Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl: Kompletny przewodnik po treningu EV

Pokémon to jedna z najbardziej dostępnych serii gier na rynku. Prosta koncepcja znajdowania, łapania i walki z potworami jest łatwa do zrozumienia dla prawie każdego. Jasne, jest to gra RPG z takimi rzeczami, jak gatunki, słabości i zalety, ale jest bardzo łatwa do zrozumienia. Większość graczy, nawet jeśli nigdy wcześniej nie grała w inną grę RPG, prawdopodobnie zrozumie, że ataki ognia bardziej zranią trawę, a woda bardziej zrani ogień. W tym samym czasie, Pokemon Genialny Diament i lśniąca perła Jest również przeznaczony dla najbardziej zagorzałych fanów, którzy naprawdę lubią zagłębiać się w mechanikę bitewną w grze.

EV i IV to dwa terminy, o których większość zwykłych graczy nie wie, a nawet naprawdę się nimi przejmuje. W szczególności EV lub wartości wysiłku są ważne tylko dla osób, które chcą zabrać swoje Pokémony z drużyny na poważne bitwy online lub dla tych, którzy po prostu lubią pomysł stworzenia najpotężniejszej możliwej wersji swojego ulubionego kieszonkowego potwora. Zagłębianie się w systemy może być trochę onieśmielające, szczególnie dla tych, którzy uczą się ich po raz pierwszy, dlatego przygotowaliśmy ten kompletny przewodnik dotyczący szkolenia pojazdów elektrycznych w Pokemon Genialny Diament i lśniąca perła.

Zobacz więcej

Czym są pojazdy elektryczne?

Wartości wysiłku, w skrócie EV, są bezpośrednio związane z sześcioma podstawowymi statystykami Pokémona. Wszystkie są dobrze znane i składają się z HP, Ataku, Obrony, Specjalnego Ataku, Specjalnej Obrony i Szybkości. Za każdym razem, gdy Pokémon osiąga poziom, widzisz, jak te statystyki się poprawiają. W końcu ta statystyka osiągnie maksymalny poziom, który możesz poprawić poprzez normalne poziomowanie. W tym miejscu w grę wchodzą szkolenia dotyczące pojazdów elektrycznych i pojazdów elektrycznych.

Pojazdy elektryczne są prawie niewidoczne dla gracza, co ma sens, ponieważ byłoby to przytłaczające i niepotrzebne dla większości zwykłych graczy. Ta ukryta statystyka odgrywa ogromną rolę w potencjale twojego Pokémona. Zdobywając EV, możesz zwiększyć statystyki swojego Pokémona poza ten maksymalny poziom, ale nie w nieograniczonym stopniu. Każdy pojedynczy Pokémon może osiągnąć maksymalnie 510 EV w swoich statystykach, przy czym każdy z nich ogranicza się do 252 punktów, więc nie możesz stworzyć Pokémona z maksymalną liczbą EV na statystykę. Co najwyżej możesz uzyskać maksymalnie 2 statystyki, a pozostałym pozostanie 6 EV.

Jak znaleźć EV . Pokémona

Rozważ statystyki Hauntera.

Ponieważ liczba EV, które Pokémon może uzyskać, jest ograniczona, oczywiście najpierw będziesz chciał wiedzieć, jak je rozprowadzić. Niestety, nie ma sposobu, aby poznać dokładny rozkład liczbowy EV twojego Pokémona, ale zamiast tego możesz uzyskać ogólny pomysł i stamtąd pracować. Aby to zrobić, otwórz menu, wybierz Pokemony, wybierz pokemona, którego chcesz sprawdzić, i wybierz Sprawdź podsumowanie. Na tej stronie przejdź do ikony w kształcie sześciokąta i naciśnij x Aby zobaczyć wizualną reprezentację ich pojazdów elektrycznych.

READ  Tecno Camon 18P ma również ekran 120 Hz i układ Helio G96, Camon 18 stawia na 90 Hz

Chociaż ten wykres nie jest doskonały, pokazuje, jak dotychczas były dystrybuowane Pokémon EV. Ponadto, jeśli obok statystyki znajduje się gwiazdka, oznacza to, że ma maksymalne EV.

Różne sposoby trenowania Pokémon EV

Luxio używa elektrycznego ataku w Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl.

Niezależnie od tego, czy wiesz o tym, czy nie, zdobędziesz EV dla wszystkich swoich Pokemonów, po prostu grając w grę. To jest dobre i męczące. To dobra rzecz w tym sensie, że możesz to zignorować, jeśli chcesz i nie cierpisz z powodu żadnych wad, ale jest źle, jeśli próbujesz trenować Pokémona w określonych statystykach. Automatycznie zdobędziesz EV za każdym razem, gdy zdobędziesz XP walcząc z innym Pokemonem, co oznacza, że ​​sprawisz, że zemdleją na wolności lub przeciwko bossowi NPC, albo zdobędziesz jednego na wolności. Rywalizuj z innym ludzkim graczem lokalnie lub online, przyzwyczajenie Zarabiasz dowolne pojazdy elektryczne.

Pojazdy elektryczne, podobnie jak tradycyjne XP, korzystają z tego samego systemu współdzielenia XP. Ponownie, jest to dobre dla zwykłych graczy, ale może być złe dla hardkorowych, ponieważ cała twoja drużyna otrzyma EV w każdej bitwie. Jeśli trenujesz wiele Pokémonów na tym samym EV, to świetnie, ale jeśli nie, po prostu chcesz przynieść Pokémona, którego chcesz zdobyć, aby uzyskać konkretne EV, dla których grindujesz.

Teraz, w przeciwieństwie do innych statystyk, EV, które otrzyma Pokémon, nie zależy od rodzaju Pokémona, ale od tego, jakim Pokémonem są Pokonać. Tak więc, jeśli konkretnie próbujesz wyszkolić Pokemona, powiedzmy HP, jest konkretny Pokemon, którego będziesz musiał upolować i zmielić, aby zwiększyć ten status EV, a nie jakikolwiek inny typ. Dostępnych jest wiele wykresów z tym, co oferują Pokémon EV, ale damy ci jeden dla każdej sytuacji, która naszym zdaniem jest bardzo łatwa do przyjęcia i zmielenia, gdzie je znaleźć i ile oferują EV dla tej statystyki:

 • HP: Gastradon – Trasa 218 – 2 EV
 • Atak: Kricketune — Trasa 210 i Trasa 212 — 2 EV
 • Obrona: Graveler – Iron Island i Mt. Coronet — 2 EV
 • Atak specjalny: Gravarig — Valor Lake Front — 2 EV
 • Obrona specjalna: Tentacruel – Trasa 223 – 2 EV
 • Prędkość: Floatzel — trasa 218 — 2 EV

Maksymalna liczba EV, jaką Pokémon może cię nagrodzić, to trzy, jednak EV często są dzielone między wiele statystyk, co utrudnia szkolenie konkretnego Pokémona.

Gdy już wiesz, w jakim celu trenujesz Pokémona, istnieją trzy sposoby na przyspieszenie treningu EV. Odbywa się to za pomocą różnych pierwiastków, witamin i albuqueros.

READ  Ponieważ sprzedaż sprzętu Switcha spada, jak długo Nintendo może opóźnić „Switch 2”?

zachowane przedmioty

Kup kostkę elektryczną.

Pokemon Genialny Diament i lśniąca perła Zawiera wiele różnych przedmiotów, które możesz dać swojemu Pokemonowi jako przedmiot w niewoli, który da mu różne wzmocnienia. Obejmuje to specjalny zestaw siedmiu przedmiotów zaprojektowanych specjalnie w celu zwiększenia liczby EV wygrywanych w każdej bitwie. Pierwsza jest najbardziej wyjątkowa, ale jest też najsłabsza w grupie. Macho Brace jest świetne, jeśli nie masz dostępu do innych przechowywanych przedmiotów lub nie masz dokładnie tego, czego potrzebujesz. Po zakontraktowaniu Pokémon otrzyma podwójną liczbę EV z dowolnej bitwy. Możesz zdobyć Macho Brace w Pastoria City. Udaj się do domu na północ od Pokémart i porozmawiaj z Bug Catcherem w środku. Jeśli możesz pochwalić się wszystkimi trzema Burmy’mi, co przekłada się na posiadanie jednego z każdego rodzaju na twojej imprezie, dadzą ci ten przedmiot za darmo.

Wszystkie pozostałe 6 elementów dotyczy zwiększania liczby EV, które otrzymujesz za określone statystyki. tutaj są:

 • Waga mocy – Daje +8 punktów EV na walkę.
 • Power Bracer – Daje +8 EV do ataku na walkę.
 • Energy Belt – Daje +8 EV obrony na walkę.
 • Siła Soczewki – Daje +8 EV Ataku Specjalnego na walkę.
 • Power Band – Daje +8 EV dla specjalnej obrony na walkę.
 • Power Anklet – Daje +8 EV Speed ​​na walkę.

