Monte Carlo Masters: Brytyjczycy odchodzą Dan Evans i Jack Draper, Novak Djokovic awansuje do trzeciej rundy | Wiadomości tenisowe

Monte Carlo Masters: Brytyjczycy odchodzą Dan Evans i Jack Draper, Novak Djokovic awansuje do trzeciej rundy |  Wiadomości tenisowe

W drugiej rundzie Novak Djokovic wygrał mecz z Rosjaninem Iwanem Żachowem 7:6 (7-5), 6:2, zawodnikiem numer 2 w swoim pierwszym meczu od ponad miesiąca. Jednak po odpadnięciu Andy’ego Murraya i Cama Norriego w pierwszej rundzie turnieju nie ma już Brytyjczyków.

20:04, Wielka Brytania, wtorek, 11 kwietnia 2023 r

Zainteresowanie Wielkiej Brytanii mistrzostwami Monte Carlo Masters zakończyło się we wtorek wraz z odpadnięciem Dana Evansa i Jacka Drapera, po odejściu w pierwszej rundzie z Andym Murrayem i Camem Norrie w poniedziałek.

Brytyjczyk nr 2 Evans spadł w pierwszej rundzie, pokonany 2-6 6-2 6-3 przez kwalifikatora Iliję Iwaskę w meczu pierwszej rundy, podczas gdy Draper został pokonany 6-3 6-7 (3-7) 7-5 przez rozstawionego z numerem 10 Polaka Huberta Hurkacza w drugiej rundzie.

Evans wygodnie wygrał pierwszego seta, ale nie był w stanie utrzymać formy, gdy Ivaska wrócił w pięknym stylu, aby umówić się na spotkanie drugiej rundy ze swoim szwagrem Karenem Khachanovem.

Evans miał najlepszy możliwy start, kiedy przełamał Ivashkę w otwierającym meczu i stworzył znakomity tenis, prowadząc 4: 0 przy minimalnych fanfarach, po czym wygrał pierwszego seta 6:2.

Ivaska zebrał się, aby wygrać pierwszy mecz drugiego seta po serwisie, a następnie przełamał się po raz drugi, sprawdzając prowadzenie 3-1. Evans trzymał się miłości w szóstej grze seta, ale przegapił punkt przełamania w następnej grze, prowadząc 5-2 i szybko zapłacił za mecz.

Trzeci set zakończył się serwisem – Evans zobaczył kolejnego break pointa od niego przy stanie 3:3 – zanim Ivaska wykonał decydujący ruch w ósmej grze i ostatecznie przemknął przez linię mety.

Countryman Evans Draper został znokautowany w drugiej rundzie pomimo walki z Hurkaczem. Pierwszy set odciągnął 21-letniego Brytyjczyka nr 4, ale wrócił do meczu dzięki tie-breakowi w drugim secie.

READ  Bairstow i Wood przybliżyli Anglię do zwycięstwa w osadzie Ashes

Draper prowadził 4-2 w trzecim secie, ale natychmiast wrócił do poziomu 4-4. Chociaż doprowadził do jednego kluczowego punktu w tie-breaku przy 5-6 i 40-0 po swoim serwisie, Hurkacz zdobył pięć punktów w kłusie do pokonania.

Djokovic wygrywa w Monte Carlo po miesięcznej przerwie

Novak Djokovic na krótko wpadł w kłopoty, gdy awansował do trzeciej rundy, wygrywając 7:6 (7-5), 6:2 z kwalifikatorem Ivanem Zhakhovem.

Djokovic, który nie grał od początku marca, kiedy dotarł do półfinału w Dubaju po tym, jak został zmuszony do pominięcia turniejów w Indian Wells i Miami z powodu nieszczepionego Covid-19, miał trudności ze znalezieniem swojej kolekcji na kortach ziemnych Monte Carlo przed przeważająca w Ultimate w prostych setach.

Ostatni raz grałem z Novakiem Djokoviciem w Dubaju na początku marca

Gachow poszedł do swoich rzutów i wykonał pierwszą przerwę w serwisie, prowadząc 4:3, tylko po to, by Serb od razu się przełamał i wygrał pierwszego seta, wygrywając tie-break 7:5.

Wtedy Djokovic był praktycznie w drugim secie, nie pozostawiając przeciwnikowi szans na odbicie. Dwukrotny mistrz French Open, który odpadł tutaj w pierwszej rundzie w zeszłym roku, zmierzy się z Lorenzo Musettim lub innym Włochem Lucą Nardim, który zajmuje 16 miejsce.

Broniący tytułu Stefanos Tsitsipas dołączył do Djokovicia w trzeciej rundzie po tym, jak przeciwnik Benjamin Ponzi musiał przejść na emeryturę z powodu kontuzji nadgarstka, gdy przegrał 4: 1 w pierwszym secie.

Niemiec Alexander Zverev, który doznał poważnej kontuzji kostki w meczu półfinałowym French Open z Rafaelem Nadalem w zeszłym roku, wrócił na korty gliniane, wygrywając 3:6, 6:2, 6:4 w pierwszej rundzie nad Aleksandrem z Kazachstanu. Bublik.

Hiszpan Nadal, który wygrał 11 razy w Monte Carlo Country Club, był nieobecny po tym, jak nie wyzdrowiał po kontuzji uda, która nie pozwalała mu grać od czasu Australian Open.

READ  Coldwater Gymnastics bierze udział w Flip Flop Invite, a Calhoun zdobywa wszechstronne złoto

Jego rodak Carlos Alcaraz również opuścił turniej z powodu problemów z ręką i plecami.