Powody deportacji Novaka Djokovica ujawniły, że numer jeden na świecie planuje pozwać rząd australijski o 6 mln dolarów

Novak Djokovic sprawdza swoje dokumenty po przybyciu do Belgradu po deportacji z Australii.

Darko Bandik/AFP

Novak Djokovic sprawdza swoje dokumenty po przybyciu do Belgradu po deportacji z Australii.

Minister Imigracji Alex Jastrząb Musi być usatysfakcjonowany potencjalnym ryzykiem dla „zdrowia, bezpieczeństwa lub porządku” społeczeństwa Aby anulować wizę Novaka Djokovica, mówi Sąd Federalny.

Panel trzech sędziów opublikował pełne uzasadnienie swojego orzeczenia Jednogłośnie przeciwko najlepszemu tenisiście na świecie, aby odzyskać wizę.

Publikacja orzeczenia następuje tego samego dnia słońce Podobno Djokovic rozmawiał ze swoim zespołem prawnym na temat pozwu australijskiego rządu o kwotę 6 milionów dolarów.

Brytyjska gazeta twierdzi, że liczba ta obejmuje całkowitą kwotę nagród Australian Open, którą Djokovic wydałby, gdyby wygrał. Australian Open.

Czytaj więcej:
* Australian Open: Chaos w remisie kobiet, gdy wielkie niespodzianki spowodowały odejście trzeciego i szóstego rozstawienia
* Novak Djokovic jest jednym z zaledwie trzech z 200 najlepszych graczy, którzy nie zostali zaszczepieni
* Novak Djokovic akceptuje swój los po przegranym procesie sądowym, zastępując go w turnieju Australian Open o światowy numer 150
* Novak Djokovic był rozczarowany, gdy sąd odrzucił jego próbę pozostania w Australii
* Harmonogram: Oferta Novaka Djokovica do rywalizacji w Australian Open

„Nie jest faktem, że pan Djokovic stanowi zagrożenie dla zdrowia, bezpieczeństwa lub dobrego porządku społeczności australijskiej; chodzi raczej o to, czy Minister jest przekonany, że jego obecność stanowi, może być, jest lub może być zagrożeniem dla Australijczyków. celów społeczności (prawo migracyjne)” – powiedzieli prezesi James Allsopp, sędzia Anthony Pisanko i sędzia David O’Callaghan.

„Zadowolenie ministra nie jest osobistym, niemożliwym do zweryfikowania stanem umysłu. Prawo jasno określa, co jest wymagane.

„Jeżeli po rozpatrzeniu sprawy przez sąd okaże się, że zadośćuczynienie zostało osiągnięte w sposób nieuzasadniony lub nie można było go uzyskać na odpowiednich podstawach materialnych lub prawnych, nie będzie ono uważane za zadośćuczynienie prawne w rozumieniu ustawy.”

READ  Antidotum: pięć szczęśliwych rzeczy do przeczytania dzisiaj, 18 lutego
Novak Djokovic spędził dużo czasu na treningach w Australian Open, ale został aresztowany przed rozpoczęciem turnieju.

Mark Baker/AFP

Novak Djokovic spędził dużo czasu na treningach w Australian Open, ale został aresztowany przed rozpoczęciem turnieju.

Sąd wyjaśnił również, że sprawa była wnioskiem o kontrolę sądową. Obejmuje to sądową władzę rządową rozpatrującą, pod kątem legalności lub legalności, decyzję władzy wykonawczej rządowej.

Sędziowie stwierdzili, że sąd nie wziął pod uwagę meritum ani mądrości decyzji. Nie podejmuje też ponownej decyzji.

Powiedzieli, że „zadaniem sądu jest ustalenie legalności lub legalności orzeczenia poprzez odwołanie się do złożonych na nie skarg”.

Djokovic przygotowywał się do rozpoczęcia obrony swojego tytułu w Australian Open w poniedziałkowej rundzie otwarcia zawodów, Zamiast tego zostali deportowani do Serbii.

Sky Sports

Czy to było buu? Czy mówili ru? Nie, święto Ronaldo w Siuuu było „niesamowicie denerwujące”

34-latkowi grozi również trzyletni zakaz powrotu do kraju.

Został również obciążony kosztami sądowymi na rzecz rządu federalnego.

Djokovic powiedział w oświadczeniu, że jest głęboko rozczarowany decyzją sądu o odrzuceniu jego wniosku, ale uszanował jego orzeczenie.

„Będę współpracował z odpowiednimi władzami w sprawie mojego wyjazdu z kraju” – powiedział.

Sky Sports

To dopiero trzeci dzień, ale wielu fanów tenisa już nazywa oszałamiającego zwycięzcę Australian Open Pablo Carreno Bustę swoim mistrzowskim strzałem.

Zobowiązał się poświęcić trochę czasu na odpoczynek i regenerację przed dalszymi komentarzami.

Orzeczenie zakończyło niezwykłą sagę, ponieważ sąd siedział przez pięć godzin w niedzielę podczas letniej przerwy, co jest bardzo niezwykłym wydarzeniem, które odzwierciedla pilność i stawkę sprawy.

Djokovic złożył sprawę po drugim cofnięciu wizy w piątek po południu

Minister imigracji zwrócił uwagę na zagrożenie dla zdrowia publicznego i szansę, że niezaszczepiona obecność Djokovica w Australii może podsycić nastroje antyszczepionkowe.

Wiza Djokovica została wcześniej cofnięta z powodu braku zwolnienia z obowiązku szczepień. Ta decyzja została uchylona, ​​a wiza została przywrócona na początku ubiegłego tygodnia.

– Z rzeczami.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top