Microsoft może nie oferować aktualizacji systemu Windows 11 dla komputerów ze starszymi procesorami

Microsoft może zezwolić na zainstalowanie systemu Windows 11 Na komputerach ze starszymi procesoramiNie oznacza to jednak, że uzyskasz pełne wrażenia, jakie znajdziesz na nowszych urządzeniach. Firma powiedziała krawędź Komputery z nieobsługiwanymi procesorami nie kwalifikują się do tego Okna 11 aktualizacje i możesz nawet nie otrzymać aktualizacji sterowników lub zabezpieczeń. Innymi słowy, być może będziesz musiał kupić nowszy sprzęt, aby zapewnić bezpieczeństwo systemu.

Zapytaliśmy firmę, czy mogą dalej komentować, chociaż odmówili podania, kiedy krawędź Poproś o więcej szczegółów. Wcześniej mówiono, że pozwoli to ludziom zainstalować system Windows 11 ISO na starszych procesorach, aby pomóc firmom przetestować nową platformę.

To nie byłby zupełnie nieoczekiwany ruch. Firma Microsoft może popaść w kłopoty prawne, jeśli udostępni aktualizacje dla nieobsługiwanych urządzeń — może nie chcieć ryzykować wyłączenia komputera z łatką lub sprawić, że uwierzysz, że gwarantujesz pomoc techniczną. Takie podejście pozwala entuzjastom firmy (którzy mogą instalować nowe obrazy ISO zamiast polegać na łatkach) bez rozszerzania ich kompatybilności i wprowadzania innych problemów.

Nadal jednak otrzymasz niższą wersję systemu Windows 11 i jasne jest, że podstawowe przesłanie Microsoftu jest nadal nienaruszone. Firma chce, abyś używał stosunkowo nowego komputera z systemem Windows 11, nawet jeśli oznacza to konieczność czekania, aż będziesz mógł uzasadnić aktualizację komputera.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

READ  Honda Civic GT500 trafia na tor w testach Okayama

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *