NZ Breakers zostali zmuszeni do anulowania przedsezonowej gry po czterech pozytywnych testach na Covid-19

New Zealand Breakers, na zdjęciu przed sezonem, zostali zmuszeni do izolacji po pozytywnym wyniku testu na Covid-19.

Mike Owen / Getty Images

New Zealand Breakers, na zdjęciu przed sezonem, zostali zmuszeni do izolacji po pozytywnym wyniku testu na Covid-19.

New Zealand Breakers zostali zmuszeni do odwołania przedsezonowego finału NBL po tym, jak cztery z nich uzyskały pozytywny wynik testu na Covid w ramach rozszerzonej puli w Melbourne.

Ale właściciel zespołu, Matt Walsh, który był z ekipą tour party i był w izolacji od niedzielnego wieczoru, powiedział, że zespół ma nadzieję wrócić na poligon już w środę lub czwartek w Melbourne i kontynuować przygotowania. Otwarcie sezonu NBL w South East Melbourne Phoenix 4 grudnia.

Planowana przedsezonowa wizyta The Breakers w Illawarra Hawks w czwartek została odwołana, ale na razie nic nie wskazuje na to, że otwarcie sezonu zostanie odwołane. Jednak sytuacja będzie nadal monitorowana przez NBL z dalszymi testami.

Wszyscy gracze i personel w obozie Breakers w Australii byli dwukrotnie zaszczepieni, a rozszerzona grupa została poddana kwarantannie, ponieważ nienazwany członek grupy Breakers Touring poczuł się źle natychmiast po wygranej w sobotę wieczorem nad Phoenix – ich drugim zwycięstwie w trzech meczach spotkania.

Czytaj więcej:
* Finn Delaney Buzzer zdobywa drugie zwycięstwo NZ Breakers w przedsezonie
* Advantage Breakers, gdy Yanni Wetzell awansuje na środek sceny w swoim rodzinnym klubie
* Uszkodzony cios dla Breakers z Tomem Abercrombie na okres do sześciu tygodni

Od tego czasu testy dały wynik pozytywny dla trzech innych członków rozszerzonej grupy wycieczkowej liczącej 39 osób, która obejmuje członków rodziny grupy zabaw Breakers i personel.

Walsh powiedział rzeczy Nie chciał zidentyfikować osób, które zaraziły się wirusem, ale powiedział, że „są członkowie personelu i grupy zabaw, którzy mają Covid”.

„Nie ma niebezpieczeństwa pójścia do szpitala w najbliższym czasie” – dodał. „Przygotowaliśmy się na taką możliwość, kiedy tu przybyliśmy, wiedząc, że w pewnym momencie możemy napotkać coś takiego. Przestrzegaliśmy wszystkich protokołów NBL, a teraz wszyscy jesteśmy w izolacji, jutro przeprowadzimy więcej testów (rano ), aby upewnić się, że tylko cztery testy w grupie były pozytywne i kontynuować od tego momentu.”

READ  Indie świętują oszałamiające zwycięstwo nad Anglią na stadionie Lords

Walsh opisał zamknięcie jako „czkawkę” i powiedział, że byłoby lepiej, gdyby stało się to teraz, zamiast być znacznie bliżej informacji z sezonu 4 grudnia.

„Mamy nadzieję, że mamy tylko cztery [positive tests] W grupie możemy zacząć przygotowania od nowa jutro lub następnego dnia i będziemy mogli umówić się na kolejny przedsezonowy mecz przeciwko jednej z drużyn z Melbourne.

„Zaledwie cztery mecze przed sezonem są trudne, więc spróbujemy zastąpić tę grę. Ale przejdziemy przez to. To był szok, że przeszliśmy trzy tygodnie bez niczego, biorąc pod uwagę, że ostatnio przenieśliśmy się już dwa razy rok po trzech tygodniach.

„Poszło bardzo gładko, z brzęczeniem z tylnego panelu iz powrotem, więc teraz musimy przez to przejść i zrobimy to”.

Właściciel siekaczy, Matt Walsh, podkreślił, że w grupie istnieją cztery czynniki fizyczne.

Phil Walter / Getty Images

Właściciel siekaczy, Matt Walsh, podkreślił, że w grupie istnieją cztery czynniki fizyczne.

Dramat zaczął się, gdy członek grupy turystycznej Breakers zachorował po meczu w sobotę wieczorem, wykonał szybki test antygenowy w środku nocy i wrócił z wynikiem negatywnym.

Nadal źle się czuł następnego dnia, przeszedł test PCR, który później wykazał pozytywny wynik dla Covid-19.

Walsh powiedział, że cała grupa była w dobrym nastroju, ponieważ byli odizolowani w swoich mieszkaniach, i dokładano wszelkich starań, aby zapewnić im dobre samopoczucie.

„Wszyscy są bardzo pozytywnie nastawieni” – dodał właściciel i dyrektor generalny Club American. „Wspaniałą rzeczą jest to, że nasi zawodnicy są w świetnej formie, są młodzi, a jeśli chodzi o ludzi, którzy kontraktują z Covid, to jest to grupa, której chcesz, ponieważ zazwyczaj bardzo szybko wracają do zdrowia.

„To część nowego świata Covid, w którym żyjemy, i mamy nadzieję, że rozgryźliśmy to tylko z naszą czwórką, która go zdobyła i odejdziemy stąd.

łamacze

Napastnik Breakers Vin Delaney opowiada o wygraniu meczu przedsezonowego z SEM Phoenix

„Będziemy uważnie obserwować wszystkich, aby upewnić się, że nie mamy innych objawów, ale uczucie jest pozytywne, to trochę gehenna, przejdziemy przez to, a potem jak wrócimy do pracy? morale jest silne i będziemy wysyłać sobie nawzajem zabawne filmy, wykonując ćwiczenia tak często, jak to możliwe, abyśmy mogli Z powrotem do pracy”.

Walsh powiedział, że nie sądzi, by otwarcie sezonu budziło wątpliwości, chociaż może to zależeć od wyników środowych testów. Gracz lub zawodnicy, którzy uzyskają pozytywny wynik testu, zostaną poproszeni o pozostanie w izolacji przez 10 dni i wyczyszczenie wszystkich protokołów, chociaż jeśli wirus się nie rozprzestrzeni, istnieje nadzieja, że ​​reszta grupy będzie mogła szybko wrócić do treningu.

„Wszyscy mamy nadzieję, że jutrzejszy (trzeci dzień) test wróci negatywny, minus te już pozytywne, a potem będziemy mogli wrócić do sądu”.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top