Prezes Ballon d’Or Pascal Ferry uważa, że ​​wyciekające raporty są „bzdury”

Piłka nożna może być wysiłkiem zespołowym, ale Złotą Piłkę – najwyższe indywidualne wyróżnienie w sporcie, które co roku zdobywa nie tylko zawodników, ale także kibiców. Panel 53 dziennikarzy sportowych wybierze tegorocznego zdobywcę Złotej Piłki, ostatnie głosy zostały zarejestrowane dwa tygodnie temu. Chociaż ceremonia wręczenia nagród zaplanowana jest na 29 listopada w Théâtre du Chatelet w Paryżu, w międzyczasie krążą plotki o kilku wielkich nazwiskach ze sportu w walce o upragnioną nagrodę w 2021 roku.

Podczas gdy dwaj najwięksi piłkarze współczesnej epoki – Cristiano Ronaldo i Lionel Messi nie są najlepszymi pretendentami do zdobycia Złotej Piłki tym razem. Jednak portugalska agencja medialna RTP wywołała poruszenie, informując, że Messi ponownie zdobył nagrodę po swoich imponujących występach w klubie i kraju. W raporcie wskazano również, że o nowej stronie internetowej Paris Saint-Germain (Paris Saint-Germain) poinformował francuski magazyn France Football, który przyznaje tę prestiżową nagrodę.

Tymczasem Pascal Ferry, redaktor naczelny francuskiego pisma, skrytykował wszystkie te spekulacje. W niedawnym wywiadzie dla niemieckiego magazynu Sport Bild Ferry określił raport RTP jako bzdury i zaprzeczył, jakoby Messi został już poinformowany i że otrzyma swoją siódmą Złotą Piłkę.

„To dużo byków**, które widzieliśmy w ciągu ostatnich 10 dni. Wielka mistyfikacja” – powiedział Ferry niemieckim mediom.

Wcześniej w zeszłym miesiącu kolejna „wyciekła lista” twierdziła, że ​​napastnik Bayernu Monachium, Robert Lewandowski, jest pretendentem do zdobycia tytułu w tym roku. Lista pokazuje również, że nowa gwiazda Paris Saint-Germain Messi, która w tym roku zdobyła swój pierwszy międzynarodowy tytuł, jest na drugim miejscu.

Inni gracze na tej liście to gwiazda Realu Madryt Karim Benzema na trzecim miejscu, egipska gwiazda Mohamed Salah na czwartym miejscu, kolejna gwiazda Paris Saint-Germain Kylian Mbappe oraz między innymi pomocnicy Chelsea Jorginho i N’Golo Kante, ale wygląda na to, że nagroda nadejdzie. Do Lewandowskiego i Messiego.

READ  Sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata FIFA jest na dobrej drodze do pobicia rekordów

Jednak dopiero okaże się, jak potoczą się sprawy w wyścigu o Złotą Piłkę w tym roku.

Przeczytaj wszystkie najnowsze wiadomości, najświeższe wiadomości i informacje o koronawirusie tutaj. Podążaj za nami Portal społecznościowy FacebookI Świergot I kabel.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *