Meta trzyma pod lupą pracowników Apple i Microsoft, ekspertów od rozszerzonej rzeczywistości: raport

Mark Zuckerberg w listopadzie zeszłego roku przemianował Facebooka pod nową nazwą, Meta, z logo zapętlonej nieskończoności. Zgodnie z sugestią nowego tytułu, społecznościowy gigant szykuje się do pracy nad projektami Metaverse. Mówi się, że aby wzmocnić swój zespół najlepszymi umysłami, Meta zatrudnia pracowników technicznych z Apple i giganta oprogramowania Microsoft, a konkretnie celuje w zespół rzeczywistości rozszerzonej (AR). W metawersie, który można opisać jako przyszłość Internetu, który może wspierać funkcjonalny wirtualny wszechświat, rozszerzona rzeczywistość będzie istotnym elementem.

Około 100 pracowników zespołu zestawu słuchawkowego HoloLens AR firmy Microsoft zrezygnowało i dołączyło martwy W ciągu ostatniego roku a Przenosić przez The Wall Street Journal.

Kiedy podobny schemat zaobserwowano w przypadku byłych pracowników dołączających do Meta przez JabłkoProducent iPhone’a zaczął zmagać się z utrzymaniem pracowników.

według Raport Bloomberga Od grudnia 2021 r. Apple oferuje swoim pracownikom lukratywne opcje na akcje i premie o wartości od 50 000 USD (około 36 000 rupii) do 180 000 USD (około 1 crore rupii).

Mówiąc o celach Meta Vice President, Nick Clegg W zeszłym roku ujawniono, że firma buduje się dla metaverse.

Podczas gdy koncepcja Metaverse wciąż nadrabia zaległości wśród entuzjastów technologii, Clegg powiedział, że była niezbędna dla Meta, wcześniej Portal społecznościowy Facebook, aby rzucić się w kosmos.

Nadeszła witalność ZuckerbergPrzyszły metaverse pozwoli ludziom teleportować się jako hologram „w biurze bez dojazdów, na koncercie z przyjaciółmi lub w salonie rodziców, aby nadrobić zaległości”

Wydaje się, że technologia Metaverse zyskuje na popularności. Zarówno Apple, jak i Microsoft Wykazali również zainteresowanie sektorem.

ostatni rok Microsoft Dyrektor wykonawczy Satya Nadella mogą przemawiać za koncepcją metaverse.

Istnieją również spekulacje, że Apple może wypuścić zestaw słuchawkowy do rzeczywistości mieszanej (MR) dla swojego Metaverse jeszcze w tym roku, Przenosić Od Benzinga niedawno powiedział.

READ  Fani God of War Ragnarok denerwują się drobnymi szczegółami

Raport Bloomberg Intelligence oczekiwać Możliwość rynkowa dla Metaverse, aby osiągnąć 800 miliardów dolarów (około 59,58,719 crore rupii) do 2024 roku.


Interesujesz się kryptowalutą? Omawiamy wszystkie kwestie związane z kryptowalutą z CEO WazirX Nischalem Shetty i założycielem Weekend Investing Alok Jain na orbitalnyDostępne na ., podcast Gadgets 360. Orbital Podcast Applei podcast googlei spotifyi amazonka muzyka Gdziekolwiek otrzymasz swój podcast.

Otrzymuj najnowsze wiadomości z Consumer Electronics Show na Gadgets 360 na naszej stronie WPG 2022 środek.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top