Niespójność w temacie dodatkowych zgłoszeń dotyczących dyskryminacji

Traktowanie pracownic przez firmę Paradox ponownie staje się kontrowersyjne, ponieważ kilka agencji prasowych opublikowało raporty na jego poparcie Roszczenia grupy Szwedzkiej Federacji z zeszłego miesiąca Firma promuje kulturę zastraszania i dyskryminacji ze względu na płeć.

Eurogamer Dziś opowiedziała o własnych rozmowach z kilkoma kobietami, które pracują lub pracowały wcześniej w Paradoxie, a także o weekendowym reportażu szwedzkiej gazety. Szwedzka gazeta codzienna.

Oba źródła malują obraz Paradoksu jako kultury zdominowanej przez mężczyzn, w której wkład kobiet nie jest doceniany.

Jedna z kobiet powiedziała Eurogamerowi: „Byłam na spotkaniach, na których jestem jedyną kobietą w pokoju i mówię „Hej, naprawdę myślę, że powinniśmy iść w tym kierunku, w oparciu o moje doświadczenie”, a ktoś patrzy na mnie, a oni mówią: „Wiesz co, jesteś tutaj. Tylko jako symboliczny pracownik. Więc myślę, że powinieneś być o tym spokojny.

Kobiety powiedziały również Eurogamerowi, że ich zdaniem firma toleruje wulgarne i mizoginiczne żarty, a także słowne obelgi na spotkaniach. Ktoś powiedział, że nękanie młodszych pracowników jest dozwolone, ponieważ menedżerowie średniego szczebla wolą raczej uspokoić przełożonych niż załatwić trudną sprawę.

Według tłumaczenia Eurogamer, Svenska Dagbladet poinformowała, że ​​mężczyźni na wysokich stanowiskach nękali osoby znajdujące się poniżej nich w hierarchii firmy. Powiedziała również, że firma zatrudniła starszego menedżera, który był znany ze złego traktowania kobiet, zaledwie kilka miesięcy po tym, jak jego były pracodawca musiał rozstrzygnąć pozew o molestowanie w związku z jego działaniami.

Problem wyszedł na jaw w zeszłym miesiącu w firmie Paradox, kiedy szwedzkie grupy związkowe Unionen i Sveriges Ingenjörer opublikowały wyniki przeprowadzonego przez siebie badania, które wykazało, że 44% pracowników Paradoxu doświadczyło nadużyć w firmie, a 69% kobiet przyznało, że doświadczyło przemocy. leczenie lub leczenie.

Tydzień przed tą ankietą, dyrektor generalny Paradox, Ebba Ljungerud Zrezygnowany, z „odmiennymi poglądami na strategię firmy” jako powodem. Po odejściu Ljungeruda, prezes zarządu Paradox, Frederic Wester, powrócił na stanowisko dyrektora generalnego.

READ  Subskrybenci YouTube Premium mogą bezpłatnie korzystać ze Stadia Pro przez trzy miesiące

Po tygodniu skanowania Wister Przyznaj się do niewłaściwego zachowania Podczas ogólnofirmowego spotkania 2018 „w imię przejrzystości i przejrzystości”. Nie podał żadnych szczegółów na temat charakteru swoich działań, ale powiedział w rezultacie, że nie będzie bezpośrednio zaangażowany w „rozwiązywanie tych problemów” w firmie, odnosząc się do pracowników Paradox HR w przyszłości.

Paradox nie odpowiedział na prośbę Eurogamer o komentarz, ale powiedział Svenska Dagbladet, że traktuje badanie związkowe poważnie, ale nie chce działać zbyt szybko, ponieważ wzięło w nim udział mniej niż 20% jego pracowników. Od tego czasu wynająłem firmę zewnętrzną, która dokonała przeglądu kultury firmy.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top