Mojang oficjalnie nazwał nadchodzącą aktualizację Minecrafta 1.20.5

Mojang oficjalnie nazwał nadchodzącą aktualizację Minecrafta 1.20.5

Mojang oficjalnie nazwał aktualizację Minecrafta 1.20.5, co jest zaskakujące, ponieważ jest to drobna aktualizacja. Ponieważ jednak dodaje do gry nową ważną funkcję, a mianowicie nowe opancerzone moby, oficjalnie nazywa się ją „Aktualizacją Armadillo”. Oprócz różnych poprawek błędów, które Mojang zwykle dodaje w mniejszych odcinkach, dodają także Zwycięzcę głosowania Mob 2023 i wszystkie jego funkcje.

Nazwa aktualizacji została wspomniana w niedawnym filmie Minecraft Monthly, w którym Vu Bui (CEO Mojang) rozpoczął prezentację i powiedział:

„Dzisiaj porozmawiamy o aktualizacji Armadillo…”

” class=”promoted-img” Loading=”lazy” szerokość=”1440″ height=”220″ alt=”fortnite-promoted-banner” />

Pancernik został ponownie wprowadzony w październiku 2023 r. i wraz z innymi mobami, krabami i pingwinami brał udział w corocznym konkursie Mob Vote. Łagodny tłum żyjący na sawannie wygrał głosowanie zdecydowaną większością głosów, częściowo dlatego, że oficjalnie wprowadził do gry wilczą zbroję.

Początkowo zbroja miała zostać wypuszczona wraz z kolejną dużą aktualizacją Minecrafta 1.21. Jednak Mojang zdecydował się włączyć go do gry poprzez najnowszą drobną aktualizację do wersji 1.20, 1.20.5. Tłum przeszedł drobne poprawki błędów i zmiany w kompilacji, zanim stał się oficjalną częścią wersji 1.20.5.

W chwili pisania tego tekstu data wydania aktualizacji Minecraft 1.20.5 jest nadal nieznana. Obecnie opublikowano tylko pięć fotosów z niego.


Funkcje dostępne w aktualizacji Minecraft 1.20.5 Armadillo

Naturalnie, główną funkcją wprowadzoną w wersji 1.20.5 będzie sam opancerzony mob. To urocze stworzenie pojawi się w ciepłych biomach, takich jak Badlands, biomy Savannah i ich podbiomy. Są to bardzo małe i rzadkie przypadki. Kiedy gracz podbiegnie do nich, przestraszą się i skurczą do swoich skorup. Kolejną wspaniałą cechą pancerników jest to, że pająki jaskiniowe i zwykłe pająki boją się tych uroczych mobów.

Gdy zostanie na nich użyte nowe narzędzie pędzla, upuszczą nowy przedmiot o nazwie scute. Te zbroje mają obecnie tylko jedno zastosowanie, a mianowicie stworzenie nowej zbroi wilka w Minecrafcie.

READ  Claudera mianuje Kerra Jarretta wiceprezesem A/NZ
Pancerz pancernika można zdobyć po wyeliminowaniu mobów, a zbroję pancernika można przekształcić w zbroję wilka (Zdjęcie z Mojang).Pancerz pancernika można zdobyć po wyeliminowaniu mobów, a zbroję pancernika można przekształcić w zbroję wilka (Zdjęcie za pośrednictwem Mojang).
Pancerz pancernika można zdobyć po wyeliminowaniu mobów, a zbroję pancernika można przekształcić w zbroję wilka (Zdjęcie z Mojang).

Wilcza zbroja to kolejna ważna funkcja aktualizacji Minecraft 1.20.5. Tylko oswojone wilki mogą nosić wilczą zbroję. Zapewnia ochronę pancerza na poziomie 11, co odpowiada Zbroi Diamentowego Konia. Jeśli gracze chcą usunąć tarczę, można to zrobić za pomocą nożyc.

Oprócz tych kluczowych funkcji, aktualizacja Minecrafta 1.20.5 doda także nowe polecenie transferu, które pozwoli komuś przenieść graczy na inny serwer dedykowany. Zbroja żółwia nie będzie już nazywana w grze „łuskami”, ponieważ wraz z pancernikiem dodawany jest nowy typ zbroi.

Szybkie linki

Więcej od Sportskeeda

Pod redakcją Ritubana „Veloxy” Paula

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *