Marsylia trzymana przez 10 mężczyzn Metz w Ligue 1

Pomimo zdobycia gola Metza w zakręcie, Marsylia musiała zadowolić się jednym punktem, który dał im czwarte miejsce, 11 punktów za liderem PSG.

Aż do wydalenia Thomas Delane grał okrakiem w Marsylii, ale wszystkie wysiłki Metza przerwał 36-letni bramkarz Steve Mandanda, który powołał zespół po raz pierwszy od dwóch miesięcy.

Jimerson został odesłany za ogromne wyzwanie na Dimitri Payet na pół godziny przed końcem meczu, co doprowadziło do szalonego finiszu.

Polski napastnik Arkadiusz Milik i amerykański reprezentant Konrad de la Fuente zbliżyli się do Marsylii, nie trafiając do siatki.

– Cierpieliśmy – powiedział asystent trenera Marsylii Jorge Desio.

„Po wyniku granie co trzy dni wymaga dużo energii”.

Nice pozostała trzecia, również 11 punktów do liderów, po przegranej u siebie 1:0 z Montpellier.

Florent Mollet strzelił zwycięskiego gola dla Montpellier na 10 minut przed końcem czasu, przez co Nice żałuje, że nie zamienił swojej kontroli na bramki.

Tylko w pierwszej połowie zmusili pięć rzutów rożnych do zera i oddali 10 rzutów w porównaniu do czterech rzutów rożnych.

„Nie ukradliśmy zwycięstwa” – powiedział Mollet. „Włożyliśmy wiele wysiłku, aby zdobyć trzy punkty. Martwiliśmy się, ale wytrzymaliśmy”.