NRL 2022: Newcastle Knights, Mitchell Pierce potwierdzają odejście rozgrywającego z Premier League

Mitchell Pierce opuści Newcastle jako najbardziej doświadczony aktywny gracz NRL, aby dokończyć pracę rozpoczętą przez jego bliskiego kolegi Jamesa Maloneya i pomóc Katalończykom zostać premierem.

Pierce, który był jedynym graczem zakontraktowanym na przyszły sezon i rozegrał ponad 300 meczów NFL, został natychmiast zwolniony z Rycerzy po tym, jak przekonał Maloneya, by zakończył karierę w Premier League.

Pearce podpisał dwuletni kontrakt z Katalonią, z opcją na trzeci sezon w 2024 roku.

„Jestem zachwycony, że mogę grać dla tak dumnej drużyny rugby jak Katalończycy” – powiedział Pearce w oświadczeniu.

„Mają jednych z najbardziej zagorzałych fanów w sporcie i jestem zaszczycony, że mogę ich reprezentować.

„Chciałbym podziękować [Catalans chairman] Bernard Gwasz i [coach] Steve McNamara i nie możemy się doczekać, aby pomóc im osiągnąć cel, jakim jest przewodniczenie Premier League.

Maloney, który był partnerem Pearce’a w zwycięskich Kogutach Premier League w 2013 roku i grał u jego boku w 10 stanach Nowej Południowej Walii, przeszedł na emeryturę po tym, jak poprowadził Katalończyków do tegorocznego Wielkiego Finału i pomógł wyznaczyć na swojego zastępcę weterana rozgrywającego.

Pearce ponownie podpisał kontrakt z Newcastle na 2022 r., ale starał się o jego uwolnienie, a Rycerze życzyli Pearce’owi „wszystko najlepszego dla jego przyszłości” w oświadczeniu wydanym w poniedziałek po zakończeniu długich dyskusji między obiema stronami.

„Rycerze chcieliby podziękować Mitchellowi za jego znaczący wkład od czasu dołączenia do klubu w 2017 roku i świętowania jego wielu ważnych wydarzeń, w tym 300 meczów NFL i serii finałów back-to-back” – czytamy w oświadczeniu Knights.

Oczekuje się, że Newcastle będzie promować od wewnątrz, a nie gonić za znaną alternatywą dla Pierce’a po tym, jak na początku tego roku zwabił Jake’a Clifforda z North Queensland.

Pearce dołączył do Newcastle na początku swojej kampanii 2018 w ramach szaleństwa podpisywania kontraktów, w którym również dziki klubowy gwiazdor Kalin Bonga odbudował się z dna drabiny Telstra Premiership.

Po debiucie w NFL z Roosters jako 17-latek w 2007 roku, Pierce został najmłodszym graczem, który rozegrał 200 meczów i piątym najmłodszym graczem, który osiągnął poziom 300 meczów w marcu.

Odszedł z 309 występami w NRL – 238 dla Kogutów i 71 – a także 19 Origins i pomógł the Blues wygrać serię w Raporcie 2019, który był jego ostatnim powołaniem do reprezentacji.

Ponieważ bliźniacy Benji Marshall i Morris, Brett i Josh, odchodzą na emeryturę pod koniec zeszłego sezonu, w przyszłym roku nie będzie zawodnika NFL, który rozegrałby 300 meczów.

Najbardziej doświadczonymi graczami w przyszłym sezonie NFL są Sharks Prop Aidan Tolman (296 meczów), Raiders Center Jarrod Croker (291), prostytutka Dragons Andrew McCullough (289) i frontman Tigers James Tamu (286).


Podróż Mitchella Pierce’a do 300

W ciągu 15 sezonów w NFL Pierce z powodzeniem pokonywał wzloty i upadki przysłowiowej kolejki górskiej Rugby League.

Jako syn legendy Balmain, Wayne’a Pierce’a, który kierował NSW i Australią, skupiono się na nim jeszcze przed debiutem w NRL, często krytykując brak sukcesu NSW w jego pierwszych siedmiu kampaniach w Origin.

Pomógł jednak poprowadzić Koguty do wielkiej ostatecznej chwały przeciwko Manleyowi w 2013 i jest znany z tego, że jest konkurencyjny, odporny i odpowiedzialny.

Oczekuje się, że Newcastle awansuje od środka, aby zastąpić Pierce’a, a Clifford, Adam Clone i Phoenix Crossland będą rywalizować o role rozgrywające w przyszłym sezonie.

Kalyn Ponga lub Kurt Mann mogą być innymi opcjami, podczas gdy Tex Hoy może zostać uaktualniony do pierwszej trzydziestki po niedawnym podpisaniu umowy rozwojowej.

Newcastle wróciło do treningów w zeszłym tygodniu, aby rozpocząć przygotowania do trzeciego sezonu pod wodzą trenera dżokejów Adama O’Briena, a decyzja o uwolnieniu Pearce daje im teraz czas na opracowanie nowej formy do 2022 roku.


Gry, które trzeba zobaczyć dla fanów Knights w 2022 roku

W Katalonii Pierce ponownie spotka się z trenerem Stevem McNamarą, który spędził trzy sezony jako asystent Trenta Robinsona w Roosters, zanim dołączył do sztabu szkoleniowego Warriors w 2017 roku.

Prowadzeni przez McNamarę, Maloneya i kapitana Sama Tomkinsa Katalończycy zdobyli League Shield i zostali pierwszym zespołem spoza Anglii, który zakwalifikował się do finału Premier League, przegrywając 14-12 z St Helens.

Gra we Francji przeżywa renesans, a Pearce ma ściśle współpracować z dynamicznie rozwijającym się rozgrywającym Arthurem Morge, który należy do wielu wschodzących francuskich gwiazd.

Toulouse awansowała do Premier League po niepokonanym sezonie mistrzowskim i pokonała Featherstone w meczu o milion funtów, a Maloney dołączył do FC Lizignan w krajowych rozgrywkach we Francji.

READ  Były trener mówi, że Ngannou nie był KO Gane w sparingu

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top