Natasha Jonas modli się, aby jej trzecie szczęście zmierzyć się z tytułem mistrza świata w Khan Brook Show

Czołowa bokserka Liverpoolu, Natasha Jonas, będzie się modlić o trzecie szczęście, gdy walczy o tytuł mistrza świata przeciwko Polce Ewie Pyatkowskiej w dolnej karcie, by 19 lutego zmierzyć się z Keelem Brookiem Amirem Khanem.

Tasha – nazywana Miss GB – została wąsko zadecydowana przez irlandzką legendę walki i długoletnią rywalkę Katie Taylor w maju ubiegłego roku, która pojawiła się zaledwie dziewięć miesięcy po tym, jak okazało się, że zdobyła tytuł mistrza świata Terri Harper tylko po to, by kontrowersyjnie rządzić remisem. Bohaterka trzyma pasy.

To starcie odbyło się w wadze super piórkowej, konkurencji wagi lekkiej Taylora – ale walka o tytuł z mistrzem Polski Piątkowskim byłaby dla zwolnionego WBO Super Weltera – i po raz kolejny będzie to trudne wyzwanie dla rzutu dla Scousera. Trenował boks kobiet w 2012 roku, kiedy została pierwszą Brytyjką, która rywalizowała w boksie dla Wielkiej Brytanii na igrzyskach olimpijskich.

Dwukrotna wersja światowej superkorony WBC, Piątkowski zdobyła tytuł mistrza Europy kobiet w wadze półśredniej w 2015 roku i została pokonana tylko raz w swojej karierze.

Ale prawdopodobnie będzie to pierwszy raz, kiedy jako zawodowiec zagra w boks poza ojczystą Polską.

Ponieważ ponad połowa zwycięstw Jonasa pochodzi z pit-stopów, a Piątkowska kończy przed czasem jedną czwartą z 16 walk, sędziowie mogą nie być potrzebni, gdy dwaj pretendenci do tytułu mistrza świata spotkają się w połowie toru w przyszłym miesiącu w Manchesterze.

„Zanim podpisałem kontrakt z BOXXER, mój menedżer MTK i ja spotkaliśmy się z Benem Shalomem i powiedzieliśmy mu, jakie są moje cele i ambicje oraz co chcę osiągnąć przed opuszczeniem sportu. Wiedziałem, że z tym nie będzie łatwo. wielu mistrzów związało się, ale Ben zapewnił mnie, że zrobi to i mnie nie zawiedzie.

„Wiem, że to duże ryzyko, ale te ryzykowne walki wydobyły ze mnie to, co najlepsze i jestem gotowy. być w tłumie, aby cieszyć się głównym wydarzeniem. Jestem w siódmym niebie i nie chcę iść na górę i zdobyć mistrzostwo świata.

READ  Rugby: Hiszpańska Federacja Rugby udostępnia więcej informacji na temat śmierci Kiwi rugby Kawa Loma

Ben Shalom, założyciel i dyrektor generalny BOXXER, powiedział: „Natasha Jonas była pionierką kobiecego boksu w Wielkiej Brytanii i cieszymy się, że mogliśmy zapewnić jej możliwość dodania ważnego tytułu światowego do jej wybitnej listy osiągnięć. w co będzie największą brytyjską kartą bokserską roku.”

Adam Smith, Head of Boxing Development w Sky Sports, powiedział: „To naprawdę niesamowite, że Natasha Jonas, jedna z naszych czołowych zawodniczek, ma wyjątkową okazję, by podnieść tytuł mistrza świata przy tak ogromnej okazji.

„To po raz kolejny trudne wyzwanie dla Taszy, ponieważ musi pokonać prestiżową byłą mistrzynię świata Evę Pyatkovską. To ważna walka o wsparcie dla ogromnej karty Khan-Brook i fantastyczna okazja dla Taszy, aby w końcu spełnić swoje marzenia bokserskie ”.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top