NRL 2021, Newcastle Knights, Mitchell Pierce, Kalin Bonga, O’Brien oddają hołd zwycięzcy meczu

Mitchell Pierce strzelił gola na 17 sekund przed grą, zapewniając Rycerzom miejsce w finale dzięki zwycięstwu 15-14 nad Tytanami na Sunshine Coast Stadium w czwartkowy wieczór.

Z Kalinem Bonga i Piercem w swoich inspirujących szczytach zawodnicy wspięli się na 26 punktów w zawodach, aby zapewnić sobie siódme miejsce drugi sezon z rzędu.

– Mitch był gigantem, był naprawdę dobry – powiedział trener Knights Adam O’Brien.

„Znosił wiele frustracji w zespole w zeszłym tygodniu, kiedy analizowaliśmy nasz atak przeciwko Bulldogs i widziałem, że „Junior” bierze wiele na swoje barki i to nie była prawda, ale mistrzowie stali w dużym stopniu. chwile i tak właśnie zrobił”.

Bonga zakończył wieczór 22 rzutami na 179 metrów, dziewięcioma przerwami i jedną asystą, podczas gdy Pierce strzelił 40-20 w drugiej połowie i jedną dobrą wskazówkę na zwycięstwo.

„To było na śmierć i cieszymy się, że dotarliśmy do finału” – powiedział Bonga. kanał dziewiąty Udostępnianie meczu.

„Obrzucili cię dużą ilością piłki nożnej i myśleliśmy, że wchłonęliśmy większość tego w pierwszej połowie i po prostu chcieliśmy trzymać się naszego planu gry i grać do pełnych 80 i tak zrobiliśmy.

„Myślałem, że wyglądamy na bardzo mocnych w środku i po prostu chcieliśmy dalej rozwijać nasz występ przed dotarciem do finału”.

O’Brien powtórzył swoją ocenę kapitana, mówiąc: – Przeciwnik rzucił w nas dużo piłki iw pewnym momencie było to za dużo posiadania dla jednej drużyny, a nie za dużo dla drugiej.


Pierce wygrywa dla Rycerzy!

„Ale znaleźliśmy sposób, aby pogodzić się z samym sobą, walczyć dalej i być naprawdę dumnym z tego, że ostatecznie osiągnęli wynik.

„Jestem naprawdę dumny z graczy i personelu, oni naprawdę zaangażowali się w życie tutaj, a niektórzy z nich bez rodziny, ale mamy tam dobrą grupę, która chce iść dalej”.

Początkowo to dziewiąte Giants przekroczyło ofertę Philipa Sammy’ego zaledwie pięć minut po przełamaniu passy Beau Fermora.

Siedem minut później Jamal Fogarty strzelił bramkę z rzutu karnego i awansował na 6-0, a Tytani wyglądali w dobrej formie, ale wtedy Bonga pokonał swoją klasę w meczu.

Pełen obrońca skoczek obrócił się z prawej strony na lewą i podał podanie fałszywej połowy Jaydena Braille’a, po czym podzielił się na dwóch obrońców, aby zdobyć bramkę.


Vivita w akcji i w trybie kuli burzącej

Po remisie Rycerze strzelili w nogę z błędami Josha Kinga i Heimmel Hunt, dając szansę Gigantom na odzyskanie przewagi.

Spóźniając się w pierwszych 32 minutach, David Vivita miał natychmiastowy wpływ, gdy Justin Holbrook go zaatakował, pozostawiając po sobie trzech obrońców podczas 15. próby w sezonie.

Giants utrzymali prowadzenie aż do 61. minuty, kiedy Bonga otrzymał piłkę z odległości 10 metrów i zapewnił doskonałe podanie dla Mitchella Pierce’a, który zdobył bramkę.

W meczu wyrównanym na 12-12, to Knights mieli dwubramkową przewagę w 71. minucie, kiedy Jake Clifford strzelił z rzutu karnego po tym, jak Pearce został obroniony późno przez Jarroda Wallace’a.

Cztery minuty później Giganci wyrównali ponownie, gdy wysoki strzał Jaydena Campbella i rzut karny Jamala Fogarty’ego.


Bunga chce sprowokować rycerzy odrobiną magii

Gol z gry Patricka Herberta z Titans nie trafił na dwie minuty przed końcem meczu, co dało Rycerzom zestaw siedmiu wślizgów, a po tym, jak Clifford strzelił swojego gola z gry, Pierce poszedł do przodu, aby wygrać na lodzie.

Po sześcioletniej suszy na Mistrzostwach Świata w latach 2014-19, która zapewniła również trzy łyżki dumnemu klubowi, Rycerze zajęli teraz miejsce w pierwszej ósemce w kolejnych sezonach i będą chcieli jeszcze bardziej poprawić swój styl gry przeciwko Broncos w Runda 25.

Tymczasem Tytani czekają nerwowo na dalsze wyniki w ten weekend przed masową rozgrywką z Warriors w ostatnim dniu sezonu zasadniczego.

READ  Emma Raducano: Mistrzyni US Open wygrała swój pierwszy mecz od wygrania Wielkiego Szlema

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top