Osiem dodatkowych EV w każdych warunkach to o wiele więcej, niż można uzyskać z Macho Brace, co czyni je idealnymi przedmiotami do grindowania EV. Wszystkie te przedmioty należy kupić w Battle Park. Dostęp do tego obszaru można uzyskać dopiero po zdobyciu tytułu Mistrza i pokonaniu Elitarnej Czwórki. Każdy z nich kosztuje również 10 Punktów Bitewnych, więc będziesz musiał zmielić kilka, aby zdobyć je wszystkie.

witaminy

Kup witaminy z pokemonów.

Witaminy to szybki, łatwy i prosty sposób na trafienie każdego Pokemona EV. Witaminy można znaleźć na całym świecie w wielu sklepach, takich jak dom towarowy w Filston. Jest to drogie, ale każdy Pokémon, którego dasz, natychmiast da ci 10 EV w określonym stanie. Różne witaminy, które możesz otrzymać, to:

 • HP UP – Zapewnia 10 HP EV.
 • Protein – Daje 10 EV ataku.
 • Żelazo – daje 10 związków obronnych.
 • Calcium – Daje 10 związków do specjalnego ataku.
 • Cynk – Daje 10 specjalnych związków obronnych.
 • Karbus – Daje 10 prędkości EV.

Poker

Pokémon zainfekowany Pocrossem.

Wreszcie jest wirus Pokémon, w skrócie Pokérus. W przeciwieństwie do większości wirusów, ten jest naprawdę dobry do łapania i rozprzestrzeniania się wśród twojego Pokemona. Zainfekowany wirus zachowuje się jak Macho Brace i podwaja przyrost EV twojego Pokémona. Ponieważ nie jest to przedmiot do niewoli, możesz łączyć efekty Pokérusa z przedmiotem energetycznym, aby uzyskać mnóstwo EV w mgnieniu oka.

READ  Produkty technologiczne, które były zszokowane i zagubione na targach CES 2022 • Projekty hoteli

Jedynym minusem tej metody jest to, jak rzadko zdarza się łapanie bokerów. Nie możemy potwierdzić dokładności tych liczb, ale większość z nas zgodzi się, że szanse na złapanie wirusa po każdej walce wynoszą 1 na 21.845. Niezależnie od tego, czy ta liczba jest dokładna, czy nie, szanse są bardzo niskie. Jeśli jednak zdobędziesz go na jednym ze swoich Pokémonów, możesz rozprzestrzenić go na resztę swojej grupy, kontynuując walkę z większą liczbą Pokémonów. Jednak wirus nie pozostanie w stanie aktywnym, ponieważ Pokémon może go rozprzestrzeniać na zawsze. Po około dniu znowu szczegóły wydają się tutaj niejasne, zainfekowany Pokemon nie będzie już zaraźliwy. Na szczęście każdy Pokémon, który zaraził się wirusem, niezależnie od tego, czy jest aktywny, czy nie, zachowuje korzyści wynikające z trwałego podwojenia przyrostu EV.

Jeśli chcesz zatrzymać Pokémona z aktywnym Pokerosem przez dłuższy czas, przechowywanie go na komputerze utrzyma go na stałe w tym aktywnym i zaraźliwym stanie. Będziesz jednak musiał go podnieść, aby użyć go w bitwie, aby rozpocząć rozmieszczanie go w swojej drużynie.

Jak zresetować pokemony EV

Zbieraj jagody i gotuj w Poffinie.

Ponieważ EV mają limit i być może przypadkowo otrzymałeś EV w niewłaściwych statystykach dla Pokémona, którego chcesz rozpocząć trening EV, musisz wiedzieć, jak możesz zresetować EV Pokémona, aby zacząć od nowa. Jest sposób, żeby nie trzeba było kupować nowego i zaczynać od zera. W grze jest kilka bardzo specyficznych jagód, które działają jak witaminy, ale tylko w przeciwnym kierunku. Każdy, którym karmisz wolę Pokemona pomniejszyć Ich pojazdy elektryczne mają tę konkretną statystykę o 10. Jagody, których szukasz, to:

 • Boomig Berry — zmniejsza PW EV o 10.
 • Kelpsy Berry – zmniejsza liczbę atakowanych pojazdów elektrycznych o 10.
 • Qualot Berry – Zmniejsza pojazdy elektryczne obronne o 10.
 • Hondew Berry – Zmniejsza atak pojazdów elektrycznych o 10.
 • Grepa Berry – Zmniejsza pojazdy elektryczne obrony specjalnej o 10.
 • Tomato Berry – Zmniejsza prędkość pojazdów elektrycznych o 10.

Użyj go, aby uzyskać jak najwięcej, ponieważ chcesz, aby wszystkie 510 możliwych pojazdów elektrycznych, które możesz dać swojemu Pokemonowi, były najbardziej efektywne.

Rekomendacje redaktorów
Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top