Polak Świątek zakwalifikował się do finału French Open. Zwycięska passa trwa do 34

Polak Świątek zakwalifikował się do finału French Open.  Zwycięska passa trwa do 34

Rozstawiona z numerem 1 Iga Świątek dotarła do drugiego finału French Open i przedłużyła swoją zwycięską passę do 34 meczów, pokonując 20. rozstawioną Darię Kasatkinę 6-2 6-1 w słoneczne i burzliwe popołudnie w czwartek.

Półfinały miały 2 wszystko po 20 minutach, zanim Świątek użyła swoich ciężkich forhendów, umiejętności szybkich kopnięć i rozróżnienia na wszystkich kortach, aby przejąć kontrolę w pięciu grach. Po tym, jak 20-miejscowy Kasatkina wybrał jeden mecz, Świątek miał swoje ostatnie pięć meczów.

Mecz zakończyła z 22 zwycięzcami, ponad dwukrotnie większą niż 10. Kasatkina. Świątek również odegrał kluczową rolę, ograniczając swoje niewymuszone błędy do 13.

W sobotnim finale Świątek zmierzy się z 18-letnią Amerykanką Coco Gauff lub 28-letnią Włoszką Martiną Trevisan. Miały się odbyć w półfinale później w czwartek.

Świątek, która we wtorek skończyła 21 lat, walczy o swój drugi tytuł wielkoszlemowy. Drugi pojawił się w Roland Garros w 2020 roku.

Półfinały mężczyzn odbędą się w piątek. 13-krotny mistrz French Open Rafael Nadal zmierzy się z trzecim Alexandrem Zverevem, a mistrz US Open z 2014 roku Marin Cilic zmierzy się z ósmym Casperem Ruudem.

Świątek wygrała pięć ostatnich turniejów, ostatni raz przegrała w lutym z mistrzynią French Open 2017 Jeleną Ostapenko. Jedyny polski gracz, który wygrał ważny singlowy tytuł w tenisie, ma teraz dobrą passę dorównującą Serenie Williams w 2013 roku. Jedyną najdłuższą passą stulecia była 35-meczowa seria niepokonanej Venus Williams w 2000 roku.

Czwartkowy mecz półfinałowy, rozgrywany przy temperaturze ok. 25 stopni Celsjusza, był czwartym meczem Świątka i Kasatkiny w 2022 roku. Świątek brał każdy z pierwszych trzech setów w setach prostych, jednocześnie pozwalając Kasatkinie na zdobycie Total. tylko suma. 11 meczów.

Wszyscy trzej wcześniej pojawili się na twardym korcie. Po wygraniu ćwierćfinału Kasatkina została zapytana, czy lepiej czuje się w starciu ze Świątkiem na glinie.

READ  Związek potępia „niedorzeczne” warunki głosowania w QTIS Jewel

Cóż, jest dobra na twardych kortach, jest dobra na glinie, więc to nie ma znaczenia. Ale myślę, że najlepiej zmierzyć się z tym na błocie. Kasatkina odpowiedział: Zrobiłem już dobry bieg po błocie, więc dobrze się tu czuję.

I zobaczmy. Zobaczmy. Nie jestem Nostradamusem. Na szczęście nie widzę przyszłości. Myślę, że to dobrze, jeśli tego nie widzisz.

W tym przypadku może tak być.

Z 2 all, Kasatkina miał 27 minut na wygranie kolejnego meczu. Świątek uciekła w pierwszym secie, a w drugim prowadziła 1:0, podobnie jak dzień wcześniej w ćwierćfinale z 11. rozstawioną Jessicą Pegulą.

Kasatkina, Rosjanka, która nie zostanie wpuszczona do Wimbledonu z powodu inwazji jej kraju na Ukrainę, nie opuściła grupy na French Open do czwartku.

Ale Świątek wygrała swoje ostatnie 13 konkursów ze swoimi 20 najlepszymi przeciwnikami w rankingu WTA, tracąc po drodze tylko jednego seta.