Przedmieścia, które są gorącymi miejscami dla kupujących pierwszy dom

Nabywcy pierwszych domów wciąż są aktywni na rynku, ale problemy z przystępnością cenową sprawiają, że najbardziej atrakcyjne są dla nich przedmieścia z niższymi cenami mieszkań.

Gwałtowny wzrost cen obserwowany w ostatnich latach, rosnące oprocentowanie kredytów hipotecznych, powracający wskaźnik wartości kredytu do wartości oraz surowe nowe zasady udzielania kredytów jeszcze bardziej utrudniły zakup pierwszego domu.

Ale marzenie o posiadaniu domu nadal istnieje. W styczniu i lutym nabywcy pierwszego domu zdobyli 23 procent zakupów w całym kraju, zgodnie z liczbami ocenianymi przez CoreLogic. To więcej niż długoterminowa średnia 21,8 proc.

CoreLogic przyjrzał się przedmieściom, gdzie pierwsi nabywcy domów dokonali co najmniej 30 zakupów w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i gdzie ich udział w rynku wynosił co najmniej 30 procent. Następnie uszeregowano przedmieścia, które zakwalifikowały się do przewagi pierwszych nabywców domów.

Czytaj więcej:
* Oto gdzie szukać tańszych domów
* Niedroga pokusa w Christchurch
* Nabywcy pierwszych domów mają rekordowy udział w zakupach domów

Flaxmere, w Hawke’s Bay, miał najwyższy udział nabywców pierwszych domów, wynoszący 57 procent.

Za nimi plasują się Stokes Valley w regionie Wellington i Gate Pa w Tauranga z udziałem w rynku wynoszącym 54 procent, Aranui w Christchurch i Mariwa w Napier z 52 procentami.

W pierwszej dziesiątce znalazły się Nawton w Hamilton z 50 procentami, Glen Eden i Avondale w rejonie Auckland z 44 procentami, Wollston w Christchurch i Otaho w Auckland z 43 procentami.

Glen Eden w West Auckland ma niższą średnią cenę niż średnia regionalna i znajduje się na linii kolejowej.

Jason Dordey / Rzeczy

Glen Eden w West Auckland ma niższą średnią cenę niż średnia regionalna i znajduje się na linii kolejowej.

Z 50 największych przedmieść w całym kraju prawie połowa (24) znajdowała się w rejonie Auckland, siedem w rejonie Wellington i 10 w Christchurch.

Główny ekonomista CoreLogic ds. nieruchomości, Kelvin Davidson, powiedział, że większy rozmiar i populacja Auckland nieuchronnie oznacza powstawanie większej liczby przedmieść, ale odzwierciedla to rynek.

Powiedział, że udział w rynku nabywców pierwszych domów jest zwykle wyższy w miastach. W okresie styczeń-luty Auckland było 25 procent, Wellington 31 procent, a Christchurch 28 procent.

Jednak w całej próbie widoczny jest wyraźny trend, który jest korelacją między wyższym odsetkiem kupujących pierwszy dom a niższymi cenami. Ludzie szukają sposobów na zakup i szukanie bardziej przystępnych cenowo obszarów jest dobrą opcją”.

Wiele przedmieść było preferowanych jako tradycyjne punkty wejścia, takie jak Hornby, Redwood i Sydenham w Christchurch, ale pojawiły się również nowsze przedmieścia, takie jak Hobsonville w Auckland.

Inną interesującą kwestią jest to, że na niektórych przedmieściach, takich jak Aranui i Berkdale (Auckland), nabywcy pierwszych domów płacą więcej niż zwykła cena na przedmieściach. Możliwe, że kupują na tych przedmieściach bardziej ekskluzywne lub większe nieruchomości niż zwykle.

„W przeciwieństwie do Hobsonville, półwyspu Te Atato i Takanini w Auckland, wszystkie płacą poniżej typowej wartości dla tych przedmieść, co może wskazywać na preferencje dla mniejszych mieszkań, takich jak kamienice lub mieszkania”.

Planowane jest przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie budowy 76 domów typu condominium i 44 domów standardowych na 15,5 ha niezabudowanej ziemi we Flaxmere.

Emma Horgan

Planowane jest przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie budowy 76 domów typu condominium i 44 domów standardowych na 15,5 ha niezabudowanej ziemi we Flaxmere.

bielizna

Z najwyższym udziałem kupujących pierwsze domy w kraju, Flaxmere jest największym hot spotem. Jest to odległe przedmieście Hastings i zostało zbudowane w odpowiedzi na zwiększony popyt w latach 60. i 70. XX wieku.

Miał to być niedrogi dom, tradycyjnie dzielnica o niskich dochodach, powiedział Joe Snee, menedżer regionalny w Hawke’s Bay, kierownik regionalny. Niskie stawki oznaczały, że był popularny wśród inwestorów i było wiele wypożyczalni.

Ale w ciągu ostatnich dwóch lat inwestorzy sprzedawali do wysokości swojego wygranego kapitału, a nabywcy pierwszych domów kupowali wiele nieruchomości.

„To zmienia oblicze sąsiedztwa”.

Główną atrakcją są ceny, które pozostają przystępne pomimo wzrostu rynku. Średnia cena CoreLogic na przedmieściach wynosi 527 700 USD, a Sunny powiedział, że nadal dostępne są nieruchomości w ramach pierwszego limitu dotacji na mieszkanie w tym regionie, wynoszącym 527 000 USD.

Za dobrą cenę można dostać solidny dom w odpowiedniej wielkości. Ale Hastings jest również łatwo dostępne, więc nie ma problemów z poruszaniem się. W okolicy są szkoły, przedszkola, supermarkety, parki i z powrotem do sadów.”

Dolina Stokesa

Valley Stokes, z siedzibą w Lower Hutt, była drugim co do wielkości udziałem nabywców pierwszego domu w kraju i najwyższym w szerszym obszarze Wellington.

Zawsze był popularny jako punkt wejścia na rynek, powiedziała Hannah Kilgarieff, dyrektor zarządzająca CK & Co Realty, ponieważ kupujący mogą uzyskać więcej za swoje pieniądze.

Średnia cena w Stokes Valley w Lower Hutt wynosi 811 250 USD, ale oferuje kupującym więcej za swoje pieniądze.

Robert Kuchnia/Personel/Dominium Post

Średnia cena w Stokes Valley w Lower Hutt wynosi 811 250 USD, ale oferuje kupującym więcej za swoje pieniądze.

CoreLogic określił średnią cenę za przedmieście na 811 250 USD. Ale Kilgarve powiedział, że za tę cenę można dostać dom z czterema sypialniami i dwiema łazienkami, i że jest duży wybór nieruchomości w przyzwoitych sekcjach.

„Inwentarz jest zdominowany przez dobrze utrzymane lub odnowione domy, w dużej mierze datowane na lata 50. i 70. W tym tygodniu wymieniliśmy schludny dom z dwiema sypialniami i garażem w Stokes Valley za 650 000 USD, który przyciąga najwięcej zapytań ze wszystkich naszych aukcje.

Jednym z problemów, z jakimi borykało się przedmieście, jest brak bezpośredniego dostępu do autostrady, co spowodowało wydłużenie czasu dojazdów, powiedziała, i prawdopodobnie dlatego ceny nie są tak wysokie, jak w przypadku innych w okolicy. .

„Ale ma dobre szkoły, supermarket, sklepy, pub, park rozrywki i miłą społeczność”.

Aranui w Christchurch nadal ma nieruchomości dostępne w ramach limitu cenowego First Home Grant w okolicy.

Joseph Johnson/Personel

Aranui w Christchurch nadal ma nieruchomości dostępne w ramach limitu cenowego First Home Grant w okolicy.

Aranui

Aranui miało czwarty najwyższy odsetek kupujących pierwsze domy w kraju i najwyższy odsetek przedmieść Christchurch. Podobnie jak Flaxmere, była to tradycyjnie dzielnica o niskich dochodach.

To rozsądne stawki na przedmieściach, które uczynią je atrakcyjnym dla ludzi, którzy chcą wejść na rynek, powiedział Tony Macpherson, dyrektor Ray White Christchurch Metro.

Według CoreLogic średnia cena za przedmieście wynosi 441 800 USD. Ale MacPherson powiedział, że są dostępne nieruchomości za mniej niż 400 000 USD, czyli około 400 000 USD. „Oznacza to, że nadal możesz kupić dom w ramach pierwszego limitu dotacji na dom w mieście w wysokości 500 000 USD.

„Znajduje się między CBD a New Brighton, z łatwym dojazdem do miasta. Graniczy również z czerwoną dzielnicą Avon, która jest teraz zieloną przestrzenią i ma dobrą mieszankę sklepów i udogodnień”.

Dla pierwszego kupującego dom, powiedział Macpherson, może to być przystępny punkt wyjścia.

Glenn Eden

Przedmieście Auckland z największym udziałem nabywców domów to Glen Eden w West Auckland. Jest nie tylko tańszy niż wiele innych części Auckland, ale także znajduje się na linii kolejowej, co zapewnia mu większą atrakcyjność.

Ceny były największym zmartwieniem dla większości pierwszych nabywców domów, powiedział dyrektor generalny Ray White Austar Realty Len Day, a Glen Eden mógł oferować istniejące nieruchomości i nowe budynki za mniej niż 1 milion dolarów.

CoreLogic ma średnią cenę na przedmieściach 953 500 USD, ale tInstytut Nieruchomości w lutym ustalił średnią cenę w Auckland na 1,19 miliona dolarów. Wśród istniejących zasobów dominują domy z trzema sypialniami, powiedział Day, a dom tej wielkości można było kupić w mniejszej części za mniej niż 1 milion dolarów.

Istnieje korelacja między wyższym udziałem w rynku kupujących pierwsze domy a niższymi cenami, mówi Kelvin Davidson, starszy ekonomista ds. nieruchomości w CoreLogic.

dostarczony

Istnieje korelacja między wyższym udziałem w rynku kupujących pierwsze domy a niższymi cenami, mówi Kelvin Davidson, starszy ekonomista ds. nieruchomości w CoreLogic.

„Trudno znaleźć dom z czterema sypialniami za mniej niż milion dolarów, a starsze domy z dwiema sypialniami nie są rzadkością. Ale na rynku pojawia się coraz więcej nowych domów, więc istnieje wiele możliwości”.

Witryna Glen Eden ma inne atrakcje dla kupujących domy. Bliskość linii kolejowej ułatwia dojazdy do miasta i jest wciśnięta między dwa największe węzły w West Auckland, New Lane i Henderson, które zostały gruntownie przebudowane w ostatnich latach.

Oznaczało to, że było dobre dla transportu, w pobliżu były możliwości pracy, a także dostępna była szeroka gama nowej infrastruktury, usług i opcji rozrywki, powiedział Day.

READ  Zmieniony Nissan Leaf 2023 spada tylko do dwóch poziomów

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top