Nikon udostępnia wersję 2.00 zaktualizowanego oprogramowania sprzętowego dla pełnoklatkowego aparatu bezlusterkowego Nikon Z 8 | Aktualności

Nikon udostępnia wersję 2.00 zaktualizowanego oprogramowania sprzętowego dla pełnoklatkowego aparatu bezlusterkowego Nikon Z 8 |  Aktualności

Pierwsza większa aktualizacja oprogramowania sprzętowego od czasu jego wydania

TOKIO — Nikon Corporation (Nikon) ma przyjemność ogłosić wydanie oprogramowania sprzętowego w wersji 2.00 dla swojego pełnoklatkowego aparatu bezlusterkowego w formacie FX – Nikon Z 8.

Wersja oprogramowania sprzętowego 2.00, pierwsza duża aktualizacja aparatu Z 8, wprowadza znaczące ulepszenia, dodając zaawansowane funkcje robienia zdjęć i nagrywania filmów, dostępne w najnowszych aparatach Nikon, w tym we flagowych bezlusterkowcach Nikon Z 9 i Nikon Z F.

Zwyczaj [Birds] Ta opcja została dodana do opcji wykrywania celów AF, zwiększając skuteczność wykrywania ptaków w różnych sytuacjach i zapewniając lepszą obsługę fotografowania ptaków.
Obsługa funkcji automatycznego przechwytywania umożliwia także automatyczne fotografowanie, gdy obiekt spełnia jedno lub więcej wstępnie skonfigurowanych kryteriów, zapewniając użytkownikom nowe opcje zarówno w zakresie fotografowania, jak i nagrywania filmów.
Co więcej, dodanie funkcji fotografowania z przesunięciem pikseli umożliwia tworzenie zdjęć o wysokiej rozdzielczości przy użyciu dedykowanego oprogramowania w celu łączenia wielu plików NEF (RAW) zarejestrowanych za pomocą tej funkcji. Fotografia z przesunięciem pikseli idealnie nadaje się do uchwycenia najdrobniejszych szczegółów skomplikowanych obiektów, takich jak budynki, dzieła sztuki i owady, zapewniając jednocześnie dokładne odwzorowanie kolorów, tekstur i tekstur obiektu.

Co więcej, dodanie funkcji Picture Portrait Rich Tone Portrait Picture Control umożliwia uzyskanie bogatych tonów kolorów przy jednoczesnym zachowaniu szczegółów skóry w fotografii portretowej. W połączeniu z innymi funkcjami, takimi jak wygładzanie skóry, użytkownicy mogą łatwiej robić takie zdjęcia, jakie chcą. Operatywność i funkcjonalność zostały również poprawione poprzez dalsze zwiększenie różnorodności funkcji i operacji, które można przypisać do dedykowanego elementu sterującego, a także poprzez dodanie ulepszeń, takich jak możliwość wyjścia z zoomu po naciśnięciu spustu migawki do połowy.

Firma Nikon będzie stale zaspokajać potrzeby użytkowników, udostępniając aktualizacje oprogramowania sprzętowego rozszerzające funkcjonalność swoich aparatów.

READ  Keeper Security udostępnia użytkownikom Androida tryb ciemny, ETCIO SEA

Podstawowe funkcje

1. Dodaj niestandardowe [Birds] Tryb spełniający Twoje potrzeby w zakresie fotografii ptaków

Zwyczaj [Birds] Ta opcja została dodana do opcji wykrywania celów AF aparatu Z 8. Oprócz zwiększenia wydajności wykrywania, śledzenia i AF w przypadku złożonych środowisk o wysokim kontraście, takich jak lasy i góry skaliste, opcja ta umożliwia lepsze wykrywanie ptaków w różnych warunkach, m.in. latające i siedzące, a nawet wyjątkowo wyglądające ptaki. Ci, którzy lubią fotografować ptaki, mogą uzyskać zdjęcia, które lepiej odpowiadają ich oczekiwaniom.

