Należąca do NASA sonda Starliner przewiezie astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną w kwietniu przyszłego roku – podaje Robb

Należąca do NASA sonda Starliner przewiezie astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną w kwietniu przyszłego roku – podaje Robb

Dwóch astronautów mogłoby wlecieć na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) w niecałe trzy miesiące.

NASA twierdzi, że statek kosmiczny Boeing CST-100 Starliner rozpocznie swój pierwszy załogowy lot testowy na Międzynarodową Stację Kosmiczną w kwietniu przyszłego roku. Według A oświadczenie Wspólna środa.

Starliner ma burzliwą historię. Kapsuła nie przeszła lotu testowego w 2019 r., zanim ostatecznie zakończyła misję bez załogi na Międzynarodową Stację Kosmiczną w 2022 r. Od tego czasu kilka bieżących problemów spowodowało, że NASA opóźniła inauguracyjną misję załogową Starliner. Na szczęście agencja pracuje nad rozwiązaniem problemów i pojazd jest już prawie gotowy do lotu w kosmos.

NASA poinformowała, że ​​na początku tego miesiąca pomyślnie przeszła test zrzutu, podczas którego była w stanie zweryfikować ostatnie modyfikacje systemu spadochronowego statku kosmicznego. W ciągu najbliższych sześciu do ośmiu tygodni zespół przeprowadzi ostateczną analizę danych testowych i zakończy kompleksową certyfikację systemu. (Proces ten ma na celu zapewnienie, że system spadochronowy Starlinera spełnia wymagania bezpieczeństwa załogi.)

Boeing CST-100 Starliner

Boeing CST-100 Starliner.

NASA

Ponadto Boeing usunął ponad 17 funtów (około 4300 stóp) taśmy P213 z modułu załogi Starliner. Według NASA materiał mógł stwarzać zagrożenie łatwopalnością w pewnych warunkach środowiskowych.

Załoga też sprząta. Zespoły wsparcia misji niedawno ukończyły dwudniowe próbne ćwiczenia ze zrzutu do lądowania z załogą ratunkową na ziemi na poligonie rakietowym White Sands w Nowym Meksyku. Zespoły wykonały różne procedury i sekwencje, w tym zwiększenie mocy, wydokowanie, wejście, lądowanie i odzyskanie załogi. Ćwiczenia dały także NASA i Boeingowi szansę na przećwiczenie powrotu Starlinera na Ziemię przed następnym lotem.

Oczywiście zespół nadal ma wiele do zrobienia przed startem, w tym ostatnie poprawki w Starlinerze, przećwiczenie każdej fazy misji, zatankowanie statku kosmicznego, przygotowanie rakiety i ukończenie szczegółowej kontroli systemów.

Starliner zostanie wystrzelony na pokładzie rakiety Atlas V ULA (United Launch Alliance) z Kennedy Space Center na Florydzie. Astronauci NASA Butch Wilmore i Sonny Williams zostaną przetransportowani na Międzynarodową Stację Kosmiczną, gdzie spędzą do dwóch tygodni na pokładzie orbitującego laboratorium, po czym wrócą na Starliner, aby wylądować w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych. Możesz śledzić NASA Blog dotyczący misji testowych w locie załogi Aby uzyskać najnowsze informacje na temat postępu Starliner.

READ  Samsung obniża ceny, aby zwiększyć sprzedaż składanych telefonów

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *