NRL 2021: spóźniona kara daje Sydney Roosters zwycięstwo 21-20 nad Brisbane Broncos

The Roosters wskoczyli do pierwszej czwórki Parramatty z kontrowersyjną karą za późno, co dało im zwycięstwo 21-20 nad Broncos na Suncorp Stadium w piątek wieczorem.

W chaotycznych ósmych minutach finału, kiedy wynik zmienił się trzykrotnie, próba zdobycia karnego z bliskiej linii Adama Keegrana wyrzuciła Koguty z więzienia.

Napastnik Broncos, Tom Flegler, został skazany na trzymanie Sitleya Toponiwy na wysokim poziomie, a NRL Bunker oceniał faul po tym, jak został zakwestionowany przez kapitana Roosters, Jamesa Tedesco.

Wyglądało na to, że Broncos wrócili do domu, gdy Victor Radley został ukarany za atakowanie nóg bramkarza Alberta Kelly’ego, co pozwoliło Sloane Kubo na wykonanie rzutu karnego w 76. minucie i przejęcie prowadzenia 20-19.

Cztery minuty temu połowa Roosters Sam Walker przełamała 18-18 rzutem z pola.

Tedesco było fenomenalne dla Tricolorów, którzy ukończyli 216 metrów z 30 ładunków w wędrującym uderzeniu kapitana nr 1.

Obie strony wymieniły trzy próby każda na 18-18 stopni w tłustych warunkach na własnym boisku Broncos.

Konkurs wizji rozpoczął się w nieoczekiwany sposób, gdy Giant Bain Haas Broncos otworzył wynik z jednej strony, zanim Isaac Liu odpadł w podobnym meczu pięć minut później.

Haas wcześnie nadał ton Broncos, gdy napastnik Roosters walczył o przekroczenie linii dominacji bez Jareda Waerea-Hargreavesa (odpoczynek) i Angusa Crichtona (zawieszenie).

Keighran kręci kopnięciem, aby wygrać dla Kogutów

Broncos mieli szczęście nie stracić prowizorycznego zawodnika w 29. minucie, kiedy David Meade w ataku zdarł piłkę Jamesowi Tedesco po tym, jak żywy obrońca przedarł się na 40 metrów.

Meade miał pecha w defensywie chwilę później, kiedy były Tedesco posłał Bronco del Copleya mistrzowskim kopnięciem w siatkę.

READ  Raport specjalny: „Zabójca o twarzy dziecka” El Centro trafia do wielkiego show

Broncos byli pod wrażeniem swoich szans w meczu w powietrzu pomiędzy Xavierem Coatesem i Danielem Topo, gdy powracający skrzydłowy strzelił drugiego gola drużyny, odbijając piłkę do Jordana Rickeya i umieszczając ją w róg.

Aby nie być gorszym, Tupou wydawał się spasować przed przerwą, ale ostateczna próba Tysona Gamble zmusiła go do sprawdzenia.

Anthony Milford wraca na boisko po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy, a rozgrywający udaje się do Rabbitohs, aby zastąpić Gamble w połowie drugiej połowy.

Taukeiaho zadaje Tedesco . obrażenia przez środek

Gamble doznał dolegliwości nadgarstka chwilę przed opuszczeniem boiska, podczas gdy Broncos stracili również debiutanta Xaviera Willisona z powodu kontuzji kolana.

Broncos objął prowadzenie w połowie drugiej połowy, a Flegler wykonał świetną grę – spadając z nóg – aby utrzymać piłkę przy życiu po ostatnim wślizgu Alberta Kelly’ego, aby wystrzelić ją spod tyczek.

Jednak Roosters mieli mocną grę, aby wyrównać wyniki po dwóch minutach, gdy Siosiua Tauekiaho wyprzedziła Danny’ego Levy’ego, aby umieścić Tedesco pod kijem.

Konferencja prasowa: Broncos vs Roosters – 22. runda 2021

Zarejestruj darmowe konto NRL, aby uzyskać dostęp do tego filmu i innych ekskluzywnych treści.