Rakieta Rocket Lab ma wylądować na giełdzie Nasdaq w Nowym Jorku w czwartek rano

Rakieta Rocket Lab ma wylądować na giełdzie Nasdaq w Nowym Jorku w czwartek rano
Oczekuje się, że ekspedycja Rocket Lab na Wall Street rozpocznie się od dzikiej strony.

AP

Oczekuje się, że ekspedycja Rocket Lab na Wall Street rozpocznie się od dzikiej strony.

Akcje Rocket Lab zaczną być notowane na Nasdaq w Nowym Jorku w czwartek, a zainteresowanie akcjami ma wzrosnąć ze strony amatorskich inwestorów Kiwi.

Akcjonariusze Vector Acquisition Corp – przykrywki, z którą Rocket Lab łączy się w celu wejścia na giełdę – dopełnili formalności związanych z wejściem na giełdę, zatwierdzając transakcję w piątek wieczorem.

Handel akcjami Rocket Lab rozpocznie się w środę rano czasu nowojorskiego lub we wczesnych godzinach czwartkowego poranka czasu nowozelandzkiego pod symbolem „RKLB”.

Firma założona przez Nowozelandczyka Petera Becka jest wzmocniony 467 mln USD (679 mln NZ) dzięki flotacji, sprzedając akcje po cenie zakładającej początkową kapitalizację rynkową przy wymianie około 4,5 mld USD.

Czytaj więcej:
* Rocket Lab straciło 290 milionów dolarów w ciągu ostatnich ośmiu lat
* Start laboratorium rakietowego – ale czy inwestorzy się spalą?
* Elon Musk gratuluje Rocket Lab najnowszego ogłoszenia: „Brzmi znajomo”

Australijski internetowy broker Stake zamówił partię piw o tematyce kosmicznej z browaru Urbanaut w Auckland, które planował dystrybuować do firm, aby uczcić to wydarzenie.

Prezes browaru Urbanaut, Bruce Turner, powiedział, że limitowana edycja „Moon Hopper” IPA miała „niespodziankę w Rocket Lab”.

„Złota brzoskwinia była pierwszym owocem zjedzonym na Księżycu, więc aby nadać jej kosmicznego smaku, dodaliśmy odrobinę naturalnej brzoskwini Napier, uzyskanej kilka godzin drogi z półwyspu Mahia” – powiedział.

Przed zamknięciem poziomu 4, Stake planował dystrybucję piwa na czas „Piwnej godziny”, aby uczcić IPO, ale musiał ponownie ocenić ten plan ze względu na zamknięcie.

Założyciel Stake, Matt Leibowitz, powiedział, że uważa, że ​​to chwila warta uczczenia.

Jej klienci zainwestowali ponad 1,3 miliona dolarów w Vector Acquisition w oczekiwaniu na fuzję i spodziewają się dużego zainteresowania w przyszłym tygodniu.

READ  Prognoza latającej kawy na przedmieściach Australii

„Kiwi uwielbiają angażować się w swoje historie sukcesu i byliśmy zdumieni ich dotychczasowym zainteresowaniem” – powiedział.

Przygotowany

dostarczony / dostarczony

„IPO IPA” o smaku brzoskwiniowym Napier został przygotowany w Auckland z okazji wejścia na giełdę w Rocket Lab.

Kristen Lunemann, dyrektor generalny konkurencyjnego domu maklerskiego Hatch z Wellington, powiedziała, że ​​jej klienci przed fuzją zainwestowali 4 miliony dolarów w firmę przykrywkową.

Powiedziała, że ​​kolejne 2300 użytkowników Hatcha wyraziło zainteresowanie inwestowaniem w Rocket Lab po zakończeniu fuzji.

To, czy gracze budzą się z pieniędzmi, czy z kacem, wydaje się tylko zgadywać, ponieważ większość komentatorów spodziewa się, że cena akcji Rocket Lab będzie zmienna w pierwszych dniach handlu.

Rocket Lab udowodniło swoją wydajność na wyrzutni, z 20 udanymi misjami orbitalnymi i dwoma niepowodzeniami.

Ale obliczenia, które przedstawiłem przed upuszczeniem giełdy, pokazują, że zyski są wciąż poza horyzontem.

Firma posiada Skumulowane straty w wysokości 203 mln USD (290 mln NZD) Od 2013 r. spodziewa się dalszego odnotowywania strat netto „przez kilka lat”.

Wpływy z flotacji zostaną wykorzystane do sfinansowania jej następnej misji budowy nowej partii Największe pociski wielokrotnego użytku Nazywane są neutronami.

Przemysł kosmiczny Nowej Zelandii rozwija się: 1000-hektarowa działka na Mierzei Kaitōrete niedaleko Christchurch może stać się domem dla nowego miejsca startu rakiet.

Rocket Lab planuje wystrzelić trzy pociski elektroniczne ze swojej bazy na półwyspie Mahia w pobliżu Gisborne w stosunkowo krótkim czasie, od końca tego miesiąca do końca września.

Ale ten plan mógł być zagrożony przez ograniczenia Covid „poziomu 4” wprowadzone w wyniku wybuchu Delta w Auckland.

W zeszłym roku Rocket Lab Naciskaj na rząd, aby zezwolił na wystrzeliwanie rakiet przez poziom 4, ale to nie zadziałało.

Rzeczniczka Rocket Lab, Morgan Bailey, powiedziała w czwartek, że jego zespoły pracują wydajnie z domu i „w tej chwili przestój jest minimalny”.

READ  Mój wniosek o kredyt hipoteczny został dwukrotnie odrzucony - obecnie posiadam trzy nieruchomości

„Ocenimy wpływ na harmonogram uruchomienia, jeśli poziom 4 zostanie przedłużony”.

Ograniczenia poziomu 4 zostały od tego czasu rozszerzone w całym kraju do północy we wtorek.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *