowego MacBooka Pro jako odniesienia:

Należy pamiętać, że ten sam plik, w którym znajduje się ta rozdzielczość, zawiera również inne rozdzielczości obsługiwane przez system operacyjny, nie tylko te z wyświetlaczy Apple. Jednak tylko te oficjalnie używane przez Apple są oznaczone jako „Retina”, co dotyczy dwóch nowych rozdzielczości znalezionych w najnowszej wersji beta systemu macOS Monterey.

READ  Aktualizacja No Man's Sky's Frontiers umożliwia kontrolowanie i rozwijanie własnego Mos Eisley • Eurogamer.net

Może to być błąd lub firma Apple zdecydowanie przekazała nam „oficjalną” wskazówkę na temat nowych modeli MacBooka Pro.

Według plotek nowy 14-calowy i 16-calowy MacBook Pro Oczekuje się, że zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku Nowo zaprojektowany układ M1X z szybszą grafiką i większą liczbą portów.

Przeczytaj także:

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top