Programiści są niezadowoleni z nowych zasad Apple WebKit

Programiści są niezadowoleni z nowych zasad Apple WebKit

Nowe unijne przepisy Apple oznaczają, że począwszy od wersji iOS 17.4 przeglądarki nie będą już musiały używać w swoich przeglądarkach WebKit, silnika obsługującego przeglądarkę Safari. Chociaż może się to wydawać mile widzianą zmianą dla programistów, Mozilla jest w rzeczywistości „bardzo rozczarowana” sposobem wdrażania tego planu.

Porozmawiaj z krawędzią„Efektem tego byłoby zmuszenie samodzielnej przeglądarki, takiej jak Firefox, do utworzenia i utrzymywania dwóch oddzielnych implementacji przeglądarki – jest to obciążenie, którego samo Apple nie musiałoby udźwignąć” – mówi rzecznik Mozilli.

Problem Mozilli polega na tym, że zmiany wprowadzane są tylko w UE, co oznacza, że ​​firma nadal będzie musiała zaopatrzyć się w wersję swojej przeglądarki WebKit w innych krajach, w tym w USA.

Liderzy Epic Games i Spotify również skrytykowali zmiany, które wciąż czekają na zatwierdzenie przez Komisję Europejską.

Obecna oficjalna aplikacja Firefox na iOS, wydana w 2015 roku, nie jest pełną wersją Firefoksa. Zamiast tego przeglądarka jest w zasadzie opakowaniem kodu renderującego stronę internetową Safari.

Polecane przez naszych redaktorów

Ostatnio Apple również znalazło się pod ostrzałem za to, jak umożliwia programistom akceptowanie płatności od osób trzecich w systemie iOS. Zmiana, wprowadzona w odpowiedzi na odmowę Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych rozpatrzenia apelacji Apple w sporze z Epic Games, wymaga od deweloperów uiszczenia 27% opłaty za wszelkie zakupy dokonane za pośrednictwem łącza płatniczego strony trzeciej.

Poznaj nasze najlepsze historie!

Subskrybuj Co nowego teraz? Codziennie rano otrzymuj nasze najważniejsze artykuły do ​​swojej skrzynki odbiorczej.

Ten biuletyn może zawierać reklamy, oferty lub linki partnerskie. Zapisanie się do newslettera oznacza akceptację Warunki korzystania I Polityka prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newsletterów.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *