NRL: Skrzydłowy Warriors, Edouard Causey, uderzony przez Steve’a Roacha za „udawanie kontuzji”

Skrzydłowy pozostał na ziemi, trzymając się za szczękę, zanim pomógł mu usiąść. photo/news.com.au

Były zagorzały zawodnik Balmain Tigers, Steve Roach, wezwał skrzydłowego Warriors, Edwarda Causey’ego, do „udawania kontuzji” na początku zwycięstwa jego drużyny nad North Queensland Cowboys 22:14.

Zwycięstwo sprawia, że ​​Warriors pozostają w pierwszej czwórce, a mecze Panthers, Broncos i Titans prawdopodobnie wpłyną na miejsce, w którym drużyna zajmie miejsce na koniec rundy.

To było trudne zwycięstwo dla Warriors, którzy w tym sezonie przeszli na 5-2 po trzecim z rzędu zwycięstwie u siebie w 2023 roku.

Jednak był to wczesny moment meczu, który zirytował ligę rugby na jednym z prawdziwych szkodników gry.

Skrzydłowy pozostał na ziemi, trzymając się za szczękę, zanim pomógł mu usiąść.

Zaledwie osiem minut później Causey uderzył, a Reese Robson z Cowboys pobiegł wysoko po dwuosobowym wślizgu.  photo/news.com.au
Zaledwie osiem minut później Causey uderzył, a Reese Robson z Cowboys pobiegł wysoko po dwuosobowym wślizgu. photo/news.com.au

Ale to się zmieniło, gdy zabrzmiał gwizdek karny, a Kose zerwał się na nogi i wrócił na swoją pozycję na skrzydle.

Chociaż strzał był nieco wysoki, wydaje się, że jeśli Kosei został trafiony czymkolwiek, to było to jego ramię, gdy ustawiał je, by blokować obrońców.

Główny komentator Fox, Roach, był wściekły po incydencie.

„Muszę powiedzieć, że zaczynam się denerwować, gdy faceci stoją na miejscu i udają, że są kontuzjowani” – powiedział Roach. „Oczywiście trenerzy powiedzieli im, że jeśli zostaniesz uderzony w podbródek, zostajesz w dole.

„Widzisz od razu, kiedy dostali rzut karny, prosto w górę”.

Współkomentator Andrew Voss nie ugryzł, ale powiedział, że sprzęt brzmiał bardziej jak „efekt domina” niż rażący wysoki strzał.

Ostatecznie nie miało to wpływu na grę, gdyż Cowboys obronili seta na własnej linii.

READ  NRL 2022: North Queensland Cowboys, 2022 zmiany w planszach nominowanych i 17 najlepszych

Poważny proces oceny urazu głowy powinien był zatrzymać problem, ale minęło mniej niż 24 godziny, odkąd trener Roosters, Trent Robinson, zasugerował, że Britton Nikora z Sharks zagrał po 65 minutach, trzymając kostkę w czymś, co zostało uznane za wślizg biodrowy. Od Nata Butchera.

I wyglądało na to, że jeśli Kosei został przez coś zraniony, to przez jego rękę, którą uniósł, by zablokować obrońców.  photo/news.com.au
I wyglądało na to, że jeśli Kosei został przez coś zraniony, to przez jego rękę, którą uniósł, by zablokować obrońców. photo/news.com.au

Chociaż Robinson nie oskarżył Nikory o kłamstwo, nietrudno jest czytać między wierszami.

Niesamowity powrót Shawna Johnsona trwał nadal, ponieważ nie wykazywał żadnych oznak spowolnienia po tym, jak weteran obrońcy pokazał staromodny pokaz, aby zgromadzić więcej nieszczęścia po stronie Cowboys, która mogła zakończyć bieg na drugim miejscu.

Było wielu dobrych sędziów gotowych spisać Johnsona na straty po kilku beztroskich latach, ale magik cofa zegar, przesuwając sprzęgło, kiedy ma to największe znaczenie.

Johnson ponownie był najlepszym zawodnikiem na boisku, wykonując trzy akcje w drugiej połowie, aby ominąć linię bramkową.

Shawn Johnson wrócił do swojej najlepszej formy.  Zdjęcie / Getty Images
Shawn Johnson wrócił do swojej najlepszej formy. Zdjęcie / Getty Images

Wprawił piłkę w ruch krótkim podaniem, aby ustawić trudnego Josha Currana w pierwszej próbie drugiej połowy, a następnie wykazał się spanikowanym kocim odruchem, aby zebrać odbity kopniak, aby ustawić Dylana Walkera, po czym trafił późnym golem karnym, aby pchnąć margines poza przekonwertowaną próbą.

Ma solidne wsparcie ze strony zewnętrznych obrońców, którzy włożyli mnóstwo pracy, w tym epicką passę Marcelo Montoyi, w której bronił czterech obrońców, zanim rzucił Kosiego na próbę własną przed przerwą.

Dodaje to również do przerażającego początku roku dla ludzi Todda Paytena po tym, jak Cowboys nie powiodło się w ataku, pomimo dominacji posiadania i terytorium przez większą część gry.

North Queensland miało 55 wślizgów w 20-metrowym polu ataku w porównaniu do zaledwie 24 w przypadku Warriors, ale udało im się zebrać tylko trzy próby, z których jedną wykonał wspaniały Scott Drinkwater.

READ  Honorowy film przeciwko Realowi Madryt: drużyna Mołdawii wygrywa w historycznej niespodziance

Brakuje im kilku graczy, ale ich kręgosłup jest nienaruszony i powinni być bardziej kreatywni niż widzieliśmy w sobotę.

Utrata czterech punktów rywala pozostawia ich daleko w tyle, gdzie byli w zeszłym roku, a czołowa czwórka wygląda na bardzo odległą, jeśli nie mogą tego odwrócić.