Piłka nożna Ferenc zremisował z Koreą Południową po obronie oszałamiającego rzutu karnego Vica Easona

Na stadionie Orangetheory w Christchurch: Fern Football 1 (Szansa na żywo 13′) Korea Południowa 1 (Park Yi Eun 56′). HT: 1-0

Nazwij to rzutem kapitańskim: Kapitan futbolu Ferns i bramkarz Vic Eason znakomicie obronili rzut karny, aby uratować remis 1: 1 z Koreą Południową przed własną publicznością w Christchurch.

Eason przyznał karę w 82. minucie na Orangetheory we wtorek wieczorem, kiedy wywrócili Lee Geum-min do góry nogami.

Ale wspaniale nadrobiła zaległości, rzucając się w prawo, aby sparować rzut karny Son Hua-yeon, zanim została pochowana w niedźwiedzim uścisku ze strony kolegów z drużyny.

Oglądany przez sześciu zwycięzców Pucharu Świata w Rugby, drużynę Black Ferns, Football Ferns przegapił rzadką okazję do świętowania zwycięstwa nad wyżej notowanymi przeciwnikami, kiedy wczesny gol Leifa Chance’a został anulowany przez wyrównującą bramkę Korei Południowej.

Ale trenerka Jitka Klimkova była zadowolona z obrony Easona i uznała, że ​​zasłużył na punkt.

Powiedziała: „Ona jest niesamowitym bramkarzem.

„Co za wspaniały moment w jej życiu. Nigdy nie zapomni tej chwili, gdy uratowała PK przed rodziną, przyjaciółmi i fanami w jej rodzinnym mieście w Christchurch… Bez wątpienia na to zasługuje.”

Obrończyni Katie Bowen powiedziała, że ​​jej natychmiastową reakcją było „to nie w porządku” za złagodzenie rzutu karnego, ale byłam pewna, że ​​ma szansę go obronić, ponieważ Vic jest tak dobrym bramkarzem.

Bramkarz piłkarski Ferns Vik Eason obronił rzut karny w zremisowanym 1:1 meczu z Koreą Południową.

Kai Schwerer / Rzeczy

„Kiedy ją uratowałem, wszyscy byliśmy podekscytowani i świętowaliśmy razem z nią, ale moim następnym zmartwieniem było to, że była rzutem rożnym, więc odciągnąłem wszystkich od Vic, aby ustawić ich na pozycjach.

READ  W liczbach: historia dominacji All Blacks' Bledisloe Cup nad Wallabies

„Rozmawialiśmy o tym, a ona powiedziała:„ Posprzątałam swój bałagan ”i jestem z niej naprawdę dumna za to, ponieważ mogłoby to przejść jej przez głowę, przyznając karę.

Gol Park Yi-eun w 56. minucie ostatecznie zapewnił Korei remis 1: 1 Po tym, jak drużyna gości wygrała w sobotę pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami 1:0.

Paprociowy tłum piłkarski Vic Eason po tym, jak obronił rzut karny.

Petera Meachama/Getty Images

To było złamane serce dla Kiwi – którzy zajmują 22. miejsce na świecie do 18. w Korei – po tym, jak wyprzedzili ich w pierwszym kwartale.

Jeśli fani piłki nożnej Ferns jeszcze nie wiwatują, powinno to brzmieć: „Wszystko, co mówimy, to dać Liffowi szansę”.

Klimkova bardzo wierzyła w napastnika Glasgow Celtic. „Liv jest taką pewną siebie kobietą, kiedy mówi„ nie martw się, odłożę to ”, wtedy nie musisz się martwić. Czasami masz te gry, kiedy sprawy po prostu nie idą po twojej myśli, ale ja uwierz w jej umiejętności, a dzisiaj był jej dzień. Miała jeden dobry strzał i przeprowadziłem ją przez to.

Chance uderzył lewonożnego gracza w siatkę po tym, jak strzał Gabi Rennie został obroniony przez bramkarza, aby aktywować paprocie Po słabej porażce 1:0 z Koreą Południową w sobotę.

Pomocnik Football Ferns, Olivia Chance, świętuje swój gol w meczu z Koreą Południową.

Kilka doskonałych interwencji Easona utrzymało Fernsa na prowadzeniu aż do 57. minuty, kiedy Park Yi-eun odbił strzał z dystansu od Jang Se-ji.

Wciąż byli winni niepotrzebnie oddawania piłki, ale grali bardziej pozytywnie w posiadaniu piłki, a czasami w pierwszej połowie Koreańczycy musieli polegać na znakomitej osłonie kapitana Kim Hye-ri i innego środkowego obrońcy Lima Seon-joo .

Lewa obrona Fernsa była żywa w pierwszej grze, ale tym razem Liz Anton była bardziej zdeterminowana na lewej obronie, a Chance zapewnił więcej wsparcia, aby go wyśledzić.

READ  Uderzenie zamyka tętnicę żeglugową Wiadomości, sport, praca

Nadal potrzebowali czujności Easona, który świetnie obronił w pierwszej połowie, machając ręką, by odbić strzał Son Hwae-eun nad poprzeczką po znakomitym wzmocnieniu z lewej strony przez Choi Yu-ri i Lee Min-a.

Eason również zrobił wystarczająco dużo, by wyrwać strzał Lima nad poprzeczką z niewielkiej odległości, a Lee Geum-min powinien był wyrównać tuż przed przerwą, ale oddała strzał nad poprzeczką.

Eason ponownie obroniła, uderzając po przerwie w jej blisko środkowej bazy, po czym została powalona za remisową bramkę.

Paprocie trochę poszczęściły się w drugim zaklęciu.

Eason był prawie zawstydzony po tym, jak został przyłapany na posiadaniu w godzinie gry, ale najlepszy strzelec Korei Południowej Lee Min-a strzelił obok bramki, a Mikaela Moore prawie wbiła piłkę do własnej bramki.

Ale Eason przypieczętowała zasłużony punkt swoim bohaterstwem.

Południowokoreański bramkarz Kim Jong-mi ratuje przed napastnikiem Football Ferns Gabi Rene.

Wielka chwila

Właściwie dwa punkty zwrotne. Gol Leifa Chance’a w 13. minucie po dobrym kontakcie i Eason obronił rzut karny.

Ocena meczu

8,5/10: O wiele bardziej płynny i od końca do końca niż sobotnia rozczarowująca porażka 1: 0.

najlepszy gracz

Eason nie może zostać pominięty. Nie tylko za jej rzut karny, który zmienił grę, ale także za jej fantastyczny zwrot w pierwszej połowie. Chance zasługuje na pochwałę za bramkę, Betsy Hassett była zajęta jak zawsze w środkowej pomocy, Katie Bowen ponownie skutecznie zakotwiczyła się w obronie, a Gabby Rennie nie przestawała biegać z przodu.

Wielkie zdjęcie

Taki pozytywny wynik, jeśli nie wynik końcowy, był potrzebny drużynie piłkarskiej Ferns, aby zwiększyć zaufanie opinii publicznej przed mistrzostwami świata.