Polak Nolan Carey odniósł dwa zwycięstwa w mokrym turnieju stanowym klasy B

Polak Nolan Carey odniósł dwa zwycięstwa w mokrym turnieju stanowym klasy B

FREEPORT — Ulewny, nieprzerwany deszcz przez większość popołudnia i temperatury sięgające czterdziestu stopni sprawiły, że stanowe mistrzostwa klasy B w lekkiej atletyce we Freeport High wydawały się pierwszym spotkaniem sezonu, a nie ostatnim.

„To była najgorsza pogoda, jaką kiedykolwiek miałem na jakimkolwiek mitingu, zawodach stanowych” – powiedział Nolan Carey z Polski, który wygrał bieg na 110 metrów przez płotki (14,64 sekundy) i 300 przez płotki (42,52 sekundy). Czas rozstawienia Careya w biegu na 110 przez płotki, 14,50, był tuż poniżej rekordu stanu, 14,53.

„Miałem aquaplaning jak samochód w tym finale (110). To był bardzo szybki finał. Mówię wam, co by było, gdyby była dobra pogoda (pobiłbym rekord). Czułem się naprawdę dobrze. Nie kontroluj pogody – powiedział Jerry.

Stephen Bear Leavitta był drugi na 110 przez płotki i czwarty na 300.

Pomimo niesprzyjających warunków kilku sportowców ustanowiło rekordy klasy B, w tym Matt Charpentier z Yorku, który pobił rekord w pchnięciu kulą, który utrzymywał się przez ponad cztery dekady.

W swoim trzecim rzucie tego dnia Charpentier rzucił 60 stóp, 11 1/4 cala, pobijając znak 59-1 3/4 ustanowiony przez Jima Dawsona z Lawrence’a w 1979 roku. Charpentier był o trzy czwarte cala od rekordu. Na zeszłorocznym spotkaniu stanowym dwukrotnie pobił rekord, rzucając 60-0 w drugiej próbie.

Rekordy stanu Maine można ustanowić tylko na mistrzostwach stanu.

„Odkąd rzuciłem 60 stóp, 7 1/2 cala trzy tygodnie temu, idę teraz ćwiczyć, aby trafić 60 stóp za każdy rzut, abym mógł iść na każde spotkanie i rzucić taką liczbę. Byłem bardzo konsekwentny w praktyce i dzisiaj to pokazało”, powiedział Charpentier, który wygrał dyskowcem rzutem 158-8. „Cały stres, który miałem, zniknął. Mogłem uderzyć mocno. Mój ostatni rzut w eliminacjach, mogłem po prostu odpuścić i staraj się bardziej niż kiedykolwiek”.

READ  Białoruś twierdzi, że polski helikopter naruszył przestrzeń powietrzną, Warszawa zaprzecza | Wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej

Chociaż niektóre wydarzenia zostały przełożone z powodu pogody, żaden mistrz drużyny nie został koronowany. Skok o tyczce dziewcząt i chłopców oraz skok wzwyż mężczyzn odbędą się w miejscu, dniu i godzinie, które zostaną określone przez Stowarzyszenie Dyrektorów Maine. Nieoficjalnie dziewczyny z Yorku pokonały Mount Desert Island 98-62 i zdobyły wystarczającą liczbę punktów, aby zdobyć drugi tytuł z rzędu. Greeley jest trzeci z 60 punktami, a Freeport jest czwarty z 58 punktami.

Po stronie chłopców Leavitt prowadzi z 79 punktami, a następnie York (73), Greeley (61) i Freeport (50).

Wraz z wysokimi wynikami Pierre’a, chłopcy Leavitt mieli trzech wicemistrzów. Na 100 m Mason Henderson i Dayton Calder zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce, a Polak Nick Carey zajął szóste miejsce.

Henderson zajął drugie miejsce w biegu na 200 metrów, a na podium stanęło pięciu biegaczy terenowych. Polak Nick Carey zajął czwarte miejsce, jego kolega z drużyny Giovanni Warren siódmy, Calder szósty, a kolega z drużyny Logan Berube ósmy.

Polska sztafeta 4×100 w składzie Nick Carey, Katyń Langlois, Warren i Nolan Carey pokonała trzeciego Leavitta (Berube, Wade Desrosiers, Calder i Henderson).

Dwóch sportowców, Gary Drake z Yorku i Henry Horne z Freeport, zdobyło potrójną koronę na wyczerpującym dystansie, zabierając do domu tytuły na 1600, 800 i 3200. Drake obronił tytuły z 2022 roku na 1600 (5:05,54) i 3200 (11:12,55). Jego zwycięski czas 800 to 2:17,71.

„Myślę, że bardzo się denerwowałem przed 800, ponieważ przebiegłem go tak mało i wiedziałem, że mam w nim solidną konkurencję. Kiedy dotarłem do linii, nie padało, więc po prostu puściłem nogi” – powiedział Drake.

Wielki dzień Horne’a rozpoczął się wynikiem 4:24,01 na 1600, wyprzedzając Carter Libby z Grey-New Gloucester.

„To zdecydowanie gra mentalna. Nie chcę jechać tak szybko. Nie chcę zjeżdżać z toru. To po prostu zła pogoda. Po prostu staram się jechać tak wolno, jak to możliwe i wygrać” – powiedział Horn. Deszcz sprawił, że zabawa była dużo przyjemniejsza. To był z pewnością pamiętny mecz.

READ  Max Semerkovsky wraca do Polski, gdy wojna na Ukrainie „pogarsza się”

Horn wygrał zarówno 800 (2:01,83), jak i 3200 (9:52,57) mocnymi kopnięciami w rundzie finałowej.

Ashlyn Bowlin z Gardiner wygrała chód na 1600 dziewcząt w czasie 7:12,15, bijąc stary rekord klasy B, który wynosił 7:26,07. Czas Poulina wygrałby wyścig chłopców o 28 sekund.

„Jest naprawdę zimno i zdecydowanie musiałem ciężko pracować, aby się tam dostać, ale dotarłem” – powiedział Poulin. „Nie myślałem o (nagraniu) do końca. Wiedziałem, że mam duże szanse. Naciskam, aż wiem, że to mam.

Miles Burr z Mount Desert Island ustanowił rekord na 200 m z czasem 22,18. Burr wygrał 100 w 11 sekund, przyćmiewając rekord, który ustanowił w zeszłym roku (10,95).

„To było dobre 200. Moje bloki trochę spadły, więc je podniosłem. To był dobry czas. To był świetny czas” – powiedział Burr.

Avery Baker-Schlendering z Freeport pokonała 5:4 w skoku wzwyż dziewcząt, nie trafiając w próbie 5:6, co pobiłoby rekord klasy B. Ponownie pogoda była czynnikiem.

„Na początku było dobrze, deszcz był trochę ulewny, więc przed matą była kałuża. Wahałem się trochę bardziej w moim podejściu, co zaowocowało dwoma kolejnymi próbami i nie mogłem wziąć 5-6” – powiedział.

Abby Noble z Yarmouth zdobyła parę tytułów, wygrywając 100 (13,08 s) i 200 (27,27).

Olivia Pratt z MDI wygrała pchnięcie kulą (34-3) i dyskiem (105-7). Corbin Flewelling ze Starego Miasta skutecznie obronił tytuły w skoku w dal chłopców (21-9 1/2) i trójskoku (44-1).

Licytacją Leavitta dla dziewcząt była Serah Fish, która zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 i 300 przez płotki oraz czwarte w skoku wzwyż.

Grey-New Gloucester senior Lorenza Piper (32-0), wieloletnia zawodniczka w rzutach, zajęła trzecie miejsce w pchnięciu kulą dziewcząt.


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Po przesłaniu adresu e-mail konta wyślemy wiadomość e-mail z kodem resetowania.

„Poprzedni

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *