Podaż iPhone’a 13 nie nadąży za popytem do lutego 2022 r.

Jabłko Dyrektor wykonawczy Tim gotuje Niedawno ostrzegł, że brak składników ma większy wpływ, niż oczekiwała firma, z iPhone 13 Ograniczenia wyświetlania oprócz tych, które mają wpływ IPAD I Prochowiec.

Nowy raport dotyczący łańcucha dostaw wskazuje, że do lutego przyszłego roku podaż iPhone’a 13 nie będzie nadążać za popytem…

tło

Pandemia, rosnące zapotrzebowanie na chipy w sektorze motoryzacyjnym oraz długie ramy czasowe potrzebne do wprowadzenia nowych mocy produkcyjnych chipów online przyczyniły się do powstania globalnego niedoboru chipów.

Firma Apple była lepiej izolowana niż większość firm ze względu na konstrukcję własnych chipów i siłę nabywczą, która pozwala mu negocjować priorytetowe dostawy, nawet i W tym cała produkcja linie Dedykowany do zamówień Apple. Jednak brak chipów wpływa przede wszystkim na to, co Apple nazywa „starymi węzłami” – nieciekawe, ale ważne chipy według standardów branżowych, takich jak sterowniki ekranu.

Firma po raz pierwszy ostrzegła w kwietniu przed możliwymi niedoborami Wpływ na produkcję iPada i Maca, dodając później, że trafiłaby również produkcja iPhone’a. W ostatniej rozmowie o zarobkach Tim Cook ujawnił problemy serialu Kosztowało firmę około 6 miliardów dolarów Ostatni kwartał.

Sytuacja w kwartale świątecznym jest nadal nieprzewidywalna, a Apple ponownie odmówił podania wskazówek dotyczących zarobków z tego powodu.

Raport dotyczący łańcucha dostaw iPhone’a 13

Bezpłatny system subskrypcji Liczby Raport stwierdza, że ​​​​podaż iPhone’a 13 pozostanie ograniczona w tym kwartale i w następnym. Jednak na końcu tunelu jest światło.

Niedobór komponentów IC, który pojawił się na początku października w przypadku iPhone’a 13, stopniowo maleje, ponieważ dostawcy zwiększają produkcję, ponieważ monterzy są na dobrej drodze do zwiększenia produkcji do lutego przyszłego roku, aby zaspokoić ostateczny popyt, według źródeł łańcucha dostaw.

„Ostateczny popyt” oznacza tutaj, że podaż i popyt będą w równowadze.

READ  Zespół „Overwatch 2” rozwiązał kilka problemów z serwerem, ale na razie należy spodziewać się kolejek

Z najnowszych raportów wywiadu rynkowego wynika, że ​​Apple wyprzedził teraz Xiaomi Zajmuje drugie miejsce w globalnych dostawach smartfonów. Jeden oddzielny pokazuje niewielki wzrost udziału w rynku w Stanach Zjednoczonych oraz Gwałtowny wzrost w Europie. Ostrzegano nas jednak o tym Ważnym czynnikiem jest tutaj czas.

Zdjęcie: brar saj/Unsplash

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *