NRL 2021: North Queensland Cowboys, Val Holmes, Jake Clifford, Emotional Half-Back Scenes After Thriller

Trener kowbojów Todd Payton stwierdził, że przedterminowe zwolnienie Jake’a Clifforda nie zostało zakończone, ale przyznał, że „wyzwaniem” byłoby utrzymanie gorącej formy z nowym pomocnikiem.

Clifford, który miał dołączyć do Rycerzy w najbliższej przyszłości po tym, jak początkowo zakochał się w nich w ciągu następnych dwóch lat, był wzruszony po zwycięstwie w piątek wieczorem 29-28 nad Warriors na stadionie QCB.

Po meczu kamery Fox League pokazały emocjonalnego Clifforda spędzającego czas z rodziną w tłumie, a także zwracającego się do swoich kolegów z drużyny w swoich długopisach. Następnie został zaatakowany przez graczy, którzy spędzili ostatnie 80 minut walcząc u ich boku.

North Queensland prowadził 22-6 w pierwszej połowie i musiał uniknąć konfrontacji Warriors z latającą maszyną Hamisoo Tabway-Fido, który strzelił późną próbę, zanim Valentin Holmes strzelił wspaniałego gola z pola 40 metrów, aby strzelić sześć zwycięstw w ostatnich ośmiu. Zapałki kowbojów.

20-letni rozgrywający z Brisbane Tom Durden ma zastąpić Clifforda w Cowboys, gdy po pożegnaniu konfrontują się z Manleyem.

Po rozpoczęciu sezonu 0-4 North Queensland wygrał sześć z ostatnich ośmiu meczów, zajmując siódme miejsce, a Payton ma nadzieję, że zbliżający się odejście Clifforda nie osłabi ich rozpędu.

„To będzie wyzwanie. Nie gramy zbytnio inaczej niż inne zespoły, więc nie byłoby to wielkim przetasowaniem dla Tommy’ego – jeśli przyjdzie” – powiedział Payten, śmiejąc się, gdy miał się wymknąć.

Był pełen uznania dla postawy i osobowości Clifforda.

Holmes przejmuje prowadzenie i strzela bramkę z pola dalekiego zasięgu, aby wygrać

– Tam jest trochę wody, aby przejść pod mostem [with a release] Ale powiem, że jest niesamowitym dzieckiem ”.

READ  Polak Lewandowski zabiera ikonę Ukrainy na mundial

„Wiele rzeczy mu odpływało od miesięcy – kilka wskazówek i spekulacji. Jego żona jest w 20 tygodniu ciąży, więc ma trochę jedzenia. Został usunięty z drużyny po trzeciej rundzie”.

„Nie kopał kamieniami, po prostu poszedł do swojej pracy, ciężko pracował i myślę, że ta jego cecha… Myślę, że to siła i po prostu utrzyma go w dobrym miejscu”.

Holmes skończył jako mistrz, ale zawodnik nr 1 Reese Walsh prawie doprowadził Warriors do zwycięstwa dwoma dodatkowymi podaniami i czteropunktową wskazówką, gdy ożył w drugiej tercji.

To był trzeci raz w karierze Holmesa Cowboys – i drugi raz w tym sezonie – gdy jeden wskaźnik kopnął sprzęgło.

Half Warriors Chanel Harris Tavita zablokował jego próbę strzelenia bramki w poprzednim secie, dając Holmesowi szansę na oddanie wspaniałej woleja.

Rozdziawione pole Jazz Tevagi ustawiło się w 30. minucie za późnym strzałem do górnego napastnika Heiluma Luki, wojowników z tyłu, gdy spotkali się z dwoma próbami z blokadą ognia, która chłodziła jego pięty poza boisko.

Hummer pojawia się w wielkim teatrze North Queensland

Ale kiedy Ben Murdoch-Masila rozbił się w 65. minucie, by objąć prowadzenie 28-22, wydawało się, że ich przeznaczeniem jest powrót.

Następnie Tabuai-Fidow spalił lewą krawędź, jadąc 65 metrów, aby zdobyć bramkę. Holmes miał odwagę włączyć się do gry, zanim znowu złapał buty.

„Wielokrotnie wysyłaliśmy za niego tę wiadomość [Tabuai-Fidow] Poszukać piłki. Znalazłem to na piłce i pomyślałem, że to po prostu świetne wyczucie czasu. To była wycieczka po Aborygenach ”.

„Nie jest to takie trudne, jeśli chce biegać w terenie [lesson] dla niego. Nie jest to tak proste, jak powiedzenie „Idź znajdź piłkę”. Ale będziemy musieli znaleźć sposób, aby uczynić go czystszym i zobaczyć go więcej ”.