Polowanie na lisy: 12-letni golfista Bailee Tip-Tarau zaoferował życiową szansę na zmierzenie się z Ryanem Foxem

Polowanie na lisy: 12-letni golfista Bailee Tip-Tarau zaoferował życiową szansę na zmierzenie się z Ryanem Foxem

12-letni uczeń, Baili Tepa Tarucierpiący na autyzm, pochodzący z małego wiejskiego miasteczka w Zatoce Obfitości, wywołał sejsmiczną falę uderzeniową na scenie golfowej w Nowej Zelandii, zdobywając tytuł mistrza kraju na Aims Games po rozegraniu w życiu zaledwie trzech rund golfa.

Teraz stanął przed życiową szansą, gdy zawodowy golfista Kiwi, Ryan Fox, podszedł do cudownego dziecka z Bay of Plenty i zapytał, czy mógłby go caddywać podczas tegorocznej imprezy Chasing the Fox w Royal Auckland and Grange Golf Club.

Na nagraniu Fox pogratulował Bayleyowi zwycięstwa i poprosił go, aby pomógł mu nieść torbę na imprezie.

„Jesteś prawdziwą inspiracją dla golfistów w Nowej Zelandii. W świetle tego osobiście chciałbym zaprosić Cię do pomocy dla mnie jako caddy w Chasing the Fox”.

Powiedział, że podczas zeszłorocznej imprezy rozegrano świetną grę w golfa i było to okazją do spotkania z kilkoma gwiazdami Nowej Zelandii.

„Mamy nadzieję, że uda jej się to osiągnąć w tym roku”.

Dumny dziadek z wnukiem Baileyem Tepą Taru.  Zdjęcia: Jimmy Troughton
Dumny dziadek z wnukiem Baileyem Tepą Taru. Zdjęcia: Jimmy Troughton

Chasing the Fox jest reklamowany jako „Ryan Fox vs the Best of the Rest” – sześciodołkowe wydarzenie golfowe, w którym biorą udział drużyny legend sportu, komików i innych znanych Nowozelandczyków, którzy zmierzą się z Foxem.

Zeszłoroczne wydarzenie zakończyło się faktem, że były premier Nowej Zelandii Sir John Key doznał rany kłutej, co wprawiło publiczność w delirium i wywołało sensację w mediach społecznościowych.

Key, jego syn Max i David Seymour utworzyli zespół Politics, a Justin Marshall, Mark Richardson i Leon McDonald utworzyli zespół Legends.

Nie ogłoszono jeszcze składów drużyn na edycję 2023 – ale znajdą się w niej przedstawiciele rugby, krykieta, politycy, olimpijczycy, weterani Nowej Zelandii i komicy. Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia, a Fox zmierzy się z sześcioma drużynami w imię akcji charytatywnej, zbierając pieniądze dla fundacji I Am Hope.

READ  Oszałamiająca polska osoba po amputacji Oleksie zdobywa nagrodę Puskasa za najlepszą bramkę

Oprócz zdobycia tytułu indywidualnego na Aims Games, Bailee Tepa-Tarau pomógł swoim kolegom ze szkoły Pedro Robinsonowi i Lincolnowi Rartito zdobyć także tytuł drużynowy. Chłopcy ze szkoły Taniatua grali z uczniami ze szkół z całej Nowej Zelandii.

„To, co kocham w golfie, to uderzanie mojego kierowcy” – powiedział Bailey.

„Marzyłem o przyjeździe tutaj i zdobyciu pierwszego miejsca. Świetnie się bawiłem. „

Pod koniec ubiegłego miesiąca grupa pasterzy przybyła do szkoły Tanatoa, aby wręczyć trio prezenty i aroha.

Mając wcześniej pożyczone kije, on i jego koledzy z drużyny otrzymali zestaw własnych, a także ciągłe szkolenia. Firma Waiotahi Contractors z Whakatāne kupiła nowy zestaw kijów Bayleigha, a także pudełko piłek golfowych z nadrukowanym jego imieniem.

Golf New Zealand i jego partnerzy zapewnili także chłopcom odzież, buty i piłki golfowe Titleist — Bailey i jego koledzy z drużyny przed sukcesem chodzili po polu golfowym w butach do koszykówki.

Will Toogood jest redaktorem sportowym online Herold Nowej Zelandii. Wcześniej pracował w zespole cyfrowym Newstalk ZB oraz w Waiheke’s Wiadomości z Zatoki PerskiejRelacja ze sportu i wydarzeń.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *