Ostatnie coupe V-12 Lamborghini bez prądu jest wystawione na aukcję

Lamborghini zostało zauważone podczas testów a Następca Aventadorasamochód, który wprowadzi nowy silnik V-12 w połączeniu z technologią hybrydową typu plug-in.

Oznacza to, że Aventador jest ostatnim Lamborghini V-12 bez prądu, a ostatni Aventador to specjalny model znany jako Aventador Ultimae.

Aventador Ultimae został zaprezentowany latem ubiegłego roku w wersjach coupe i kabriolet. Ostatni przykład coupe jest nadal dostępny, chociaż prawdopodobnie będziesz musiał za niego zapłacić znacznie więcej sugerowanej ceny detalicznej.

Lamborghini wystawia samochód na licytację wraz z niewymiennym kodem zwanym Lamborghini Ultimate. Oczywiście NFT zaoferuje właścicielowi różne korzyści, takie jak dostęp online do ujawnienia przyszłych specjalnych edycji Lamborghini, prywatną wycieczkę po Muzeum Lamborghini oraz wirtualne spotkanie z artystami Steve’em Aoki i Krista Kim, którzy współpracowali z NFT i pomagali również zaprojektować końcowy Aventador Ultimae Coupe.

Aoki, DJ, miał za zadanie stworzyć ekskluzywną ścieżkę dźwiękową do NFT, a Kim, artysta cyfrowy, miał za zadanie stworzyć do niego wizualizację.

„Lamborghini i społeczność NFT bardzo dobrze do siebie pasują, ponieważ podzielamy wiele wartości” – powiedział w oświadczeniu Stephan Winkelmann, dyrektor generalny Lamborghini. „Oboje jesteśmy innowatorami z młodą duszą, szukamy nieoczekiwanych projektów i rozwiązań technologicznych.”

Samochód i powiązany z nim NFT zostaną sprzedane podczas aukcji RM Sotheby’s 19 kwietnia.

Aventador Ultimae jest napędzany znanym Lamborghini 6,5-litrowym silnikiem V-12, dostrojonym w tej aplikacji, aby dostarczać 769 koni mechanicznych i 531 funtów momentu obrotowego poprzez regulację rozrządu. Moc maksymalna jest najwyższa ze wszystkich Aventadorów i osiąga 8500 obr./min. Należy pamiętać, że chociaż Lamborghini przechodzi na zelektryfikowane układy napędowe, a ostatecznie na w pełni elektryczne układy napędowe, producent samochodów nie wykluczył oferowania niektórych samochodów drogowych tylko na torze, napędzanych wyłącznie silnikiem spalinowym. Widzieliśmy to już z takimi rzeczami jak 2020 Essenza SCV12.

READ  Xiaomi porzuca markę Mi, gdy firma pokonuje Samsunga i Apple

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top