Novak Djokovic i Carlos Alcaraz spotkali się w finale Cincinnati Open miesiąc po spotkaniu na Wimbledonie | Wiadomości tenisowe

Novak Djokovic i Carlos Alcaraz spotkali się w finale Cincinnati Open miesiąc po spotkaniu na Wimbledonie |  Wiadomości tenisowe

Novak Djokovic i Carlos Alcaraz ustawili finał mężczyzn w Cincinnati Open. Niedzielne starcie jest powtórką finału Wimbledonu; Coco Gauff szokuje nr 1 świata Igę Świątek w półfinale imprezy kobiet w Ohio – Oglądaj US Open na żywo w Sky Sports od 28 sierpnia

6:38, Wielka Brytania, niedz. 20 sierpnia 2023 r

Novak Djokovic i Carlos Alcaraz zorganizowali finał mężczyzn w Cincinnati Open, podczas gdy Coco Gauff zdenerwował numer jeden na świecie Igę Swatek w turnieju kobiet.

Djokovic i Alcaraz pokonali odpowiednio Aleksandra Zvereva i Huberta Hurkacza, by zapewnić sobie powtórkę lipcowego finału Wimbledonu, który Alcaraz wygrał w pięciu setach, przypieczętowując swój drugi tytuł Wielkiego Szlema i pozbawiając Djokovica rekordowego 24. miejsca.

Alcaraz uniknął punktu meczowego w drugim secie z Hurkaczem, pokonując Polaka 2:6, 7:6 (7-4), 6:3 po trzech setach w swoim czwartym z rzędu meczu w Ohio.

Co będziesz oglądać w Sky Sports w tym tygodniu?

Oglądaj akcje na żywo z angielskiej Premier League, angielskiej ligi piłkarskiej, szkockiej Premier League i nie tylko

Norwich x Millwall – 20 sierpnia – Transmisja na żywo w Sky Sports Football
Aston Villa/Everton – 20 sierpnia – Transmisja na żywo w Sky Sports Premier League
West Ham x Chelsea – 20 sierpnia – Transmisja na żywo w Sky Sports Premier League
Cent – 1 do 27 sierpnia – Transmisja na żywo w Sky Sports Cricket
Mistrzostwa BMW – 17-20 sierpnia – Transmisja na żywo w Sky Sports Golf

Z kolei Djokovic wygrał oba swoje mecze w dwóch setach i pokonał Niemca Zvereza 7-6(7-5) 7-5, dając sobie szansę na zdobycie tytułu Cincinnati po raz trzeci, po 2018 i 2020 roku.

„Jestem szczęśliwy”, powiedział Serb. „Myślę, że jest kilka rzeczy, które mogłem zrobić lepiej, ale ogólnie jest to wygrana w dwóch setach z zawodnikiem, który jest świetny w swojej formie, więc jestem naprawdę szczęśliwy.”

READ  Mistrz świata MotoGP Valentino Rossi będzie ścigał się przez cały globalny sezon wytrzymałościowy w BMW

Alcaraz powiedział: „Nie ma znaczenia, czy gram trzecie sety, czy długie mecze, regeneruję się naprawdę dobrze. Czuję, że zagram pierwszy mecz turnieju. Czuję się świetnie”.

Alcaraz, zajmujący pierwsze miejsce na świecie, został przeniesiony do trzech setów w każdym z czterech meczów w Ohio

Światowy numer 1 Alcaraz prowadzi numer 2 światowy Djokovic 2: 1 w bezpośrednich konfrontacjach, ponieważ Hiszpan wygrał Wimbledon w zeszłym miesiącu po wygraniu trzech setów w półfinale Madrid Masters w 2022 roku.

Jak dotąd jedyny sukces Djokovica przeciwko Alcaraz miał miejsce w półfinale tegorocznego French Open, kiedy zwyciężył w czterech setach na Roland Garros w drodze do wygrania tego Wielkiego Szlema.

Gauff po raz pierwszy w karierze pokonała Switaek

Coco Gauff odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo nad Igą Świątek i awansowała do finału kobiet w Cincinnati

W finale mężczyzn świat nr 1 zmierzy się z numerem 2 na świecie, ale nie będzie tak w przypadku kobiet, w których czołowa rozstawiona Swatik i Aryna Sabalenka zostaną wyeliminowane w półfinale.

Świątek została pokonana 7-6 (7-2) 3-6, 6-4 przez Gauff, ponosząc pierwszą porażkę z amerykańskim przeciwnikiem po siedmiu poprzednich zwycięstwach, w których nie straciła seta.

Sabalenka została później wyeliminowana przez tegoroczną finalistkę French Open Karolinę Mošovą, przegrywając 6:7 (4:7), 6:3, 6:2.

Muchova i Gauff dotarli do swojego pierwszego finału WTA 1000, a Gauff teraz szuka swojego drugiego tytułu miesiąca po wygraniu Washington Open 6 sierpnia.

Oglądaj US Open na żywo i wyłącznie w Sky Sports od 28 sierpnia do 10 września. Wszystkie stadiony będą dostępne do oglądania po raz pierwszy

US Open na Sky Sports: jak i gdzie to oglądać

US Open powraca do Sky Sports w poniedziałek 28 sierpnia z obietnicą zapewnienia fanom relacji na żywo z turnieju Wielkiego Szlema, jak nigdy dotąd.

READ  Światowy Ośrodek Treningowy Lekkoatletyki

Sky wita tenis z powrotem na swoich kanałach w tym roku, a US Open jest jednym z najbardziej prestiżowych turniejów Wielkiego Szlema, dodając do istniejącego portfolio sportowego i potwierdzając, że nadawca jest domem sportu na żywo w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

W ostatnich dniach sierpnia rozpocznie się finałowy turniej Wielkiego Szlema 2023 r., gdy rundy przejdą do US Open. Zadajemy kluczowe pytania przed tegorocznym turniejem we Flushing Meadows…

Transmituj US Open w Sky Sports już teraz za jedyne 26 GBP miesięcznie przez 12 miesięcy. Możesz anulować w dowolnym momencie.