Przypadki NSW przekraczają 12 000, gdy ciśnienie testowe słabnie

Nowa Południowa Walia odnotowała 12 226 nowych przypadków Covid-19 i jeden zgon w ostatnim okresie sprawozdawczym.

Pracownik medyczny wykonuje test reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) w ośrodku testowym Covid-19 w zachodnim Sydney.
Zdjęcie: Francja Agencja prasowa

To wzrost o Wczoraj zarejestrowano 11 201 przypadków.

Zmarła mieszkanka opieki nad osobami starszymi na Środkowym Wybrzeżu – nie była szczepiona i miała podstawowe schorzenia.

Liczba hospitalizacji wzrosła do 746 w porównaniu do 625, a obecnie na intensywnej terapii przebywa 63 pacjentów.

W środę pobrano około 97 201 wymazów COVID-19 w porównaniu do około 158 000 dzień wcześniej.

Upadek nastąpił po tym, jak Queensland zdecydowało się znieść wymagania dotyczące testów PCR dla podróżnych z różnych stanów, a rząd Nowej Południowej Walii polecił ludziom wychodzić tylko na Testowanie, czy są wymagane lub mają objawy.

Premier Dominique Perrottet zwrócił się również do NSW Health o współpracę ze szpitalami publicznymi i prywatnymi w celu zniesienia wymogu codziennego wykonywania testów PCR przez kobiety w ciąży i matki, które odwiedzają dzieci na oddziale intensywnej terapii.

W poprzednich dniach ludzie musieli czekać do dziewięciu godzin na listach oczekujących na test na Covid-19 i nie otrzymywali wyników przez maksymalnie sześć dni.

Prywatna firma zajmująca się patologią 4Cyte powiedziała ABC wczoraj wieczorem, że ostrzegła rządy, że system ulegnie załamaniu, gdy wejdą w życie wymagania dotyczące testów podróżnych.

„Chcielibyśmy ogłosić, że trzy tygodnie temu ostrzegaliśmy rządy Wiktorii i Queensland, że wymogi dotyczące podróży – podróżni krajowi, zagraniczni i powracający stworzą problem dla firm zajmujących się patologią, aby dotrzymać swoich ścisłych limitów czasowych” – powiedział 4Cyte w oświadczeniu.

Firma zajmująca się patologią stwierdziła, że ​​testy podróżne w połączeniu z ogromnym wzrostem pozytywnych przypadków i powiadomień o bliskim kontakcie stworzyły „idealną burzę”.

READ  COVID-19: Anglia anuluje testy podróżne przed wyjazdem

Powiedziała, że ​​popularność szybkich testów antygenowych przez społeczeństwo zwiększyła presję na system, a każdy, kto ma wynik pozytywny w domu, a następnie musi ubiegać się o test PCR.

Pozytywni pacjenci muszą następnie powtórzyć test w laboratoriach, co zwiększa opóźnienia.

„Nasi pracownicy pracowali nieprzerwanie przez ostatnie trzy tygodnie, w tym w dni wolne od pracy, próbując pomóc ludziom w planach świątecznych i uroczystościach” – powiedział 4Cyte.

„W ciągu jednego dnia w zeszłym tygodniu nagraliśmy prawie 100 000 rozmów telefonicznych, na które żadna firma nie jest w stanie odpowiedzieć”.

Gabinet Krajowy spotyka się dzisiaj, ponieważ przypadki Covid-19 nadal osiągają rekordowe poziomy, a system testów PCR boryka się z dużymi opóźnieniami.

Liderzy zostaną poproszeni o złagodzenie zasad dotyczących osób pozostających w bliskim kontakcie, a dyrektor medyczny Paul Kelly mówi, że obecne wymagania dotyczące testowania bliskich kontaktów nie są już praktyczne.

Trzeci dzień z rzędu wszystkich rekordów w Wiktorii

Victoria odnotowała 5137 nowych przypadków Covid-19 i 13 zgonów, ponieważ ośrodki testowe pozostają przytłoczone popytem.

To już trzeci dzień z rzędu, w którym stan ustanowił nowy rekord dziennych przypadków, po odnotowaniu 3767 przypadków w środę.

Rząd stanowy powiedział wiktoriańskim, że spodziewa się, że sprawy będą podążać podobnym torem do Nowej Południowej Walii.

Hospitalizacje zwykle opóźniają się o tydzień lub więcej, ale jak dotąd utrzymywały się na stałym poziomie, przy średniej siedmiodniowej oscylującej wokół 379 w ciągu ostatnich trzech dni.

W szpitalu znajduje się 395 osób z czynną infekcją Covid-19, z których 55 jest na oddziale intensywnej terapii, a 23 jest podłączonych do respiratora.

Lekarze intensywnej terapii w Wiktorii powiedzieli, że około 94 procent pacjentów z Covid-19 na oddziale intensywnej terapii nie otrzymało dwóch dawek szczepionki.

Popyt w centrach testowych pozostaje wysoki, a 10 obiektów musi odprawić ludzi wkrótce po otwarciu dzisiejszego ranka.

READ  Wybuch epidemii Covid-19 delta: Dlaczego wakacje na Pacyfiku nadal będą oznaczać „Strzeż się podróżnika”

Niektóre osoby zgłaszają również kilkudniowe opóźnienie w otrzymaniu wyników testu.

MELBOURNE, AUSTRALIA - 22 PAŹDZIERNIKA: Ludzie spędzają czas na ulicy po zakończeniu blokady Covid-19 w Melbourne w Australii 22 października 2021 r.

Wiktorianie zostali ostrzeżeni, że liczby spraw będą miały podobny trend w NSW.
Zdjęcie: Francja Agencja prasowa

Sprawy Queensland

Queensland odnotowało 2222 nowe przypadki Covid-19.

W sumie 103 osoby są hospitalizowane, a 1809 innych otrzymuje opiekę domową.

Liczba przypadków podwaja się w ciągu jednego dnia na Tasmanii

Tasmania odnotowała 92 nowe przypadki i po raz pierwszy od czasu ponownego otwarcia granic w hotspotach hospitalizuje pacjentów z powikłaniami związanymi z koronawirusem.

Trzy osoby są teraz w szpitalu, jedna została przyjęta z niepowiązanych przyczyn medycznych.

Jest to nowy dzienny rekord spraw w stanie, a obecnie jest 386 aktywnych spraw.

Prawie podwojenie liczby przypadków w ciągu jednego dnia.

_ABC

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top