2. Dodanie funkcji rozszerzających zakres stylów fotografowania

Dodano funkcję automatycznego robienia zdjęć, umożliwiającą automatyczne robienie zdjęć i nagrywanie filmów, gdy obiekt spełnia jedno lub więcej wstępnie skonfigurowanych kryteriów. Trzy kryteria, które można skonfigurować, to: a [Motion] Opcja wykrywająca cele poruszające się w określonym kierunku, a [Distance]* Opcja rozpoczynająca strzelanie, gdy cel znajdzie się w określonym zakresie odległości, oraz [Subject detection] Opcja wykrywająca w kadrze ludzi, zwierzęta, pojazdy lub samoloty. Opcje te mogą być stosowane oddzielnie lub łącznie, w zależności od potrzeb użytkownika. Ponadto automatyczne robienie zdjęć jest również dostępne w przypadku korzystania z obiektywów do aparatów bezlusterkowych formatu DX i ustawionego dla nich obszaru zdjęcia [DX].
Wersja oprogramowania sprzętowego 2.00 dodaje także funkcję fotografowania z przesunięciem pikseli, umożliwiając użytkownikom tworzenie zdjęć o wysokiej rozdzielczości przy użyciu dedykowanego oprogramowania w celu łączenia wielu plików NEF (RAW) zarejestrowanych aparatem zamontowanym na statywie lub zamontowanym w inny sposób. Funkcja ta idealnie nadaje się do uchwycenia najdrobniejszych szczegółów obiektów o skomplikowanych wzorach, takich jak budynki, dzieła sztuki i owady, z dokładnym odwzorowaniem kolorów, tekstur i struktury obiektu.

3. Dodanie funkcji lepiej wspierających wizję użytkownika w fotografii portretowej

Dodanie funkcji Rich Tone Portrait Picture Control rozszerza możliwości portretu, umożliwiając uzyskanie portretów o bogatych kolorach, przy jednoczesnym zachowaniu szczegółów skóry. To oprogramowanie Picture Control idealnie nadaje się do tworzenia podstawowego obrazu w scenach, które mają być retuszowane, np. weselach i zdjęciach studyjnych. Plus szereg innych funkcji oferowanych przez firmę Nikon do fotografii portretowej, takich jak równoważenie wrażeń portretowych i wygładzanie skóry, a także popularne obiektywy NIKKOR Z do fotografii portretowej, w tym NIKKOR Z 50mm f/1.2 S i NIKKOR Z With 85mm f/ 1.2 S i NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena użytkownicy mogą jeszcze lepiej wykonywać zdjęcia, jakie chcą.

READ  Cotygodniowe wyniki ankiety: OnePlus 10 Pro obiecuje, ale potrzebuje świetnych recenzji

4. Poprawa funkcjonalności i funkcjonalności oraz dodanie innych funkcji

  • Zwiększyła się liczba funkcji i procesów, które można przypisać do sterowania doraźnego.
  • Dodano funkcję umożliwiającą użytkownikom wyjście z zoomu poprzez naciśnięcie spustu migawki do połowy, gdy tryb ostrości jest ustawiony na ręczne ustawianie ostrości.
  • Dodano opcję pozwalającą wybrać szerokość ramki punktu ostrości.
  • Dodano opcję, która pozwala użytkownikom zrezygnować z zapisywania informacji o kierunku fotografowania w danych EXIF ​​​​obrazu.
  • nowy [Prefer focus point (face priority)] Dodano opcję, która centruje ekran na twarzy po jej wykryciu podczas przewijania obrazów w trybie powiększenia w trybie odtwarzania.
  • Po podłączeniu pilota MC-N10 do aparatu, akcesorium ATOMOS AirGlu, UltraSync Blue, można teraz jednocześnie podłączyć przez Bluetooth.
  • *[Distance] Dostępne tylko w przypadku korzystania z obiektywu NIKKOR Z w aparacie. Automatyczne robienie zdjęć może nie działać w przypadku korzystania z obiektywów innych niż NIKKOR Z.
  • *Nazwy marek (firma, produkty, usługi itp.) są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi odpowiednich właścicieli.

Zaangażowany

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *