NRL 2021: Aboriginal Tour, Beauty Fogarty Albert Kelly Learn the Numbers

Kapitan Gold Coast, Jamal Fogarty, z pierwszej ręki wie, dlaczego NRL musi promować statystyki dotyczące edukacji i zatrudnienia Aborygenów podczas weekendowej Aborygenów Tour.

Fogarty, który był pracownikiem młodzieżowym, zanim w zeszłym roku wznowił karierę w NRL z Tytanami, nawiązał współpracę ze społecznością Aborygenów Beaudesert i szacuje, że tylko niewielki procent uczniów będzie miał HSC.

„Obecnie w miejscowym liceum uczy się 180 rdzennych uczniów, a my mamy od 15 do 25 uczniów na dobrej drodze do ukończenia roku 12” – powiedział Fogarty.

„Jako gracz NRL, jeśli potrafię grać małymi dziećmi, aby jedno lub dwoje dzieci pozostało w szkole, mam nadzieję, że dzięki temu będą miały coś do zrobienia, aby odwdzięczyć się przysługą, gdy dorosną”.

W erze NRL było 206 rdzennych graczy, w tym niektóre z największych gwiazd gry, takie jak Johnathan Thurston, Greg Inglis i Preston Campbell.

Thurston jest jedynym graczem, który czterokrotnie zdobył medal Dally M i jest najlepszym strzelcem w historii Origin, podczas gdy Inglis jest rekordzistą, a Campbell był siłą napędową koncepcji All Stars.


Muszkieterowie wspierają buty na jaśniejsze dziesięciolecia

„Jest jasne, że Preston miał świetną karierę, ale to, co robi teraz w społeczeństwie, jest moim zdaniem większe niż osiągnął jako gracz w lidze rugby” – powiedział Fogarty o zdobywcy medalu Daly M 2001.

Wśród obecnych graczy NRL 12 procent to rdzenni mieszkańcy, a wielu z nich przyjmuje swoje miejsce jako wzór do naśladowania, aby aktywnie zachęcać młodych ludzi do pozostania w szkole lub szukania pomocy w kwestiach zdrowia psychicznego.

Jednak chociaż NRL odniosła wiele sukcesów dzięki programom takim jak School to Work, które pomagają zmniejszyć lukę w edukacji i wskaźnikach zatrudnienia, nadal istnieją znaczne różnice.

Aby zwiększyć świadomość, NRL rozpoczęła kampanię Poznaj liczby dla Aboriginal Tour, która podkreśla:

  • Istnieje 25-procentowa różnica między uczniami rdzennymi a obcymi, kończącymi liceum;
  • 26-procentowa luka w stopie zatrudnienia ludności rdzennej i obcej.
READ  "Czego on nie może zrobić?" Umaga oszałamia brazylijskim medalem Jiu-Jitsu

„NRL ma dużo oprogramowania, które pomaga wypełnić lukę i może powoli się zmniejszać, ale wciąż podnosimy te liczby” – powiedział Albert Kelly, rozgrywający z Broncos.

„Wycieczka dla ludów tubylczych to tydzień tak dumny z naszego ludu, zarówno z przeszłości, jak i teraźniejszości, i jest to dla nas idealna okazja, aby porozmawiać o problemach dotykających ludność rdzenną”.

Mark Dewerd, Strategia Aborygenów GM w NRL, powiedział, że sukces programu „Szkoła do pracy dla Aborygenów” zasługuje na uczczenie, ponieważ 92 procent respondentów ukończyło 12 rok.


Artyści i gracze dumnie lśnią w oryginalnej koszulce Raiders

Spośród absolwentów Wyższej Szkoły Pracy zatrudnionych do pracy 95 procent jest nadal zatrudnionych.

Jednak Dewerd powiedział, że równie ważne jest podniesienie świadomości na temat poziomu niedogodności, z którymi boryka się wielu członków Pierwszych Narodów w Australii.

„Musimy skupić się na rzeczach, które robimy naprawdę dobrze, ale jednocześnie jest tutaj historia, o której nikt tak naprawdę nie mówi, i taki poziom deprywacji” – powiedział Dewerd.

„Jeśli jako gra możemy zacząć rzucać światło na niektóre z tych kluczowych statystyk, a także na ten poziom deprywacji, mamy nadzieję, że wpłyniemy na ludzi, którzy mogą nawet o tym nie myśleć, aby zmienić to, co robią. możemy iść do przodu.


Heinz opowiada o wycieczce po Aborygenach, kulturze i swojej przyszłości

„To jest rola, którą liga rugby od lat odgrywa w wielu różnych aspektach i jest to tylko kolejna rola, która towarzyszy przewijaniu wstecz, do przodu. [campaign]. Musimy spojrzeć wstecz, zanim będziemy mogli ruszyć do przodu.

READ  Liga letnia Celtics obejmuje 7-metrowy polski ośrodek

„Chodzi o tworzenie naszych rozmów i zachęcanie ludzi do spojrzenia na wyzwania, przed którymi stoimy jako naród, ponieważ jeśli nie zrozumiemy właściwie artykułu First Nations, nigdy nie będziemy mogli pogodzić nas jako narodu.

„To dla nas trudne rozmowy, ale jeśli nie będziemy ich na pierwszym miejscu, przeoczamy, dlaczego staramy się robić te wszystkie pozytywne rzeczy”.

Potęga edukacji

Program School-to-Action NRL rozpoczął się w 2012 roku i pomógł tysiącom młodych Aborygenów i mieszkańców wysp Cieśniny Torresa w przejściu ze szkoły do ​​pracy lub dalszej edukacji w ostatniej dekadzie.

DoorDash, partner wprowadzający NRL Aboriginal Tour, przekazał 25 000 dolarów na pomoc uczestnikom szkoły w pracy w mundurkach lub sprzęcie, starając się zmniejszyć 25-procentową różnicę między uczniami aborygeńskimi i nie-aborygeńskimi, którzy ukończyli rok 12.

„Używamy brandingu i profilu NRL, abyśmy mogli angażować szkoły, angażować uczestników i uczestniczyć w usługach wsparcia, aby zapewnić tym rodzimym dzieciom jak największe szanse na ukończenie roku 12” – powiedział Dewerd.

„Masz graczy takich jak Josh Addo-Carr i Nicho Hynes w Melbourne, którzy ciągle wychodzą do szkół i rozmawiają z naszymi uczestnikami o swoich historiach, aby uczestnicy mogli zobaczyć, co jest możliwe.

„[Canberra prop] Ryan James to kolejny gracz, który zawsze przychodzi na myśl jako ktoś, kto ceni sobie edukację. Dostał wiele ocen.


Wykonana na 2021 r. Aborygeńska koszulka Tytanów

„Nie ma znaczenia, skąd pochodzisz ani jakie jest twoje doświadczenie, jeśli skupisz się na tym, możesz odnieść sukces”.

Kelly, który imponująco powrócił do National Football League w zeszły weekend po sześciu sezonach w Premier League, powiedział, że w grze jest wielu wspaniałych aborygeńskich przywódców i wzorców do naśladowania.

„Młodzi ludzie szukają takich zawodników jak Latrell Mitchell, Cody Walker i Fox [Addo-Carr]- powiedział Kelly.

READ  Sheehan, Shelby County Defense prowadziło 1-0 - Shelby County Reporter

„Obserwowałem z daleka w Anglii i jestem bardzo dumny z tych chłopców, jak daleko zaszli i ich chęci rozmawiania o rasizmie i innych sprawach.

„Wcześniej byli inni gracze, jak Jonathan Thurston, którzy byli gotowi to zrobić, a to wiele znaczy dla tubylców”.


Kelly podpali Broncos z Milfordem

Historia, inspiracja i szansa

Thurston był pierwszym aborygeńskim graczem, który poprowadził ligową drużynę od dekady i trzecim od czasu Arthura Batesona w 1975 roku, kiedy poprowadził North Queensland do zwycięstwa w wielkim finale 2015.

Scott Prince dokonał tego wyczynu grając Wests Tigers przeciwko Cowboys Thurstona w 2005 roku.

Bateson był pierwszym aborygeńskim graczem, który prowadził Australię w jakimkolwiek sporcie, kiedy jeździł kangurem w 1973 roku – 13 lat po tym, jak Lionel Morgan był pierwszym aborygeńskim graczem, który nosił zielono i złoto.

„Nasi aborygeńscy gracze byli w awangardzie akceptacji naszych rdzennych mieszkańców i myślę, że to wiele mówi o tym, kim jesteśmy jako sport i za czym się opowiadamy” – powiedział Dewerd.

All Stars pokazuje, co można osiągnąć, mając szansę.

„All Stars mówi o sukcesie i opowiada o tych niesamowitych sportowcach, którzy dając im możliwość gry w Rugby League, byli w stanie pokazać i udowodnić, że są równi wszystkim innym.

„Poza sportem większość tubylców nie ma takiego luksusu. To nie jest równe szanse, ale sport, w większości przypadków można to osiągnąć – i musimy spróbować naśladować to na większą skalę”.

„Oto punkt różnicy dla nas w przypadku Aboriginal Tour. To nasza szansa, aby naprawdę podkreślić niektóre z rzeczy, które robimy dobrze poza polem, i dlaczego to robimy”.

Opinie wyrażone w tym artykule niekoniecznie odzwierciedlają opinie NRL, Komitetu ARL, klubów NRL czy stowarzyszeń rządowych.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *