Nowa Zelandia zakwalifikowała się do eliminacji Mistrzostw Świata FIFA U-20 mężczyzn po remisie z Kolumbią

Trener Nowej Zelandii Darren Bazeley wyglądał na zamyślonego po przegranej 0:5 z Argentyną, ale jego drużyna zakwalifikowała się do 1/8 finału Mistrzostw Świata FIFA U-20 Mężczyzn.

Natasza Pisarenko/AP

Nowozelandzka drużyna Darrena Bazeleya zakwalifikowała się do 1/8 finału Mistrzostw Świata FIFA U-20 mężczyzn po tym, jak Kolumbia wyświadczyła im ogromną przysługę.

Kolumbijczycy zremisowali 1: 1 z Senegalem w dogrywce w Argentynie w sobotę (czas NZZ), aby zniweczyć nadzieje Afrykanów na awans do fazy pucharowej, a Kiwi zwisają upragnioną liną życia.

W zależności od wyników końcowej fazy grupowej w niedzielę (czasu nowozelandzkiego), Nowa Zelandia zagra z USA o 5:30 w środę (czasu nowozelandzkiego) lub z Kolumbią o 5:30 w czwartek.

Reprezentacja Nowej Zelandii była oszołomiona kwalifikacjami po tym, jak nie oddała strzału w przegranej 5: 0 z gospodarzami Argentyny w San Juan w piątek (sobota czasu NZZ).

Ciężka porażka sprawiła, że ​​zajęli trzecie miejsce w grupie A z różnicą -4 bramek.

Czterech zdobywców trzeciego miejsca w eliminacjach dołączy do sześciu zwycięzców grup i sześciu finalistów w ostatnich 16 meczach.

Nowa Zelandia desperacko czekała na sobotnie wyniki (czas NZL), aby zobaczyć, czy się powiodą.

Jeśli Kolumbia pokona Senegal w grupie C lub mecz zakończy się remisem, Nowa Zelandia ma zagwarantowane 16. miejsce.

Senegal, który wcześniej wyrównał, był zaledwie kilka sekund od zdobycia drugiego wyrównania z Izraelem, kiedy ich marzenie zostało zniszczone.

Afrykańczycy prowadzili Kolumbię przez ponad godzinę po zdobyciu bramki przez Mamadou Lamy Camara w 30. minucie.

W miarę upływu czasu Oscar Cortes wyrównał dla Kolumbii w piątej minucie dogrywki pod koniec drugiej połowy.

Najlepszy strzelec Senegalu, Mamadou Camara, oddał strzał po tym, jak jego drużyna straciła wyrównanie w ostatniej minucie przeciwko Kolumbii.

Gustavo Jarillo / AP

Kiedy punkty zmieniły właściciela, Nigeria (6 punktów z grupy D) i Nowa Zelandia (4 punkty z grupy C) zostały potwierdzone jako kwalifikujący się przeciwnicy, a dwie ostatnie zajęły trzecie miejsce po ostatnich meczach fazy grupowej.

READ  Polscy eksperci potwierdzają, że rakieta, która trafiła w zakład zbożowy, była rakietą ukraińską

Tunezja i Słowacja są obecnie w pierwszej czwórce z trzema punktami (i golami wyprzedzają Japonię), ale Honduras (dwa punkty) miałby przewagę w pierwszej czwórce, gdyby pokonał Francję.

Pomocnik Jay Herdmann, który świętował oszałamiającą bramkę przeciwko Uzbekistanowi, pomógł Nowej Zelandii awansować do eliminacji Mistrzostw Świata U-20 w Argentynie.

Daniel Golan/Photosport

Pomocnik Jay Herdman, który świętował oszałamiającą bramkę przeciwko Uzbekistanowi, pomógł Nowej Zelandii awansować do eliminacji Mistrzostw Świata U-20 w Argentynie.

Nowa Zelandia po raz czwarty z rzędu zakwalifikowała się do 1/8 finału Mistrzostw Świata U-20 Mężczyzn.

Zespół Des Buckingham 2019 zajął drugie miejsce w swojej grupie z sześcioma punktami, wyprzedzając Norwegię, która wystawiła obecną gwiazdę Premier League Manchesteru United, Erlinga Haalanda.

Nowa Zelandia zakończyła się w pierwszej rundzie barażowej po porażce w rzutach karnych z Kolumbią. Po dogrywce był remis 1:1, ale Kolumbia wygrała rzuty karne 5:4.

Od tego czasu kilku zawodników do lat 20 było w szeregach Białych, w tym Liberato Cacace, Sarpreet Singh, Joe Bell i Elijah Just.