Pierwsza potwierdzona premiera BMW M2 2023 w październiku z silnikiem M4 i hamulcami

BMW oficjalnie rozpoczęło odliczanie do światowej premiery ostatniego samochodu M, który będzie jeździł bez prądu. W rzeczywistości M2 G87 przejdzie do historii jako jedyny model ICE, który będzie nosił „najpotężniejszą literę na świecie”. Niemiecka luksusowa marka od jakiegoś czasu drażni się z nowym M2, a teraz powiedziano nam, że okładki będą dostępne w październiku. Sportowe coupe ma trafić na rynek w kwietniu 2023 roku.

Mieliśmy okazję Zasiądź za kierownicą prototypu M2 Wcześniej w tym roku doświadczyć maszyny happy tail. W rzeczywistości BMW planuje sprzedawać swój najmniejszy samochód M wyłącznie z napędem na tylne koła, który będzie zasilany przez standardową sześciobiegową manualną skrzynię biegów lub opcjonalną ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów M Steptronic.

Jeśli chodzi o silnik to S58 będzie pochodził z M 4, ale nie oczekuj porównywalnych poziomów mocy, ponieważ umożliwi to nowej generacji M2 rozbicie sprzedaży większego samochodu M. Komunikat prasowy nie mówi konkretów na temat produkcji, ale przedstawiciele firmy mówią nam, że 3,0-litrowy sześciocylindrowy silnik twin-turbo będzie wybierany gdzieś w regionie 450 KM.

BMW twierdzi, że odświeżony M2 będzie oferował ten sam poziom osiągów co stary M2 C. Odziedziczy układ hamulcowy z M4 i będzie wyposażony w dach z włókna węglowego w celu zmniejszenia masy. Za dodatkową opłatą, przednie fotele kubełkowe z włókna węglowego wzmocnią sportową atmosferę wewnątrz kabiny. Skoro o tym mowa, w kabinie zostanie umieszczony zestaw wskaźników i ekran dotykowy z tego samego zakrzywionego kawałka szkła, co wszystkie BMW wyposażone w iDrive 8.

Podczas pracy nad prototypem odkryliśmy, że M2 ma te same adaptacyjne amortyzatory, a także opony o rozmiarze 275/35/19 z przodu i 285/30/20 z tyłu, co M4. W porównaniu do niższych wersji Coupe serii 2, przednie i tylne rozstawy kół zostały poszerzone o 2,1 cala (5,3 cm). Po usunięciu malowania w kolorze M nowy M2 powinien wyglądać bardzo agresywnie i mieć ulepszenie wizualne powyżej M240i.

READ  Amazon usuwa możliwość kupowania e-booków w swoich aplikacjach na Androida

Październik wciąż ma przed sobą długą drogę, więc mamy wrażenie, że BMW ma w przygotowaniu mnóstwo teaserów, które podkręcą szum wokół finału formuły M+ ICE.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top