Ogłoszenie przejścia na emeryturę Rogera Federera, wiadomości tenisowe, kontuzja kolana wykluczają US Open 2021, Grand Slam

Roger Federer „będzie nieaktywny przez kilka miesięcy” i czeka go droga powrotna na szczyt, gdy w wieku 40 lat przechodzi kolejną operację kolana.

I tak pytanie nieuchronnie znika; Czy to jest?

Federer tego nie powiedział, ale wielu czuło logikę, a język 20-krotnego zwycięzcy Wielkiego Szlema może to sugerować boleśnie.

Głęboki smutek: reakcja świata na niepokojące oświadczenie Rogera Federera

Oglądaj tenis na żywo z beIN SPORTS na Kayo. Relacja na żywo z turniejów ATP + WTA, w tym z każdego finału. Nowy w Kayo? Wypróbuj 14 dni za darmo >

„Bez wątpienia jest optymistą, długo skłaniającym się, aby zobaczyć butelkę z wodą do połowy pełną. Z powodzeniem unikał przejścia na emeryturę (i pytań emerytalnych) przez ponad dekadę …” Christopher Cleary napisał dla New York Times.

„Ale wyglądał nawet ponuro w niedzielę, kiedy opisał swoją sytuację w poście na Instagramie, metoda, która nie istniała, gdy zaczął grać w turniejach wielkoszlemowych pod koniec lat 90.”.

Jego ostatni mecz to porażka w setach z Hubertem Hurkaczem w ćwierćfinale Wimbledonu.Źródło: Getty Images

Federer wie, że szanse są przeciwko niemu, mówiąc, że daje sobie tylko „przebłysk nadziei”, aby powrócić na trasę „w jakiejś formie lub formie”.

„Jestem realistą, nie zrozum mnie źle” – dodał. „Wiem, jak trudno jest mieć kolejną operację i wypróbować ją w tym wieku, ale spójrz, chcę być zdrowy”.

Federer spokojnie radził sobie z przewlekłym bólem pleców przez większość swojej kariery, ale gdy przeszedł do połowy lat 30, jego obawy przed kontuzjami stały się bardziej widoczne.

Nie przeszedł pierwszej operacji aż do 2016 roku, kiedy jego lewe kolano znalazło się pod nożem.

Nagle jest na zakręcie czwartego w ciągu pięciu lat po dwóch kolejnych operacjach na prawym kolanie w 2020 roku.

READ  JD Sports odnotowało silny wzrost sprzedaży i duży popyt

Cleary powiedział, że Federer ma teraz „trudne pytania, na które trzeba odpowiedzieć… bez względu na dokładny charakter jego niedawnej kontuzji”.

Ken Rosewall, Australijczyk, który jako jedyny zawodnik ery Open pozostał w pierwszej dziesiątce po czterdziestce, nie musiał borykać się z poważnymi problemami medycznymi, aby to zrobić. Głównym zmartwieniem Roswella była jego głodująca młodsza opozycja.

„Federer musi rozwiązać bardziej złożone równanie, jeśli ma gonić końcową grę, która jest bardziej odpowiednia niż koślawa porażka na Wimbledonie”.

Dziennikarka Carol Bouchard napisała: „Ile operacji będzie teraz wykonywanych na tym kolanie? 4? Ponieważ w tym roku miał dwie nowe, prawda? To dużo, żeby spróbować naprawić kolano”.

„Słowa „przebłysk nadziei” są zdecydowanie tym, co najbardziej rozbrzmiewa w tym ogłoszeniu Federera… Naprawdę mam nadzieję, że może wrócić / po raz ostatni, ponieważ ukończenie meczu Wimbledonu będzie bardzo trudne”.

Federer nie działał przez ponad rok po ostatniej operacji kolana.

Teraz ogłosił, że nie zagra w US Open, prawdopodobnie nie zagra w Australian Open i prawdopodobnie już nic jako profesjonalista w trasie.

Jego ostatni mecz to porażka w setach z Hubertem Hurkaczem w ćwierćfinale Wimbledonu.

„Jeśli okaże się, że to finał Federera w All England Club lub jego ostatni mecz w jego trasie, jest to dalekie od słuszności” – napisał Cleary. „Ale jego niepowodzenie w wygraniu nawet trzeciego meczu na boisku, w którym zdobył rekordową liczbę ośmiu tytułów w singlu mężczyzn, było również oznaką, że coś zostało przekrzywione”.

„Może to wszystko”

Komentator BBC David Law jest jednym z tych, którzy spodziewali się najgorszego po 97-sekundowym klipie Federera, w którym nie użył słowa „emerytura”.

Napisał na Twitterze: „Może to wszystko dla Rogera Federera.

„Może i powinien trwać tak długo, jak chce znaleźć rozwiązanie i podjąć decyzję. Ale w tym momencie zasadniczo mamy nadzieję, że uda mu się przywrócić kolano do stanu, w którym może cieszyć się życiem i być może pożegnalną trasą serialu. Zrobił wszystko.

READ  Wyeliminowana Beta Jos Sowakula trzyma się swoich nadziei na Mistrzostwa Świata pomimo francuskiego ruchu

Była gwiazda tenisa Mardi Fish powiedziała: „Wychodzenie na twoich warunkach to coś, czego chce każdy sportowiec. Zdarza się to mniej niż myślisz. Wkrótce wyzdrowiej mój przyjacielu”.

podczas, gwiazda toronto Felietonista Damian Cox napisał, że Federer osiągnął punkt, w którym zaczął bardziej interesować się swoim życiem po tenisie.

Napisał, że jeśli okaże się to przedwczesnym końcem, Federer już dał światu więcej niż wystarczająco.

Nadal odpada z US Open przed turniejami | 00:34

„Powiedział to, nie mówiąc tego. To koniec. I to dobrze. Pali krzesło, dał nam tak wiele w ciągu ostatnich dwóch dekad” – napisał Cox.

Cox dodał, że nadal mogą być kontrowersje dotyczące tego, czy Federer jest największym męskim piłkarzem wszechczasów, a nie Novak Djokovic czy Rafael Nadal.

Jest jednak ważny aspekt gry, w którym Federer wyróżnia się na tle innych.

„Możemy się spierać i debatować, czy jest najlepszym graczem, który kiedykolwiek grał w tę grę. Ale od czasu, gdy okiełznał swój okropny nastoletni temperament na boisku, aż do teraz, nie było większego ambasadora tej gry.

„Nigdy nie było bardziej znanego gracza. Przekazując swoją słodką, szczegółową i wyrafinowaną wiadomość w czterech językach, Federer zmienił grę w sposób, w jaki grał, ale bardziej w tym, jak traktuje siebie.”

Dan Walk z USA Today jest tego samego zdania, pisząc felieton zatytułowany „To może naprawdę być koniec Rogera Federera i to jest w porządku”.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *