Napięcie wzrasta, gdy Waters zajmuje 19. miejsce w wyścigu ciężarówek NASCAR w Kansas

Layne Riggs nie był pod wrażeniem czegoś, co wyglądało na przeprosiny Cama Watersa po kontakcie na ostatnim okrążeniu wyścigu ciężarówek NASCAR w Kansas. Zdjęcie: Fox Sports

Pilot Tickford Racing Supercars wymienił się w pit lane z innym kierowcą Forda Layne Riggsem, który po przejechaniu 134 okrążeń zajął jedno miejsce przed Watersem.

Powtórki pokazały, że na ostatnim okrążeniu Waters poślizgnął się i wjechał w bok Forda nr 38.

Po wyścigu podszedł do Riggsa, prawdopodobnie by przeprosić, chociaż kierowca Front Row Motorsports nie miał nic takiego, sądząc po jego reakcji.

Waters wydawał się niewzruszony, kontynuując odpinanie hełmu, zanim wkroczył członek załogi ThorSport Racing, aby porozmawiać z Riggsem.

Prowadząc Forda F-150 ThorSport nr 66, dwukrotny kierowca Bathurst 1000, po tym jak wcześniej tego dnia zajął 22. miejsce w testach, zdobył flagę w szachownicę o jedno miejsce przed kwalifikacjami.

Corey Haim poprowadził swoją Toyotę Tundrę z numerem 11 do zwycięstwa w wyścigu liczącym 134 okrążenia, który był zielony, z wyjątkiem drugiego okrążenia ostrzegawczego i dwóch przerw na etapy.

Waters jechał na 20. miejscu, kiedy powyższa uwaga została orzeczona w związku z uderzeniem startera z pierwszego rzędu Ty Majeski w ścianę w pierwszym zakręcie po awarii lewej przedniej opony w Fordzie nr 98, za którym jechał pit bull Chase Purdy (Chevrolet nr 77).

Po ponownym uruchomieniu na 7. okrążeniu Purdy objął prowadzenie dzięki naciskowi Zane’a Smitha (Chevrolet nr 91), natomiast Waters stopniowo spadał na 28. miejsce, a na 14. okrążeniu zajął 27. miejsce.

W międzyczasie Heim odebrał prowadzenie Smithowi na 14. okrążeniu, po tym jak obaj wyprzedzili Purdy'ego na 8. i 10. okrążeniu.

Członek załogi ThorSport Racing wkracza, aby wyrazić swoje własne słowa wobec Layne’a Riggsa po tym, jak wyraził swoją złość na Cama Watersa.  Zdjęcie: Fox Sports
Członek załogi ThorSport Racing wkracza, aby wyrazić swoje własne słowa wobec Layne’a Riggsa po tym, jak wyraził swoją złość na Cama Watersa. Zdjęcie: Fox Sports

Waters wrócił na 25. okrążenie i nadal tam był, kiedy podniósł flagę w zielono-białą szachownicę i wygrał 30. okrążenia, a Heim zajął pierwsze miejsce na pierwszym etapie ze stratą 1,232 sekundy nad Smithem.

READ  Gramatyka prowadzi w grupie chłopców, podczas gdy ACS prowadzi w grupie dziewcząt

Gdy wszyscy zjechali do boksów, Waters był 26., a Christian Eckes (Chevrolet nr 19) objął prowadzenie, za Cadenem Honeycuttem (Chevrolet nr 45), Smithem i Heimem.

Smith odzyskał prowadzenie, gdy minął Eckesa na nieco ponad trzy mile przed metą po ponownym uruchomieniu na 38. okrążeniu na dystansie 2,5 mili.

Waters, który przez krótki czas zajmował 24. miejsce po tym, jak wyścig ponownie zmienił kolor na zielony, zajmował wówczas 26. miejsce.

Pod koniec 54. okrążenia wśliznął się z powrotem na 22. pozycję i do tego czasu Heim wyprzedził Eckesa i zajął drugie miejsce, ale Smith znajdował się na czele stawki.

Waters powrócił do pierwszej dwudziestki na przedostatnim okrążeniu drugiego etapu, który Smith po 60 okrążeniach pokonał Heima z przewagą 1,232 sekundy.

Eckes wygrał wyścig terenowy na przerwie etapowej, a Heim był drugi, a Smith ósmy po wprowadzeniu pewnych poprawek i opóźnionym wyjściu z boksu.

Waters skorzystał z dwóch postojów w pit stopie, zajmując 18. pozycję, gdy na 68. okrążeniu zrobiło się zielone i rozpoczął się etap 3.

Meldoran spadł na 25. miejsce po czterech okrążeniach, po czym Heim wrócił na prowadzenie, Honeycutt był drugi, a trzeci była bitwa pomiędzy Ickesem i Smithem.

Waters wrócił na 23. miejsce, kiedy Heim zjechał z drugiego prowadzenia na 95. okrążeniu, a Smith podążył za nim na tor.

Gdy na około 30 okrążeń przed końcem wszystko się wyjaśniło, Waters był 25., ale ostatni z garstki, tracąc jedno okrążenie, a Heim miał ponad dwie sekundy przewagi nad Smithem, następnie Eckes trzeci, a Hunnicutt czwarty.

Pilot Tickford odziedziczył 21. miejsce, gdy Taylor Gray stracił prawą przednią oponę po zetknięciu się ze ścianą, ale został ukarany ostrzeżeniem, gdy sprowadził Toyotę nr 17 z powrotem do alei serwisowej.

READ  Na żywo: Blackcaps vs Indie - trzeci mecz międzynarodowy Twenty20 w Napier

Na niecałe 10 okrążeń przed końcem Waters ponownie zajął 19. miejsce, choć wciąż brakowało mu kilku punktów do miejsca z podaniem za darmo, podczas gdy Smith wrócił dwie sekundy do prowadzącego Heima.

Heim zwyciężył o 1,088 sekundy nad Smithem, trzeci był Eckes, a czwarty Honeycutt.

Pierwsza 14-tka ukończyła wyścig na pierwszym okrążeniu, Riggs (Ford z numerem 38) był 18., a Waters – 19.