Obywatele afgańscy wygrywają sprawę o wizę

Siły Obronne Nowej Zelandii pomogły w transporcie lotniczym ludzi z Afganistanu, ale jedna grupa stwierdziła, że ​​​​przesunięte wnioski wizowe zostały zawieszone, a ich życie jest zagrożone z powodu powiązania z Nową Zelandią.  (obraz pliku)

Siły Obronne Nowej Zelandii / Wprowadzenie

Siły Obronne Nowej Zelandii pomogły w transporcie lotniczym ludzi z Afganistanu, ale jedna grupa stwierdziła, że ​​​​przesunięte wnioski wizowe zostały zawieszone, a ich życie jest zagrożone z powodu powiązania z Nową Zelandią. (obraz pliku)

Grupa Afgańczyków narażona na wysokie ryzyko, ponieważ członkowie ich rodzin pomogli Siłom Obronnym Nowej Zelandii, wygrała sprawę o ponowne rozpatrzenie ich wniosków o wydanie wizy w Nowej Zelandii.

Ale poniedziałkowe orzeczenie Sądu Najwyższego przestało im przyznawać wizy wjazdowe.

Zamiast tego sędzia Francis Cook powiedział, że ich wnioski o wizy pobytowe powinny zostać natychmiast rozpatrzone i rozpatrzone.

Skrytykował Służbę Imigracyjną Nowej Zelandii za to, że nawet nie rozważyła kwestii Afgańczyków w ramach dostępnego wyjątku humanitarnego, chociaż na tej podstawie mają do rozważenia przekonującą sprawę.

Czytaj więcej:
* Crown Prince broni odmowy humanitarnych wiz dla Afgańczyków z przerażającymi powiązaniami Nowej Zelandii z talibami
* Prawnik powiedział, że Afgańczykom grozi kara talibów, a być może nawet śmierć, za ich powiązania z kiwi
* Desperacja rośnie, gdy rząd nadal podejmuje decyzje dotyczące trudnej sytuacji Afgańczyków
* Pilne przesłuchanie w sprawie odroczenia wizy dla zdesperowanych Afgańczyków
* Afgańscy sojusznicy obawiają się, że nie są już priorytetem w ewakuacjach Nowej Zelandii

Afgańczycy ubiegają się o wizy, niektórzy już w 2018 r., ale nie otrzymali odpowiedzi przed marcem 2020 r., kiedy w odpowiedzi na pandemię Covid-19 Nowa Zelandia poważnie ograniczyła kategorie osób uprawnionych do wjazdu do kraju.

dwa przypadki Kolekcja ponad 70, których nazwiska zostały pominięte, posłużyły jako przykłady w sprawie Sądu Najwyższego. Grupa afgańska nie prosiła o akceptację ich wniosków, a jedynie o rozpatrzenie ich zgodnie z odpowiednimi zasadami prawnymi.

Gdy warunki w Afganistanie szybko się zmieniły, gdy rząd poddał się talibom, a siły amerykańskie wycofały się w sierpniu, ustawa wspólnotowa Waikato zniosła postępowanie sądowe w Nowej Zelandii w imieniu grupy.

READ  Nikt nie idzie na kobiecą kolację z okazji „dawania przyjaźni”

rzeczy

Premier Jacinda Ardern powiedziała, że ​​rząd rozważa udzielenie pomocy szerszej grupie Afgańczyków w pozostaniu „gdzie indziej”, co jest pierwszym potwierdzeniem, że może przyjąć więcej uchodźców z Afganistanu. (Pierwsze wydanie 21 września 2021)

Sędzia Cook stwierdził, że Urząd Imigracyjny Nowej Zelandii musiał rozpatrzyć wnioski wizowe zgodnie z zasadami obowiązującymi w momencie składania wniosków.

Sędzia stwierdził, że nałożenie nowych zasad na złożone już wnioski wykracza poza zakres prawa i nie powinno być do nich stosowane.

Imigracja Nowa Zelandia popełniła błąd, nie podejmując decyzji w sprawie wniosków.

Niewłaściwie zastosowała również prawo, odrzucając wnioski o inną kategorię wizy, wizę turystyczną o krytycznym celu, niedawno złożoną przez Afgańczyków.

Sędzia Francis Cook orzekał w sprawie obywateli afgańskich chcących decydować o wnioskach wizowych.  (obraz pliku)

Sędzia Francis Cook orzekał w sprawie obywateli afgańskich chcących decydować o wnioskach wizowych. (obraz pliku)

Afgańczycy powiązani z Siłami Obronnymi Nowej Zelandii Strach o życie ze strony talibów. Sąd miał dowody na to, że talibowie mieli listę ludzi, którzy pracowali dla Nowej Zelandii, znali członków rodziny i mogliby ich skrzywdzić lub zabić, gdyby zostali znalezieni.

Sędzia powiedział, że sprawa dotyczy najbardziej niezwykłych okoliczności związanych z kryzysem Covid-19 zbiegającym się z kryzysem humanitarnym w Afganistanie.

„Te okoliczności mogą tłumaczyć błędy popełnione przez imigrację z Nowej Zelandii, gdzie sytuacja na poziomie ogólnym była trudna” – powiedział.

Sędzia powiedział, że gdyby dostali wizy, Afgańczycy mieliby takie samo prawo do wjazdu do Nowej Zelandii, jak każdy inny posiadacz wizy.

Grupa ma już rodzinę w Nowej Zelandii, która pomaga im w przesiedleniu. Brat jednej z grup rodzinnych mówi, że jego brat, jego szwagierka i ich dziecko musieli uciekać z domu podczas ukrywania się w Kabulu. Członkowie talibów zabrali wszystko ze swoich domów. Sędziemu powiedziano, że jeśli talibowie ich znajdą, zabiją ich wszystkich.

READ  Ankieta dla ekspatriantów: Nowa Zelandia jest na szóstym miejscu wśród najlepszych miejsc docelowych

Żona byłego tłumacza powiedziała, że ​​ona i jej mąż przybyli do Nowej Zelandii w 2014 roku. Chce, aby jej siostra przyjechała do Nowej Zelandii i wierzy, że talibowie ją zabiją, jeśli zostaną znalezione.

Talibowie pytali, gdzie jest tłumacz. Oprócz tego, że był tłumaczem, pomagał siłom obronnym podczas przesłuchań talibów, jak powiedziano sędziemu.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top