„Perfect Storm”: firmy reagują na wiadomości o przedłużeniu blokady poziomu 4

Aktualności Blokada Covid-19 na poziomie 4 będzie kontynuowana Do końca przyszłego wtorku przynajmniej dla całego kraju to „wielki hit”, ale nie jest to niespodzianka, mówią firmy.

W piątek premier Jacinda Adern poinformowała, że ​​poziom alarmowy 4, który został wprowadzony tuż przed północą we wtorek, będzie gotowy. Rozszerzony na cały kraj na kolejne cztery dni najbardziej.

11 nowych przypadków Covid-19 zgłoszono w piątek, Zwiększenie liczby spraw do 31. Osiem spraw znajdowało się w Auckland, trzy w Wellington.

Najtrudniejsze nie było samo zamknięcie, ale stres i niepokój właścicieli firm, powiedziała Marisa Bedoys, dyrektor generalna Restaurant Association.

Czytaj więcej:
* Firmy trzymają się nadziei w krótkim przestoju
* Firmy z Wellington czują się „coraz bardziej zaniepokojone”, gdy Delta wraca do domu
* Covid-19: najwyższa cena, jaką branża hotelarska może ponownie zapłacić

„Chociaż wszyscy koncentrujemy się na zdrowiu narodu, musimy również dostrzec presję wywieraną na wszystkie małe firmy w całym kraju, które nie mogą pracować z domu”.

Powiedziała, że ​​niepewność jest bardzo trudna.

Według Marisy Bedwis, dyrektor generalnej Stowarzyszenia Restauracji, najtrudniejsze jest stres i niepokój, których doświadczają właściciele firm.

dostarczony

Według Marisy Bedwis, dyrektor generalnej Stowarzyszenia Restauracji, najtrudniejsze jest stres i niepokój, których doświadczają właściciele firm.

„Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi członkami i mówią nam, że martwią się i boją o swoje środki do życia, aw niektórych przypadkach są wyczerpani, ale nasze wsparcie to złagodziło.

„Dla branży hotelarskiej ważne jest, aby wiedzieć, że nie są sami”.

Dyrektor generalny Buy NZ Made, Dane Ambler, powiedział, że firmy potrzebują lokalnego wsparcia.

„Firmy w całym kraju stoją w obliczu doskonałej burzy brak umiejętności, Zwiększone koszty wysyłki i opóźnienia, teraz Covid w społeczności.

„Po raz kolejny przypominamy sobie, jak ważne jest wspieranie lokalnych firm” – powiedział Ambler w oświadczeniu.

„Chociaż zachęcające jest, aby rząd ponownie zapewniał wsparcie, takie jak program dopłat do wynagrodzeń, dopłaty do emisji, program dopłat do urlopów i krótkoterminowe wypłaty nieobecności, to, czego naprawdę potrzebują przedsiębiorstwa, to przepływ środków pieniężnych przez portfel”.

READ  Szef VW mówi, że Ranger V6 rządzi

Program Kup NZ Made zachęcał kupujących do robienia zakupów online w firmach zajmujących się żywnością i napojami, kupowania kuponów lub składania zamówienia, które można wysłać, gdy poziom alertu w kraju jest niski.

„Nawet odebranie telefonu w celu rozmowy może być wsparciem, którego potrzebują lokalne firmy” – powiedział Ambler.

„Po obniżeniu poziomu alarmów Kiwis powinni być na miejscu, aby pomóc lokalnym firmom nadrobić stracony czas.

„Przejście z poziomu 4 na poziom 3 będzie ważnym krokiem, który pozwoli niektórym z tych firm ponownie otworzyć”.

Peter Morrison, szef nowozelandzkiej firmy hotelarskiej w Canterbury, powiedział, że przedłużające się zamknięcie było „niezwykle rozczarowujące” dla członków, ale rozumieli dlaczego.

Powiedział, że rozważają zwrócenie się do rządu o odroczenie płatności podatku GST i tymczasowych podatków należnych 28 sierpnia.

Peter Morrison, szef firmy hotelarskiej w Canterbury, mówi, że firma w Te Pae powinna otrzymać zwolnienie z obowiązku wznowienia, aby upewnić się, że otwarcie nie zostanie opóźnione z powodu niedawnego zamknięcia.

Dean Williams / Rzeczy

Peter Morrison, szef firmy hotelarskiej w Canterbury, mówi, że firma w Te Pae powinna otrzymać zwolnienie z obowiązku wznowienia, aby upewnić się, że otwarcie nie zostanie opóźnione z powodu niedawnego zamknięcia.

„Martwi mnie to, że firmy, które borykają się z trudnościami od początku Covid, mają przeciętne lato… jak przetrwają zimę, a ich przepływy pieniężne będą bardzo niskie”.

Morrison powiedział, że chciałby również zwolnienia na wznowienie pracy w nowym centrum konferencyjnym Te Pae, które ma być gospodarzem pierwszej konferencji w październiku i ma stanowić znaczący impuls dla branży hotelarskiej w Christchurch.

„Mam nadzieję, że nadejdzie na czas, nie mogę zrozumieć, dlaczego nie miałoby to być na dole jako ważny budynek o znaczeniu krajowym, nad którym można jeszcze pracować”.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *