Poznaj Big Johna: Największy na świecie triceratops jest na sprzedaż w Paryżu

Poznaj Big Johna: Największy na świecie triceratops jest na sprzedaż w Paryżu

Big John jest największym znanym zachowanym przykładem.
Źródło: Agencja France-Presse

Organizatorzy poinformowali we wtorek, że paryski dom aukcyjny będzie dążyć do sprzedaży największego na świecie znanego modelu dinozaura Triceratopsa, znanego jako „Big John”, z oszałamiającym szkieletem wystawionym publiczności przed październikiem.

Triceratops jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dinozaurów ze względu na trzy rogi na jego głowie – jeden na nosie i dwa na czole – które nadają dinozaurowi jego łacińską nazwę.

Big John jest największym znanym zachowanym przykładem, ma 66 milionów lat i ma szkielet o długości ośmiu metrów.

20210901 Duży John

Żebra i kręgi Big Johna, największego znanego Triceratopsa.
Źródło: Agencja France-Presse

Będzie on wystawiany od 18 października na aukcjach Drouot w Paryżu, gdzie 21 października zostanie wystawiony na aukcję przez wyspecjalizowanego licytatora Giquello.

Szacuje się, że sprzeda się za 1,2-1,5 miliona euro (1,4-1,8 miliona dolarów), chociaż sprzedaż na aukcjach dinozaurów okazała się w przeszłości daremna.

Alexandre Giquillo z domu Giquilo powiedział, że dinozaur ma licencję eksportową i jest kilkunastu potencjalnych nabywców.

Dwumetrowa czaszka, prawie 200 kości i duże zwierzęce rogi zostały zmontowane we wtorek za oknami Galerii Dru w centrum Paryża.

20210901 czaszka

Czaszka Triceratopsa została również przywieziona na wystawę, gdzie ma zostać wystawiona przed wystawieniem jej na aukcję na aukcji Drew w październiku.
Źródło: Agencja France-Presse

Unikalny model ze szkieletem ukończonym w ponad 60 procentach – w tym w 75 procentach czaszki – Big John został odkryty w 2014 roku w amerykańskim stanie Dakota Południowa przez geologa Waltera W. Steina Bella. Został odrestaurowany w Trieście we Włoszech.

Wyprzedaż odbywa się pośród ciągłego entuzjazmu dla szkieletów dinozaurów, a ceny często osiągają rekordowe poziomy, co sprawia, że ​​publiczne muzea i ośrodki badawcze nie są w stanie przebić prywatnych nabywców.

W październiku rzadki szkielet dinozaura, jeden z najstarszych, został sprzedany w Paryżu anonimowemu oferentowi za ponad trzy miliony euro, co stanowi dwukrotność jego szacunków.

Kilka tygodni temu szkielet T-Rexa sprzed 67 milionów lat został sprzedany w Nowym Jorku za 31,8 miliona dolarów, bijąc rekordy dla dinozaura i znacznie przekraczając szacunkowo 6-8 milionów dolarów.

Jednak w 2020 roku wiele dinozaurów wystawianych w Paryżu nie znalazło chętnych po nieosiągnięciu cen minimalnych, a szacuje się, że sprzedają się od 1,2 do 1,5 mln euro.

READ  Dzięki biznesowemu telefonowi Motorola ThinkPhone nadal możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *