Polski ukryty rynek dla amerykańskiego eksportu produktów rolnych

Dane amerykańskiego Census Bureau dotyczące eksportu hurtowego, pośredniego i konsumenckiego (BICO) wysyłały amerykańskie informacje o handlu żywnością i produktami rolnymi bezpośrednio do Polski. Nie zmierzył jednak znacznej ilości amerykańskiego agrobiznesu, który wpłynął do Polski przez porty zachodnioeuropejskie.

Według BICO amerykańscy dostawcy wysłali do Polski 164 miliony amerykańskiej żywności i produktów rolnych do 2020 roku. Jednak według Centralnego Urzędu Statystycznego (CSO) w Polsce mierzy on handel z kraju pochodzenia i w związku z tym reprezentuje handel bezpośredni i pośredni, z Polską o 506 mln USD w żywności i rolnictwie w USA do 2020 r. FAS Warszawa zachęca USDA oraz innych eksporterów i partnerów żywności i produktów rolnych z USA do spojrzenia poza dane BICO i przeglądu różnych źródeł danych przy rozważaniu alokacji zasobów i strategii rozwoju rynku w Polsce.

Stany Zjednoczone są 17. największym dostawcą żywności i produktów rolnych do Polski. Towary z USA płyną bezpośrednio do Polski ze Stanów Zjednoczonych lub głównie przez inne porty UE (UE) w Holandii i Niemczech. Ponieważ dane BICO odnoszą się tylko do bezpośredniego handlu z USA w przypadku Polski, nie odzwierciedlają znaczącego wolumenu handlu z USA przesyłanego przez dystrybutorów w Rotterdamie, Bremerhaven i innych głównych miastach portowych Europy Zachodniej. W rezultacie dane GUS Post Poland obejmują handel bezpośredni i pośredni, co bardzo dokładnie odzwierciedla polski popyt na żywność i rolnictwo w USA.

Według danych GUS, polscy importerzy mają pozyskać 506 mln dolarów amerykańskiej żywności i produktów rolnych do 2020 roku.

Kliknij tutaj, aby przeczytać pełny raport.

READ  Polska pokonała East Liverpool | Wiadomości, sport, praca

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *