Medco przoduje u wybrzeży Indonezji

Medco przoduje u wybrzeży Indonezji

Niezależna indonezyjska firma Medco Energi wyszła na ulice z dużym kontraktem w zakresie inżynierii, dostaw, budowy i instalacji dotyczącym zagospodarowania złoża Terubuk na Morzu Natuna u wybrzeży Indonezji.

Firma planuje rozpocząć produkcję w 2025 r. w obszarze Tirubuk, który jest objęty umową B o podziale masowej produkcji na Morzu Południowym Natuna, natomiast odkrycie Sibutu na tym samym obszarze ma nastąpić w następnym roku.

W najnowszym ogłoszeniu o kwalifikacji wstępnej Medco w Terubuk stwierdza się, że wybrany wykonawca będzie odpowiedzialny za wykonanie wszystkich prac, w tym zarządzanie projektem, obsługę projektu, koordynację ze spółką i innymi wykonawcami, weryfikację danych dostarczonych przez firmę, szczegółowe prace inżynieryjne i zaopatrzenie (z wyłączeniem materiałów dostarczonych przez… Spółkę), prace budowlane, montażowe, odbiory wstępne, wsparcie przy rozruchu i rozruchu w zakresie niezbędnym do wykonania robót i dostarczenia przedmiotów zamówienia.

O zamówienie EPCI mogą ubiegać się zarówno indywidualni wykonawcy, jak i konsorcja, które wymagają minimalnej zawartości lokalnej (znanej lokalnie pod skrótem TKDN) wynoszącej 55%.

Operator prowadzi także wstępną kwalifikację firm do dostaw wewnętrznej części skrubera do produkcji gazu na potrzeby projektu Tirubuk.

Upstream skontaktował się z przedstawicielami Medco, prosząc operatora o komentarz na temat obecnego stanu projektu Terubuk, ale firma odmówiła komentarza.

Kontynuacja artykułu pod reklamą

W październiku ubiegłego roku firma Medco ogłosiła przetarg na dwa kontrakty EPC na platformy głowic odwiertów Terubuk L i M w celu zagospodarowania złóż morskich.

Tirupuk był jednym z kilku odkryć, które Brunang, Cassi i West Pilot dokonały na tym samym obszarze w 2020 r., a które operator miał na celu przyspieszenie rozwoju przed blokadami Covid i związanymi z nimi wyzwaniami logistycznymi.

Medco E&P Natuna zarządza aktywami South Natuna Block B o powierzchni 11 155 km2 z 40% udziałami w imieniu swoich partnerów Medco Daya Abadi Lestari z 35% udziałami i Prime Natuna z 25% udziałami. Obecny PSC wygasa w 2028 r., zatem prawdopodobnie konieczne będzie jego przedłużenie, aby uwzględnić nadchodzącą nową produkcję.

READ  Dlaczego Intel, AMD i Nvidia nie pokonają Apple Silicon Mac

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *