Przyszłe koncentratory Google Nest mogą się chwiać, podskakiwać i eksplodować, aby zwrócić Twoją uwagę — recenzja Geek

Google Seed Studio, Biuro Projektów Map

Jesteśmy przyzwyczajeni do dość irytujących powiadomień. Ale nasze urządzenia prawdopodobnie nie muszą dzwonić głośnymi dzwonkami ani błyskać małymi światłami, aby zwrócić naszą uwagę. W nowym eksperymencie Google Seed Studio i Map Project Office Zaprojektował kilka urządzeń Subtelnie domaga się uwagi małymi ruchami, delikatnymi dźwiękami i zmianami w otoczeniu.

Ten eksperyment, zwany „mikro-beaconami”, jest ciekawą implementacją aplikacji Google Obliczenia otoczenia Pojęcie. Firma uważa, że ​​technologia nie powinna przeszkadzać — urządzenia nie powinny znajdować się w centrum Twojej uwagi i powinny znikać w tle, gdy nie są używane.

Jedno urządzenie w tym eksperymencie „oddycha” lub „rozciąga się”, aby zmienić odcień i delikatnie ostrzega o powiadomieniu. Inny, który moim zdaniem jest najciekawszy, wydmuchuje powolny strumień powietrza nad rośliny domowe, aby zwrócić twoją uwagę.

Oto pełna lista urządzeń Little Signals:

  • powietrze: wchodzi w interakcję z najbliższym otoczeniem. Impulsy powietrza poruszają się w pobliżu obiektów, takich jak liście rośliny, aby przyciągnąć uwagę.
  • przycisk: Łączy głośność i dźwięk, aby komunikować się i zapewniać kontrolę. Górna huśta się – w prawo na więcej, w lewo na dolną – i rośnie wraz z otrzymywaniem informacji. Odtwarza melodię, gdy jest pełna.
  • ruch: Charakteryzuje się siedmioma kołkami, które przedstawiają informacje graficznie – takie jak kalendarz lub minutnik – poprzez ich wysokość i ruch. Kliny działają pojedynczo lub w grupie i są prasowane w celu łatwego wkładania.
  • Wzdłuż tych samych linii: generuje dźwięki otoczenia. Przymiotniki melodii przekazują cechy informacji, takie jak ważność, pilność lub ton. Fala nad ciałem lub po prostu sercem tłumi jego głos.
  • Cień: komunikuje się poprzez ruchy rzucanych cieni. Stan obiektu, taki jak delikatny oddech pod wpływem aktywności lub napięcia, pojawia się w odpowiedzi na obecność.
  • uchwyt: Używa skórek do tworzenia dźwięków, które działają jak powiadomienia. Silniejsze kliknięcie oznacza pilniejsze wiadomości.
READ  Google w 2022: 5 rzeczy, które chcemy zobaczyć

Google nie wyjaśnił, w jaki sposób, jeśli w ogóle, będzie wykorzystywana ta technologia. Ale koncepcja ambient computing wydaje się pasować do inteligentnych produktów domowych, takich jak Nest Hub. Ponadto Google uwzględnił kilka luźnych przypadków użycia Little Signals w ujawnienie wideo— W apteczce umieszcza się maszynę i klikasz na przykład na butelki z tabletkami.

Jeśli masz doświadczenie w elektronice, możesz stworzyć własne Little Signals za pomocą Arduino. Dostępny kod projektu w Google.

źródło: Google przez Sałatka z Androidem

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top